Encyklopedia
Linia 887: (Linia Specjalna)
dodane przez kajetansz; zmodyfikowane przez man
Odsłona I
Trasa jednokierunkowa: Plac Rodła— Matejki — Gontyny — Sczanieckiej — Wilcza — Przyjaciół Żołnierza — Duńska — Szczecińska — Podbórzańska — Podbórz
Linia 887 po raz pierwszy została uruchomiona na czas imprez Baltic Tall Ships Regatta 2015 w nocy 12/13 i 13/14 czerwca 2015 roku, a także w trakcie VIII Międzynarodowego Festiwalu Sztucznych Ogni Pyromagic 2015 w nocy 7/8 i 8/9 sierpnia 2015 roku. Obsługę linii zapewniało SPPK Police. Odjazdy odbywały się o godzinach 23:35, 23:55, 0:15, 0:35 i 0:55.
Na czas Dni Morza 2016 w nocy 10/11, 11/12 i 12/13 czerwca 2016 roku oraz Pyromagic 2016 w dniach 12/13 i 13/14 sierpnia 2016, ponownie uruchomiono linię na tej trasie. Odjazdy z Placu Rodła odbywały się w godzinach: 22:40 (noc 12/13 czerwca 2016 roku), 23:20 (noc 12/13 czerwca 2016 roku), 23:25, 23:45, 0:05, 0:25 i 0:45 (noc 11/12 czerwca 2016 roku). Tego roku za obsługę odpowiadała zajezdnia PKS Szczecin.
Na tej samej trasie, linia pojawiła się podczas organizacji The Tall Ships Races 2017 i Pyromagic 2017, w dniach 5-7 i 11-12 sierpnia 2017. Na trasie pojawiły się autobusy z zajezdni Klonowica. Analogiczna sytuacja miała miejsce w dniach 8-9 czerwca i 10-11 sierpnia 2018. Autobusy odjeżdżały z pętli Plac Rodła o godzinach: 23:30, 0:00, 0:30 i 1:00.
Po raz ostatni na tej trasie, linia 887 pojawiła się w dniach 14-15 czerwca 2019 przy okazji organizacji Dni Morza 2019. Autobusy odjeżdżały z pętli Plac Rodła o godzinach: 23:30, 0:00 i 0:30.
Odsłona II
Trasa jednokierunkowa: Dworzec Główny (Owocowa) — Nabrzeże Wieleckie — Wyszyńskiego — Brama Portowa — al. Niepodległości — al. Wyzwolenia — plac Rodła — Matejki — Salomei — Plater — Staszica — rondo Giedroycia — Kołłątaja — Asnyka — Kadłubka — Warcisława — Przyjaciół Żołnierza — Krasińskiego — Duńska — Podbórzańska — Podbórz
Podczas organizacji Pyromagic 2019, przetrasowano linię wydłużając ją o odcinek Dworzec Główny (Owocowa)-Plac Rodła, a także przetrasowano przez ulice: — Salomei — Plater — Staszica — rondo Giedroycia — Kołłątaja — Asnyka — Kadłubka — Warcisława — Przyjaciół Żołnierza — Krasińskiego.
Odsłona III
30 i 31 lipca 2021 przy okazji organizacji miejskiej imprezy plenerowej „Żagle 2021” uruchomiono linię na trasie:
Łasztownia — Władysława IV — Floriana — Energetyków — most Długi — Wyszyńskiego — plac Brama Portowa — aleja Niepodległości — plac Żołnierza Polskiego — aleja Wyzwolenia — plac Rodła — Piłsudskiego — Matejki — Salomei — Plater — Staszica — rondo Giedroycia — Kołłątaja — rondo Sybiraków — Asnyka — Kadłubka — Kołłątaja — Warcisława I — Przyjaciół Żołnierza — Krasińskiego — Duńska — Szczecińska — Podbórz
na podstawie wiedzy własnej opracował Kajetan Szmuciński,
aktualizacja: man