Szczecin Blog

 Strajk komunikacji miejskiej

strona główna »
informacje »

Płace w przedsiębiorstwach działających w ramach komunikacji miejskiej są na stosunkowo niskim poziomie - na tyle niskim, że dotychczasowi pracownicy tych przedsiębiorstw z dnia na dzień porzucają pracę i wyjeżdżają do Irlandii czy Norwegii. Powoduje to niemałe perturbacje w funkcjonowaniu komunikacji. Jednocześnie dało to związkom zawodowym powód do zażądania horrendalnie wysokich podwyżek (30%). W SPA Klonowica związki zawodowe porozumiały się z zarządem, w MZK, SPA Dąbie i SPPK odbyły się referenda wśród załogi w sprawie rozpoczęcia akcji strajkowej (w SPA Dąbie prawdopodobnie nielegalnie).

Forum
Dyskusja na ten temat prowadzona jest w wątku Strajk komunikacji miejskiej
Sondy
Nie ma jeszcze żadnej sondy przypisanej do tego wydarzenia.
 Nie będzie podwyżek
Mirosław Winconek, 24Kurier, 02.03.2017
Artykuł

Fiasko rozmów między związkowcami z organizacji związkowych działających w jednostkach budżetowych Szczecina, które podlegają prezydentowi Piotrowi Krzystkowi, jak też w spółkach komunalnych, będących własnością Gminy Miasto Szczecin.

19 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Spór zbiorowy w MZK zakończony
Konrad Wojtyła, Polskie Radio Szczecin, 04.08.2008
Artykuł

Porozumienie w tej sprawie podpisano już 31 lipca, jednak dopiero dziś poinformowało o tym biuro prasowe szczecińskiego Urzędu Miasta.

brak komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Załoga nie chce strajkować
ToT, Kurier Szczeciński, 15.05.2008
Artykuł

Prośbę o zakończenie pogotowia strajkowego i powrócenie do rozmów skierowali do związkowców pracownicy szczecińskiego Miejskiego Zakładu Komunikacji. Tylko w zajezdni Pogodno podpisało się pod nią ok. 100 osób. Spór zbiorowy u tramwajarzy trwa od grudnia, a rozmowy zerwano kilka tygodni temu.

1 komentarz | czytaj dalej »

 
 

 Tramwaje na sprzedaż?
ToT, Kurier Szceciński, 23.04.2008
Artykuł

Wciąż niepewny jest los szczecińskiego MZK. Wprawdzie związkowcy usunęli się w cień, a pasażerowie zapomnieli o groźbie strajku, ale spór zbiorowy trwa. Strona związkowa domaga się 300 zł netto podwyżek, ale rozmowy zerwała kilka tygodni temu. Miasto wdraża więc swój program zmian, a na horyzoncie zjawił się prywatny inwestor.


6 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Związki zawodowe odcinają się od strajku w MZK
Tomasz Tokarzewski, Kurier Szczeciński, 07.04.2008
Artykuł

Sprawdziły się informacje, które "Kurier" zamieścił w niedzielę na stronach internetowych. Dziś w Szczecinie wielu motorniczych nie przyszło do pracy. Poinformowali o zwolnieniach lekarskich lub prosili o urlopy na żądanie. Pasażerowie mają mieszane uczucia w związku z tą akcją, ale chaosu komunikacyjnego nie było.

4 komentarze | czytaj dalej »

 
 

 Kliknij, aby obejrzeć zdjęcie dołączone do informacji Rozpoczął się strajk tramwajarzy
ToT, Kurier Szczeciński, 07.04.2008
Artykuł

Dziś rano rozpoczął się strajk w szczecińskim MZK. Z zajezdni nie wyjechały tramwaje linii 8, 6 bis i 4.

13 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Jutro strajk w MZK?
ToT, Kurier Szczeciński, 06.04.2008
Artykuł

Masowe zwolnienia, urlopy "na żądanie" i oddawanie krwi - tak według nieoficjalnych informacji ma wyglądać od jutra strajk szczecińskich tramwajarzy. Oznacza to, że część składów prawdopodobnie wyjedzie na linie, ale chaos na mieście może być spory.

11 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 W piątek strajk w komunikacji?
Maciej Janiak, Głos Szczeciński, 03.04.2008
Artykuł

Pasażerowie korzystający z komunikacji tramwajowej powinni być przygotowani na to, ze w każdej chwili mogą być zmuszeni do korzystania z komunikacji zastępczej.

brak komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Tramwajarze biorą zwolnienia albo idą na urlopy
Barbara Gondek, Polskie Radio Szczecin, 03.04.2008
Artykuł

Codziennie na ulice Szczecina nie wyjeżdża kilka tramwajów. Kadry MZK rejestrują większą niż zwykle o tej porze roku ilość podań o urlopy. Sporo jest też zwolnień lekarskich.

