Szczecin Blog

 Szczeciński Szybki Tramwaj

strona główna »
informacje »

Koncepcja budowy linii szybkiego tramwaju na prawobrzeżu Szczecina narodziła się w latach 70. XX wieku. Obecny projekt przewiduje budowę torowiska od pętli "Basen Górniczy" przez most Pionierów Miasta Szczecina i Zdroje do pętli przy ulicy Turkusowej, a następnie (w drugim etapie prac) do pętli w Kijewie. Po wieloletnim odsuwaniu w czasie terminu rozpoczęcia prac, w 2012 roku nastąpił przełom. Ogłoszono przetarg na budowę pierwszego etapu linii SST. Prace budowlane rozpoczęły się na początku 2013 roku.

Forum
Dyskusja na ten temat prowadzona jest w wątku Szczeciński Szybki Tramwaj
Sondy
Nie ma jeszcze żadnej sondy przypisanej do tego wydarzenia.
 Ankieterzy będą pytać szczecinian o trasę szybkiego tramwaju
Marek Borowiec, Polskie Radio Szczecin, 15.06.2016
Artykuł

Gdzie i którędy ma jechać Szczeciński Szybki Tramwaj? Takie pytania będą w środę zadawać na szczecińskich ulicach ankieterzy.

brak komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Wiedzą czemu pękały szyny
(jps), 24Kurier, 10.05.2016
Artykuł

Znane są oficjalnie przyczyny pękania szyn na trasie Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju. Zastosowano złą technologię. Trwają negocjacje w sprawie ewentualnej rekompensaty.

1 komentarz | czytaj dalej »

 
 

 Przetarg na koncepcję drugiego etapu SST
za ZDiTM, 27.04.2016
Komunikacja miejska

W Biuletynie Zamówień Publicznych opublikowano ogłoszenie o przetargu na opracowanie dokumentacji wraz z wszelkimi uzgodnieniami, planowanymi kosztami prac projektowych oraz planowanymi kosztami robót budowlanych w ramach zadania pn. "Koncepcja przebiegu drugiego etapu Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju (SST)".

30 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 SST - wyniki ekspertyzy
Urząd Miasta Szczecin, 18.02.2016
Artykuł

Niezgodności spawalnicze w postaci mikropęknięć po granicach ziarn oraz niewielkie pęcherze gazowe, to wynik ekspertyzy sporządzonej w związku z pęknięciem spawu na trasie Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju. Podczas spotkania z wykonawcą - firmą STRABAG oraz użytkownikiem torowiska - Tramwajami Szczecińskimi, ustalono konieczność częstszego monitorowania (przeglądu) stanu torowiska, wypracowania mechanizmu zgłaszania ewentualnych usterek, a także docelowej metody ich naprawy.

brak komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Spawy szyn w części do poprawki
Mirosław Winconek, 24Kurier, 02.12.2015
Artykuł

Wszystkie spawy w łącznej liczbie 951 na 4-kilometrowym odcinku trasy tramwajów na prawobrzeżu z Basenu Górniczego do pętli Turkusowa już po badaniu. Kontrola ich stanu technicznego zakończyła się w poniedziałek, 30 listopada. I już wiadomo, że część z nich kwalifikuje się do poprawki po trzech miesiącach eksploatacji torowiska.

7 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Ukruszona szyna na trasie SST. "To jedna z typowych usterek"
Marek Jaszczyński, GS24.pl, 26.11.2015
Artykuł

Wykonawca prac przy Szczecińskim Szybkim Tramwaju wskazuje, że pęknięcie szyny mogło być spowodowane wadą spawu. Ponadto w miejscu powstania usterki, jeszcze podczas realizacji robot, był prowadzony ruch samochodami ciężarowymi.

brak komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Szybki Tramwaj musi ograniczyć prędkość
Marek Borowiec, Polskie Radio Szczecin, 23.11.2015
Artykuł

Między Mostem Długim a pętlą Turkusowa szczecińskie tramwaje muszą ograniczać prędkość do 40 km/h. Rozkłady jazdy nie zostały zmienione. Pasażerowie muszą się więc liczyć z niewielkimi opóźnieniami.

2 komentarze | czytaj dalej »

 
 

 Nowe poprzeczki i wolniejsza jazda
Mirosław Winconek, 24Kurier, 14.09.2015
Artykuł

Do końca września potrwa testowanie nowych poprzeczek, które są elementem podwieszenia sieci trakcyjnej zasilającej tramwaje na nowej, oddanej do użytku 29 sierpnia, trasie na prawobrzeżu. Wymienione one zostały po awariach, do jakich doszło na inaugurację regularnych kursów swingów do pętli przy ul. Turkusowej. Na zakręcie za wjazdem w półtunel na wysokości wiaduktu w ul. Hangarowej składy obowiązuje dodatkowo ograniczenie prędkości.

