Blog o Szczecinie - ciekawe miejsca, hotele i wydarzenia w Szczecinie

 Przetarg na tramwaje niskopodłogowe

strona główna »
informacje »

Komunikacja tramwajowa w Szczecinie w porównaniu z wieloma innymi polskimi miastami o podobnej wielkości znajduje się na stosunkowo niskim poziomie. Próba zastąpienia leciwych tramwajów przez berlińskie Tatry jest tylko działaniem na krótką metę. Dlatego też najważniejszym zadaniem jest remont torowisk i zakup tramwajów niskopodłogowych. Z tego powodu w grudniu 2008 roku ogłoszono przetarg na zakup sześciu takich pojazdów, a w styczniu 2012 roku na zakup kolejnych 22 sztuk.

Forum
Dyskusja na ten temat prowadzona jest w wątku Przetarg na tramwaje niskopodłogowe
Sondy
Nie ma jeszcze żadnej sondy przypisanej do tego wydarzenia.
 Tramwaje dla Szczecina: To jeszcze nie koniec?
mg, Rynek Kolejowy, 25.06.2010
Artykuł

Gdy już wydawało się, że sprawa zakupu przez Tramwaje Szczecińskie 6 niskopodłogowców została zakończona definitywnie wyborem oferty PESY Bydgoszcz, pojawiły się informacje wskazujące na to, iż jednak tak się nie stanie. Prezes Urzędu Zamówień Publicznych zakończył kontrolę uprzednią postępowania przetargowego prowadzonego przez TS. Wykazała ona naruszenie Ustawy o zamówieniach publicznych.

1 komentarz | czytaj dalej »

 
 

 Co z tymi tramwajami?
Mateusz Burdziński, Stetinum.pl, 17.06.2010
Artykuł

Mylił się ten, kto uważał, że ostatecznie zakończyła się przetargowa batalia o tramwaje niskopodłogowe dla Szczecina. Kontrola Urzędu Zamówień Publicznych wykazała, że przetarg został przeprowadzony nieprawidłowo. Tramwaje Szczecińskie zgłosiły zastrzeżenia do wyniku kontroli, teraz spółka czeka na odpowiedź.

11 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Koniec walki o tramwaje
ToT, Kurier Szczeciński, 04.05.2010
Artykuł

Po niemal rocznej batalii "Tramwaje Szczecińskie" mogą w końcu zawrzeć umowę na dostawę 6 nowych niskopodłogowych tramwajów. Będzie ją można podpisać najdalej za 30 dni, po rutynowym sprawdzeniu dokumentacji przez Urząd Zamówień Publicznych.

brak komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Pierwsza Pesa przyjedzie jesienią
Andrzej Kraśnicki jr, Gazeta Wyborcza, 28.04.2010
Artykuł

W końcu kupimy niskopodłogowe tramwaje. Poznańska Fabryka Pojazdów Szynowych, która przez kilka miesięcy blokowała rozstrzygnięcie przetargu na dostawę nowoczesnych tramwajów dla Szczecina, wczoraj skapitulowała.

50 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Przełom w walce o niskopodłogowe tramwaje?
Andrzej Kraśnicki jr, Gazeta Wyborcza, 21.04.2010
Artykuł

Jedno niedopatrzenie poznaniaków wystarczyło, by Tramwaje Szczecińskie rozstrzygnęły po swojej myśli przetarg na sześć niskopodłogowych wozów.

brak komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Szczecin wybiera PESĘ. Cegielski odpada
Magdalena Nieniewska, Polskie Radio Szczecin, 21.04.2010
Artykuł

Szczecin decyduje się na PESĘ. Kolejny raz, i wypada mieć nadzieję, że ostatni wraca temat spółki Tramwaje Szczecińskie i jej problemów z wyborem dostawcy nowych wagonów.

37 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Niechciane tramwaje. Co dalej?
akr, Gazeta Wyborcza, 18.04.2010
Artykuł

Spółka Tramwaje Szczecińskie ma już uzasadnienie orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej, która nakazała spółce przeprowadzenie przetargu na pojazdy niskopodłogowe z uwzględnieniem odrzuconej oferty Fabryki Pojazdów Szynowych.

3 komentarze | czytaj dalej »

 
 

 Jak uciec przed niechcianym następcą Pumy?
Andrzej Kraśnicki jr, Gazeta Wyborcza, 31.03.2010
Artykuł

Szczecin nie jest skazany na niechciany kontrakt na dostawę tramwajów niskopodłogowych z firmą, która nigdy takiego pojazdu nie zbudowała. Prezes Tramwajów Szczecińskich musi jednak zaryzykować - uważa Andrzej Kraśnicki jr z "Gazety Wyborczej".

