Z wizytą w...

strona główna »
informacje »

Wyprawy do innych miast kojarzą się większości ze zwiedzaniem starego miasta bądź znanych muzeów. Miłośnicy komunikacji poznają obce miasta pod względem komunikacji miejskiej obserwując przy okazji różnice i analogie do komunikacji miejskiej w Szczecinie. Warto się swoimi wspomnieniami podzielić z innymi miłośnikami.

Forum
Dyskusja na ten temat prowadzona jest w wątku Z wizytą w...
Sondy
Nie ma jeszcze żadnej sondy przypisanej do tego wydarzenia.
 Kliknij, aby obejrzeć zdjęcie dołączone do informacji Z wizytą na Krymie
Michał Pilaszkiewicz, 19.05.2013
Z wizytą w...

Okres wakacyjny niedługo rozpocznie się w pełni, więc na pewno warto rozważyć jedną z opcji, która idealnie połączy miłośniczą pasję z wypoczynkiem w cieplejszym klimacie.

5 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Kliknij, aby obejrzeć zdjęcie dołączone do informacji Mieszkając w Amsterdamie - część 1
Marcin Stefanowicz, 11.12.2012
Z wizytą w...

Bardzo wielu ludzi w Polsce przyjmuje za dogmat, że miasta Europy Zachodniej są lepiej rozwinięte, bardziej przyjazne ludziom i komunikacji miejskiej. Potwierdzeniem tego faktu mają być doświadczenia zdobyte w trakcie naszych podróży do największych miast tzw. Starej Europy. W rzeczywistości wygląda to jednak nieco inaczej. Nawet najdłuższa wycieczka do obcego miasta nie jest w stanie ukazać nam codzienności, niuansów, które decydują o jakości komunikacji w danym mieście. W bliższym ujęciu może się bowiem okazać, że rzeczywistość nie jest tak różowa, jak się z pozoru wydaje.

brak komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Kliknij, aby obejrzeć zdjęcie dołączone do informacji Z wizytą w Wiedniu
Bukowy, 03.05.2012
Artykuł

Wiedeń jest stolicą oraz jednocześnie największym miastem w Austrii. Liczba mieszkańców znacznie przewyższa - bo aż prawie trzykrotnie - ludność Szczecina, co powoduje, że również sieć komunikacji miejskiej jest znacznie większa.

8 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Šalinou po městě, czyli z wizytą w Brnie
zack1989, 12.09.2011
Z wizytą w...

Brno, stolica Moraw, jest drugim co do liczby mieszkańców miastem w Republice Czeskiej. Liczba mieszkańców (405 tysięcy) jest zbliżona do liczby mieszkańców Szczecina, jednak powierzchnia miasta jest o około 25% mniejsza.

brak komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Kliknij, aby obejrzeć zdjęcie dołączone do informacji Tramwaje w Kujawsko-Pomorskiem - część 3: Bydgoszcz
Jacek Kalicki, 01.08.2011
Artykuł

Bydgoszcz jest miastem, które pod względem liczby mieszkańców prawie dorównuje Szczecinowi. Mimo to bydgoska sieć tramwajowa liczy tylko 29 km. Wkrótce jednak będzie miała więcej, a to za sprawą odbudowy trasy do dworca głównego. Choć może bardziej adekwatne byłoby określenie budowa nowej trasy, ponieważ tylko na pewnym odcinku ulicy Dworcowej jej przebieg pokrywać się będzie ze starą trasą. Nowa trasa pobiegnie przez budowany most nad Brdą i ulicę Naruszewicza, a połączy się z istniejącą siecią w okolicach ronda Grunwaldzkiego.