3 komentarze | czytaj dalej »

 
 

 Ul. Turkusowa ciągle czeka na autobusy. Postępów nie widać
Marek Jaszczyński, GS24.pl, 10.09.2015
Artykuł

Trwają prace nad projektem pętli autobusowej, a jej budowa ma zakończyć się do połowy przyszłego roku.

brak komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 To był bardzo ciekawy kontrakt
jasz, GS24.pl, 27.08.2015
Artykuł

O szybkim tramwaju rozmawiamy z Wojciechem Trojanowskim, członkiem zarządu Strabag Sp. z o.o.

brak komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Uruchomienie SST i inne zmiany
za ZDiTM, 25.08.2015
Komunikacja miejska

W związku z zakończeniem sezonu wakacyjno-urlopowego oraz oddaniem do użytku torowiska tramwajowego w ciągu ulic Energetyków i Gdańskiej, pętli autobusowo-tramwajowej "Basen Górniczy", a także I etapu trasy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju, od 29 i 31 sierpnia oraz 1 września nastąpią zmiany w kursowaniu linii tramwajowych i autobusowych.

80 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Do Turkusowej jazda na próbę
Mirosław Winconek, 24Kurier, 16.08.2015
Artykuł

Dopiero w poniedziałek, 17 sierpnia, po ponad czterech miesiącach od zakończenia prac przy budowie pierwszego odcinka trasy tzw. szybkiego tramwaju na prawobrzeże Szczecina, rozpoczną się jazdy próbne tramwajów na tym szlaku. Jako pierwszy z Basenu Górniczego przez Zdroje do pętli na obrzeżach osiedla Słonecznego przy ul. Turkusowej przetestuje go skład przegubowej tatry.

brak komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Testy SST w poniedziałek
za akr, Gazeta.pl, 13.08.2015
Tramwaj

Według informacji szczecińskiej "Gazety", testy trasy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju rozpoczną się w poniedziałek o godzinie 10:00. Planowany jest przejazd wagonu KT4Dt, Swinga oraz Moderusa Beta.

brak komentarzy

 
 

 Bez biletów dwa dni w promocji
(mir), 24Kurier, 22.07.2015
Artykuł

Szykuje się jazda. Radni Szczecina na inaugurację uruchomienia połączenia tramwajowego centrum miasta z obrzeżami osiedla Słonecznego na prawobrzeżu chcą zafundować pasażerom dwa dni nieodpłatnych kursów do nowej pętli przy ul. Turkusowej.

5 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Kontrowersje wokół trasy szybkiego tramwaju
Kamil Nieradka, Polskie Radio Szczecin, 30.06.2015
Artykuł

Trasa Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju nie dla "siódemek". Mieszkańcy prawobrzeża są zaskoczeni taką decyzją Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

brak komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Szybka zmiana koncepcji
(szymw), 24Kurier, 18.06.2015
Artykuł

Po tygodniu od ujawnienia przez szczeciński ZDiTM wstępnej koncepcji komunikacji autobusowej na prawobrzeżu po uruchomieniu Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju wygląda ona już zupełnie inaczej.

37 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Przygotowania do zmian
Szymon Wasilewski, 24Kurier, 11.06.2015
Artykuł

Liczne zmiany w komunikacji autobusowej czekają mieszkańców szczecińskiego prawobrzeża w związku uruchomieniem szybkiego tramwaju. Odpowiedzialni za organizację ruchu w mieście ujawnili wstępną koncepcję nowych rozwiązań.

81 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Do lata nic nowego
Mirosław Winconek, 24Kurier, 28.04.2015
Artykuł

Termin wprowadzenia zmian w komunikacji na prawobrzeżu uzależniony jest przede wszystkim od terminów zakończenia odbiorów trasy tzw. szybkiego tramwaju, uzyskania pozwolenia na jej użytkowanie, a także dopuszczenia do użytkowania torowiska na ul. Gdańskiej i ul. Energetyków i pętli na Basenie Górniczym. A najwcześniej z początkiem wiosny 2016 r. będzie dopiero znana i uruchomiona nowa siatka docelowych połączeń między tą częścią miasta a lewobrzeżem i centrum. Bo dopiero wtedy będzie gotowa nowa pętla dla autobusów przy ul. Turkusowej.

brak komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Park & Ride z wykonawcą
Urząd Miasta Szczecin, 20.04.2015
Artykuł

EUROVIA Polska S.A. została generalnym wykonawcą pierwszego w Szczecinie parkingu typu Park & Ride. Stosowną umowę parafowano w zeszłym tygodniu.

brak komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Szczeciński Szybki Tramwaj: I etap ukończony. Zasadniczo
red., Moje Miasto, 14.04.2015
Artykuł

Zgodnie z umową generalny wykonawca zgłosił zakończenie zasadniczych robót na budowie I etapu Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju – informują urzędnicy. Trwają przygotowania do odbiorów budowlanych.

brak komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 1 | 2 | 3 | 4 | następna strona »

KOMIS wersja 6.3 | © 2001-2016 by KOMIS Team | grafika i skrypty: Marcin Stefanowicz
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zasady użytkowania...
Hosting strony zapewnia PROSCAPE - www.netlook.pl
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)