4 komentarze | czytaj dalej »

 
 

 Tramwaje niskopodłogowe - niekończąca się historia
mb, stetinum.pl, 29.03.2010
Artykuł

Krajowa Izba Odwoławcza uznała za zasadne odwołanie Fabryki Pojazdów Szynowych z Poznania w sprawie przetargu na tramwaje niskopodłogowe dla Tramwajów Szczecińskich. Sąd nakazał ponowne przeprowadzenie przetargu z uwzględnieniem oferty FPS.

brak komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Sądem po torach
t, Kurier Szczeciński, 24.03.2010
Artykuł

Krajowa Izba Odwoławcza zdecyduje, kto wyprodukuje 6 niskopodłogowych tramwajów dla Szczecina. Spółka "Tramwaje Szczecińskie" wybrała ofertę renomowanej bydgoskiej "Pesy". Ale werdykt komisji przetargowej oprotestowały borykający się z poważnymi problemami finansowymi poznański "Cegielski" i podpoznański, uznany w świecie producent autobusów "Solaris".

brak komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Dwa centymetry do nowych tramwajów
Andrzej Kraśnicki jr, Gazeta Wybrocza, 22.01.2010
Artykuł

Czy próg w drzwiach tramwaju niskopodłogowego to "strefa drzwiowa"? Rozstrzygnięcie sporu o dostawę dla Szczecina sześciu nowoczesnych pojazdów zależy teraz dosłownie od milimetrów.

brak komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 FPS: Odrzucenie naszej oferty było bezzasadne
mg, Rynek Kolejowy, 19.01.2010
Artykuł

Fabryka Pojazdów Szynowych z Poznania poinformowała, że jej oferta w przetargu na 6 niskopodłogowych tramwajów dla Szczecina była badana pod względem technicznym i kompleksowo zweryfikowana jeszcze w lipcu. Jej odrzucenie przez Tramwaje Szczecińskie Fabryka określa jako "rażące naruszenie prawa zamówień publicznych".

23 komentarze | czytaj dalej »

 
 

 Kliknij, aby obejrzeć zdjęcie dołączone do informacji Czy FPS odpuści przetarg na tramwaje?
Andrzej Kraśnicki jr, Gazeta Wyborcza, 17.01.2010
Artykuł

Bunt załogi i opóźnienie w budowie wagonów dla PKP Intercity. Czy targana kłopotami poznańska Fabryka Pojazdów Szynowych po raz trzeci spróbuje zablokować przetarg na dostawę tramwajów do Szczecina?

brak komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Tramwaje kupimy w Bydgoszczy?
Andrzej Kraśnicki jr, Gazeta Wyborcza, 14.01.2010
Artykuł

Czy będzie to finał ciągnącego się niemal rok przetargu, okaże się w ciągu siedmiu dni. Tyle czasu ma przegrany, czyli poznańska Fabryka Pojazdów Szynowych, na złożenie odwołania. Wczoraj nie udało nam się uzyskać jej komentarza. Członkowie komisji przetargowej mają nadzieję, że FPS złoży broń. - Ich tramwaj po prostu nie spełnia podstawowego wymogu, jaki postawiliśmy - tłumaczy Marek Goc, radny PO i członek komisji.


brak komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Tramwaje jednak dostarczy PESA
hubertdz za Tramwajami Szczecińskimi, 14.01.2010
Tramwaj

Na stronie internetowej Tramwajów Szczecińskich pojawiło się ogłoszenie o ponownym wyniku postępowania na dostawę 6 sztuk tramwajów niskopodłogowych.

30 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Nowe tramwaje w tym roku nie przyjadą
Andrzej Kraśnicki, Gazeta Wyborcza, 09.01.2010
Artykuł

Nie ma szans, by w 2010 roku w Szczecinie zaczęły w końcu kursować niskopodłogowe tramwaje. Co gorsza - Szczecin być może będzie musiał kupić nie te pojazdy, które by chciał. Takie są efekty piątkowego wyroku sądu.

6 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Cegielski pewny?
za end, 08.01.2010
Tramwaj

Sąd Okręgowy w Szczecinie oddalił skargę Tramwajów Szczecińskich przeciwko wyrokowi Krajowej Izby Odwoławczej (patrz: Tramwaje wciąż w zawieszeniu). Oznacza to, że TS muszą ponownie rozstrzygnąć przetarg, tym razem z uwzględnieniem oferty Fabryki Pojazdów Szynowych.

26 komentarzy

 
 

 Tramwaje wciąż w zawieszeniu
t, Kurier Szczeciński, 30.12.2009
Artykuł

Wciąż nie wiadomo, kto wyprodukuje niskopodłogowe tramwaje dla Szczecina. Przetarg wygrała bydgoska Pesa, ale uczestniczące w przetargu podpoznański Solaris i poznański Cegielski wykorzystują każdą możliwość odwołania.

10 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Tramwaj zwany pożądaniem
Mirosław Winconek, Kurier Szczeciński, 29.12.2009
Artykuł

Od wyroku Sądu Okręgowego w Szczecinie, który ma zapaść jutro (30.12), zależy, czy tramwaje niskopodłogowe, jakie zdecydowała się zakupić miejska spółka "Tramwaje Szczecińskie", wyjadą na trasy latem 2010 roku. Okaże się, czy to już finał prawno-sądowych przepychanek wokół zamówienia wartego 48 mln zł.

brak komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 FPS: czy mamy sprzedawać tramwaje na Wenus?
akr, Gazeta Wyborcza, 05.11.2009
Artykuł

- Trzymamy pod parą cały zespół, jesteśmy gotowi do pracy - twierdzi Zbigniew Naskrętski, prezes Fabryki Pojazdów Szynowych z Poznania, która walczy o zdobycie kontraktu na dostawę sześciu tramwajów niskopodłogowych dla Szczecina.

3 komentarze | czytaj dalej »

 
 

« poprzednia strona | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | następna strona »

KOMIS wersja 6.3 | © 2001-2019 by KOMIS Team | grafika i skrypty: Marcin Stefanowicz
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zasady użytkowania...
Hosting strony zapewnia PROSCAPE - www.netlook.pl
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)