8 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Kliknij, aby obejrzeć zdjęcie dołączone do informacji Tramwaje w Kujawsko-Pomorskiem - część 2: Toruń
Jacek Kalicki, 29.07.2011
Artykuł

Toruń ma niezbyt skomplikowaną sieć tramwajową. W zasadzie są to dwie linie w układzie wschód-zachód, które zbiegają się w zachodniej części miasta, gdzie też zlokalizowana jest zajezdnia. Do niedawna sieć torowisk liczyła 22 km, ale od 1.04.2011 jest krótsza o 1 km z powodu zamknięcia i planowanej likwidacji torowiska na ul. Wschodniej. Zresztą wjazd z ul. Wschodniej na trasę "jedynki" już jest niemożliwy z powodu przebudowy skrzyżowania. Dojazd z Rubinkowa do Dworca Wschodniego jest możliwy teraz wyłącznie autobusami.

brak komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Kliknij, aby obejrzeć zdjęcie dołączone do informacji Tramwaje w Kujawsko-Pomorskiem - część 1: Grudziądz
Jacek Kalicki, 25.07.2011
Artykuł

Na przełomie maja i czerwca zrobiłem wycieczkę po kilku sieciach tramwajowych w Polsce. W programie znalazły się m.in. wszystkie miasta w województwie kujawsko-pomorskim posiadające tramwaje. Będzie to zatem opowieść w odcinkach.

1 komentarz | czytaj dalej »

 
 

 Kliknij, aby obejrzeć zdjęcie dołączone do informacji Z weekendową wizytą w Zielonej Górze
Wojtek Śmigielski, 20.04.2011
Artykuł

W zeszły weekend wybrałem się na wycieczkę do Zielonej Góry. Chciałem się przejechać nowymi nabytkami MZK - Mercedesami Conecto.

8 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Kliknij, aby obejrzeć zdjęcie dołączone do informacji Z wizytą w Gdyni - komunikacja autobusowa
end, 19.04.2011
Artykuł

Gdynia jest miastem zamieszkiwanym przez ponad 240 tysięcy osób (dane za rok 2009). Pod względem powierzchni jest ponad dwukrotnie mniejsza niż Szczecin. Gdynia stanowi jedno z miast wchodzących w skład aglomeracji gdańskiej. Trzonem komunikacji miejskiej dla całej aglomeracji jest niewątpliwie Szybka Kolej Miejska. Mnie jednak najbardziej zainteresowała gdyńska komunikacja autobusowa.

13 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Kliknij, aby obejrzeć zdjęcie dołączone do informacji Wszystkich Świętych nie tylko w Szczecinie, czyli z wizytą w Warszawie
Adrian Łubkowski, 04.11.2010
Artykuł

W niedzielę 31 października postanowiłem wybrać się do stolicy. Jako że to weekend przed Wszystkimi Świętymi nie mogło zabraknąć dodatków cmentarnych, oraz zmiany organizacji ruchu w tym mieście.

6 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Kliknij, aby obejrzeć zdjęcie dołączone do informacji Z wizytą w Eberswalde
Kajetan Szmuciński, 03.01.2010
Artykuł

Czytając o wielu wizytach "Komisowców" dowiadujemy się o tramwajach i autobusach w innych miastach. Klikając "czytaj dalej" poczytacie o trolejbusach.

8 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Kliknij, aby obejrzeć zdjęcie dołączone do informacji Z wizytą w Gorzowie Wielkopolskim
Kajetan Szmuciński, 20.12.2009
Z wizytą w...

Gdy zimno na dworze i nosa nie chce się na niego wystawić, warto wspomnieć sobie ostatnie wakacje, kiedy było ciepło i o kurtkach mało kto myślał. Cofnijmy się do 15 lipca 2009 roku, kiedy to odwiedziłem Gorzów Wielkopolski.

brak komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Kliknij, aby obejrzeć zdjęcie dołączone do informacji Z wizytą w Świnoujściu, czyli komunikacja miejska podzielona przez wodę
Kamil Stochmal, 07.09.2009
Z wizytą w...

W ostatnich dniach miałem niebywałą ochotę na przejażdżkę "migiem". Jako że pogoda sprzyjała przez cały tydzień, w ostatni piątek wakacji wybrałem się do Świnoujścia.