11 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Strajk to koniec MZK?
Tomasz Tokarzewski, Kurier Szczeciński, 02.04.2008
Artykuł

Nie zabraknie pracy dla motorniczych, którzy nie chcą strajku. Nawet, jeśli ustąpią pod presją. Taką deklarację złożyły wczoraj władze Szczecina na specjalnie zwołanej konferencji. MZK przestanie istnieć po tygodniu protestu, bo zabraknie pieniędzy na bieżące rachunki i wypłaty.

20 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Związkowcy nie powiedzą, kiedy tramwaje staną
Mariusz Rabenda, Gazeta Wyborcza Szczecin, 01.04.2008
Artykuł

Strajk będzie. Kiedy? Gdy tramwaje nie wyjadą - tak ironicznie informują związkowcy z Miejskiego Zakładu Komunikacji. Jeśli się uprą, taka "zabawa" może trwać tygodniami i miesiącami

45 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Strajk w tramwajach. Kiedy? To tajemnica
Mariusz Rabenda, Gazeta Wyborcza, 31.03.2008
Artykuł

Koniec rozmów tramwajarzy z miastem. Strajk wydaje się nieunikniony. Związkowcy z MZK nie chcą podać jego terminu, żeby utrudnić zorganizowanie zastępczej komunikacji autobusowej.

brak komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Tramwajarze chyba będą strajkowali
Grzegorz Gibas, Polskie Radio Szczecin, 31.03.2008
Artykuł

Negocjacje w szczecińskim Zakładzie Komunikacji Miejskiej zostały zerwane. Związkowcy i dyrekcja nie doszli do porozumienia w sprawie podwyżek płac. Szczecinowi grozi strajk tramwajarzy.

21 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Bez porozumienia...
torwid, 31.03.2008
Komunikacja miejska

Dzisiejsze rozmowy związkowców z MZK z dyrekcją firmy nie przyniosły efektu. Mimo, że obniżyli swoje żądania i zgodzili się na propozycję miasta, dodatkowao zażądali po 100 zł podwyżki dla każdego pracownika od czerwca. Budżet firmy nie jest w stanie tego wytrzymać. Rozmowy ostatniej szansy nie doprowadziły do porozumienia. Strajk jest zatem możliwy w każdej chwili.

brak komentarzy

 
 

 Nie będzie strajku w komunikacji?
Maciej Janiak, Głos Szczeciński, 30.03.2008
Artykuł

Związkowcy z Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego zmniejszyli swoje żądania płacowe. Kolejne rozmowy z szefem i miastem odbędą się w poniedziałek.

12 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Komunikat Miasta Szczecin dotyczący negocjacji w MZK
Sebastian Wypych, Biuro Promocji i Informacji, 28.03.2008
Artykuł

Po wczorajszych rozmowach miasta ze związkami zawodowymi w MZK, podczas których nie doszło porozumienia odnośnie podwyżek płac, Biuro Promocji i Informacji Urzędu Miasta wystosowało komunikat prasowy. Przytaczamy go w całości.

14 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Rozmowy znów zawieszone
torwid, 27.03.2008
Komunikacja miejska

Ponad 2 godziny trwały dziś rozmowy związkowców z dyrekcją MZK. Do porozumienia nie doszło. Kolejne spotkanie w poniedziałek.

brak komentarzy

 
 

 Ranny postój
Tomasz Tokarzewski, Kurier Szczeciński, 27.03.2008
Artykuł

Dziś o godz. 14 związkowcy ze szczecińskiego MZK mają się spotkać z dyrekcją firmy. Jednak zamiast 80 zł podwyżki, które mieli dostać we wrześniu lub październiku, usłyszą znacznie niższe kwoty. Wszystko przez strajk, na który zdecydowali się wczoraj rano.

1 komentarz | czytaj dalej »

 
 

 Przez dwie godziny nie jeździły tramwaje
Grzegorz Gibas, Magdalena Nieniewska, Polskie Radio Szczecin, 26.03.2008
Artykuł

Od godziny 4 do 6 trwał strajk ostrzegawczy motorniczych z Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Mieszkańcy byli zdezorientowani.

4 komentarze | czytaj dalej »

 
 

 A jednak stanęły...
torwid, 26.03.2008
Tramwaj

Do godz. 6 trwał strajk szczecińskiego MZK. Nie wiadomo, czy była to tylko krótsza wersja strajku ostrzegawczego, który może trwać 2 godziny, czy miał to już być strajk generalny. Jedna z wersji mówi, że związkowcy przestraszyli się, że protest nie przyniesie efektu. Po godz. 5 miasto było gotowe już uruchomić komunikację zastępczą.

58 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 1 | 2 | 3 | następna strona »

KOMIS wersja 6.3 | © 2001-2019 by KOMIS Team | grafika i skrypty: Marcin Stefanowicz
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zasady użytkowania...
Hosting strony zapewnia PROSCAPE - www.netlook.pl
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)