Linia 110: Police Rynek - Siedlice pętla

[dodane 11.10.2008, g. 19:03 przez –– stoch, ostatnio modyfikowane: 10.11.2008, g. 18:29 przez MAN751]
strona główna »
lista alfabetyczna »
baza danych »
księga taborowa »
drukuj »
« Linia 109: Police Rynek - Police SzkołaLinia 111: Zajezdnia Police - Jasienica »
Aktualizacjepokaż szczegóły »

Więcej informacji...
"Mig" w okolicy polickiego dworca PKP
"Mig" w okolicy polickiego dworca PKP
1024x768; 291.2 KB
Trasa: Police Rynek - Plac Chrobrego - Grunwaldzka - Batorego - Szkolna - Słoneczna - Kołłątaja - Mazurska - Piłsudskiego - Grzybowa - Piaskowa - (Wyszyńskiego) - Siedlice pętla

110 po GryfinieWPKM uruchomił linię 110 - 2 kwietnia 1985 roku na trasie Gryfino - Dolna Odra. Długość trasy wynosiła 5,7 km, przelot 14 minut. Linię obsługiwał jeden autobus z 42-minutową częstotliwością w ciągu całego dnia.

Kursowała ona na tej trasie do 1 sierpnia 1989 roku. Została zawieszona z powodu braku kierowców. Ponownie linię odwieszono 6 marca 1990 roku. Jeździła na tej samej trasie. Definitywnie została zlikwidowana z dniem 1 lutego 1992 roku.

W skrócie o dzisiejszej "stodziesiątce"Linia w swojej teraźniejszej wersji powstała niedawno, 3 grudnia 2007 roku, kiedy to zlikwidowano kursy wariantowe linii 109 do Siedlic. "Stodziesiątka" ma długość 6,84 kilometra w kierunku Siedlic (z podjazdem pod CHU "Kinga") oraz 6,27 kilometra w kierunku Rynku. Linia na początku odbywała 4 kursy dziennie. Pierwsza reforma rozkładu jazdy tej linii miała miejsce 1 kwietnia 2008 roku. Po niej liczbę kursów podwyższono do pięciu, z których ostatni w kierunku Siedlic był z podjazdem na Osiedle Chemik. Kursy wykonywane są w godzinach szczytów przewozowych, tylko w dni powszednie.

Linia obsługiwana jest autobusami o klasie pojemności MAXI, najczęściej Jelczami 120M lub M11. Czasami zdarza się rano na linii zauważyć autobus przegubowy, ale takie zjawisko należy do rzadkości. Czas przejazdu całej trasy to 14 minut (z podjazdem pod CHU "Kinga" - 17).

Za szybą autobusu linii 110Na pętli "Police Rynek", gdzie zaczyna się trasa linii 110 stoi mała kapliczka, jedyna pozostałość po XIII-wiecznym Kościele Najświętszej Marii Panny. W drodze pomiędzy przystankami "Police Grunwaldzka" i "Police Szkolna" mijamy dworzec kolejowy, gdzie od kilku lat nie jeździ żaden pociąg pasażerski. Przed przystankiem "Police Mazurska Kościół" możemy zobaczyć polickie Lapidarium oraz neogotycki Kościół Mariacki wybudowany na początku XX wieku.

Jadąc dalej wjeżdżamy do tzw. "nowych Polic". Po chwili przejeżdżamy przez jedyne w Policach rondo. Ciekawostką jest to, że nie ma ono swojej nazwy. Dojeżdżamy do przystanku "Police Grzybowa", z którego jest dosyć ładny widok na Puszczę Wkrzańską. Kontynuując drogę mijamy Ośrodek Sportu i Rekreacji. Po dwóch minutach od tego miejsca znajdujemy się poza Policami. Przez kolejne 3 minuty jedziemy przez las, z którego po pewnym czasie wyłaniają się jednorodzinne domki. To wieś Siedlice. Tuż za przystankiem "Siedlice" po prawej stronie w krzakach jeszcze niedawno można było zobaczyć Jelcza M080. Niedawno autobus znalazł się na terenie prywatnym w roli składu drewna. Tuż przy wyjeździe z tej wioski znajduje się urocza pętelka, na której swój bieg kończy linia 110.

110 w zimowej scenerii
110 w zimowej scenerii
960x640; 194.7 KBPrzystanki na trasie:Police Rynek
Police Grunwaldzka
Police Szkolna
Police Mazurska Kościół
Police Mazurska
Police Przybora
Police Grzybowa
Police Piaskowa
Police Piaskowa Szkoła
Police Osiedle Chemik (tylko kurs z podjazdem)
Siedlice
Siedlice pętla

Na podstawie informacji własnych
opracował Kamil Stochmal

Creative Commons License
To hasło jest dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 2.5 Polska.
Udostępnienie na licencji Creative Commons obejmuje treść hasła i (o ile nie zaznaczono inaczej) nie dotyczy załączonych ilustracji.

Encyklopedia Szczecińskiej Komunikacji wersja 3.0
Wszelkie prawa zastrzeżone.

KOMIS wersja 6.3 | © 2001-2018 by KOMIS Team | grafika i skrypty: Marcin Stefanowicz
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zasady użytkowania...
Hosting strony zapewnia PROSCAPE - www.netlook.pl
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)