20 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Kliknij, aby obejrzeć zdjęcie dołączone do informacji Ostatnie tramwaje w Gliwicach
Marek Molewicz, 13.08.2009
Z wizytą w...

Prezydent Gliwic podjął niepopularną decyzję o likwidacji - nierentownej jego zdaniem - trakcji tramwajowej w Gliwicach. Z tą opinią nie zgadza się część radnych Rady Miejskiej Miasta Gliwice, oraz spora grupa mieszkańców, którzy z tramwajów korzystają na co dzień.

4 komentarze | czytaj dalej »

 
 

 Kliknij, aby obejrzeć zdjęcie dołączone do informacji Z wizytą w Londynie - tramwaje od podstaw
andekalbin, 12.08.2009
Z wizytą w...

Tegoroczne wakacje postanowiłem ponownie spędzić w stolicy Wielkiej Brytanii. Ostatnim razem przybliżyłem problematykę londyńskiej komunikacji miejskiej z uwzględnieniem poszczególnych środków transportu. Wówczas przede wszystkim zgłębiałem tajniki dotyczące autobusów. Tym razem przyszedł czas aby poszerzyć wiedzę na temat tramwajów.

brak komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Kliknij, aby obejrzeć zdjęcie dołączone do informacji Z wizytą w Szczecinku
Michał Pilaszkiewicz, 18.07.2009
Z wizytą w...

Letnia pogoda zachęca do wycieczek, tym bardziej komunikacyjnych. W tym artykule postaram się jak najbardziej przybliżyć szczecinecką komunikację.

6 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Kliknij, aby obejrzeć zdjęcie dołączone do informacji Lwy z sąsiedztwa, czyli z wizytą w Stargardzie Szczecińskim
andekalbin, 08.05.2009
Artykuł

Na początku stycznia MZK Stargard Szczeciński ogłosiło przetarg na zakup 2 autobusów przegubowych (wcześniejszy - na 3 autobusy został unieważniony z powodu braku środków). Wygrała firma MAN oferując swoje sztandarowe pojazdy Lion’s City G. Efekty przetargu można było zobaczyć już 16 kwietnia, kiedy to miał miejsce ich debiut. Nie minął miesiąc od tej daty, a postanowiłem przetestować stargardzkie nabytki. Dokładnie 6 maja urządziłem polowanie na wspomniane lwy. Długo nie musiałem polować, gdyż jak można było się tego spodziewać oba kursowały na linii 8.

6 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Kliknij, aby obejrzeć zdjęcie dołączone do informacji Z wizytą w Warszawie (część 3)
Michał Pilaszkiewicz, 19.04.2009
Z wizytą w...

W poprzednich częściach (1 i 2) opisane były podróże po Warszawie. W tej części postaram się jak najlepiej opisać warszawski elektrotransport.

1 komentarz | czytaj dalej »

 
 

 Kliknij, aby obejrzeć zdjęcie dołączone do informacji Z wizytą w Poznaniu
Marcin Kokolus, Michał Pilaszkiewicz, 19.04.2009
Z wizytą w...

Dni stają się coraz dłuższe i gorętsze, pogoda zachęca fotografów do "wypadu na miasto". Dla ochłody przedstawimy zalążek poznańskiej komunikacji miejskiej zwiedzony podczas ferii zimowych.

2 komentarze | czytaj dalej »

 
 

 Z wizytą w Londynie (część 3)
andekalbin, 06.03.2009
Z wizytą w...

W poprzedniej części artykułu zakończyliśmy wirtualną podróż autobusem. Czas więc przesiąść się do innych środków transportu. Zaczynamy od zbadania tego co znajduje się głęboko pod naszymi stopami.

brak komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 1 | 2 | następna strona »

KOMIS wersja 6.3 | © 2001-2019 by KOMIS Team | grafika i skrypty: Marcin Stefanowicz
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zasady użytkowania...
Hosting strony zapewnia PROSCAPE - www.netlook.pl
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)