Szczeciński Szybki Tramwaj

strona główna »
informacje »

Koncepcja budowy linii szybkiego tramwaju na prawobrzeżu Szczecina narodziła się w latach 70. XX wieku. Obecny projekt przewiduje budowę torowiska od pętli "Basen Górniczy" przez most Pionierów Miasta Szczecina i Zdroje do pętli przy ulicy Turkusowej, a następnie (w drugim etapie prac) do pętli w Kijewie. Po wieloletnim odsuwaniu w czasie terminu rozpoczęcia prac, w 2012 roku nastąpił przełom. Ogłoszono przetarg na budowę pierwszego etapu linii SST. Prace budowlane rozpoczęły się na początku 2013 roku.

Forum
Dyskusja na ten temat prowadzona jest w wątku Szczeciński Szybki Tramwaj
Sondy
Nie ma jeszcze żadnej sondy przypisanej do tego wydarzenia.
 SST: znikają kolejne formalne przeszkody
szczecin.eu, 19.02.2013
Artykuł

Coraz bliżej do rozpoczęcia budowy pierwszego etapu Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju.

10 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Mytoll i Strabag: Pierwszy odcinek należy do nich
Marek Borowiec, Polskie Radio Szczecin, 11.02.2013
Artykuł

Miasto wybrało wykonawcę, który zbuduje pierwszy odcinek linii szybkiego tramwaju w Szczecinie. Zgodnie z oczekiwaniami, to konsorcjum firm Mytoll i Strabag.

brak komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Wykonawca wybrany
za Urzędem Miasta Szczecin, 28.01.2013
Tramwaj

W przetargu na budowę pierwszego etapu Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju wybrano ofertę konsorcjum firm z Pruszkowa: Mytoll Sp. z o.o. i Strabag Sp. z o.o.

6 komentarzy

 
 

 Niewiadome tramwajowe
Mirosław Winconek, 24Kurier, 07.01.2013
Artykuł

Która z ofert na budowę pierwszego odcinka linii tramwaju z Basenu Górniczego na prawobrzeże - w ocenie szczecińskiego magistratu - okaże się najkorzystniejsza, mamy dowiedzieć się jeszcze tej zimy. Chętnych na kontrakt zgłosiło się czterech. Tymczasem trwają wciąż sądowe przepychanki o to, kto powinien pełnić rolę inżyniera tegoż kontraktu.

brak komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Czterech do tramwaju
(mir, t), 24Kurier, 22.11.2012
Artykuł

Wiadomo już, że są chętni na budowę pierwszego odcinka Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju. Wiadomo też, że 3 z 4 otwartych dziś ofert mieszczą się w kwocie, jaką miasto zaplanowało na tę inwestycję. Teraz komisja przetargowa będzie oceniać wszystkie oferty pod względem formalnym.

4 komentarze | czytaj dalej »

 
 

 Długi rozbieg do szybkiego tramwaju
Mirosław Winconek, 24Kurier, 28.10.2012
Artykuł

O kolejne dwa tygodnie wydłużony został termin składania ofert w przetargu na budowę pierwszego odcinka trasy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju. Najpierw powodem poślizgu były zastrzeżenia do specyfikacji istotnych warunków zamówienia. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy magistrat już piąty raz przesunął datę graniczną, dając dodatkowy czas potencjalnym wykonawcom na zgłoszenia.

brak komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Koniec bitwy o willę. Rodzina wybrała lokal
Anna Łukaszek, Polskie Radio Szczecin, 17.10.2012
Artykuł

Szczeciński magistrat postawił na swoim. Kończy się eksmisja ostatnich mieszkańców willi Grueneberga. Wtorkowe rozmowy ostatniej szansy z przedstawicielami urzędu miasta zakończyły się fiaskiem.

11 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Stanowisko Gminy Miasto Szczecin w sprawie realizacji Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju
Urząd Miasta Szczecin, 17.10.2012
Artykuł

Co najmniej od kilkunastu lat miasto dąży do realizacji inwestycji o nazwie Szczeciński Szybki Tramwaj. Budowa nowego połączenia nie jest czczą zachcianką kolejnych włodarzy miasta, lecz realną potrzebą jego mieszkańców. Powstanie SST służyć będzie przede wszystkim kilkudziesięciu tysiącom mieszkańców prawobrzeża. To oni, aby dotrzeć na przeciwny brzeg Odry do pracy, lekarza, znajomych czy na zakupy korzystać mogą wyłącznie z transportu samochodowego i codziennie odczuwają niedogodności z tego wynikające. Nowe połączenie tramwajowe w znacznym stopniu ograniczy te trudności.

brak komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 To była ostatnia szansa. Rozmowy bez powodzenia
Jarosław Gowin, Polskie Radio Szczecin, 16.10.2012
Artykuł

Fiasko rozmów ostatniej szansy między lokatorami willi Grüneberga a miastem. Ostatni mieszkańcy budynku przy ul. Batalionów Chłopskich odrzucili propozycję zastępcy prezydenta Szczecina, który oferował im przeprowadzkę do mieszkań zastępczych.

6 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Tramwaj ponad wszystko
Mirosław Winconek, 24Kurier, 15.10.2012
Artykuł

Zanosi się w najbliższym tygodniu na przymusową eksmisję ostatnich lokatorów domu przy ul. Batalionów Chłopskich 61 w szczecińskich Zdrojach. Wyznaczony przez miasto termin wyprowadzki z dawnej wilii Grünebergów jej ostatnich mieszkańców to najbliższa środa. Jednocześnie z 16 na 30 października magistrat przesunął kolejny już raz termin składania ofert w przetargu na wykonawcę linii Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju, na którego trasie stoi budynek. Planowane są jego przenosiny podczas budowy w nowe miejsce, bo uznany został za zabytek.

brak komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Wracają problemy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju
Rynek Infrastruktury, 24.08.2012
Artykuł

Powracają problemy, wydawałoby się pewnej już budowy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju. Ministerstwo Kultury uchyliło korzystne dla miasta decyzje konserwatora zabytków, który musi ponownie rozpatrzyć sprawę. Przedłuża się też przetarg na wybór wykonawcy.

9 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Otwarcie ofert w przetargu na inżyniera kontraktu
za Urzędem Miasta Szczecin, 20.08.2012
Artykuł

Dzisiaj otwarte zostały oferty w przetargu na inżyniera kontraktu przy I etapie budowy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju. Stanęło do niego osiem podmiotów, a ceny ofert wahają się od 1,3 mln zł do 3,4 mln zł. Obecnie trwa analiza złożonych ofert.

brak komentarzy

 
 

 Kontrowersyjne zapewnienie prezydenta w sprawie willi Grüneberga
Marek Rudnicki, Moje Miasto, 03.08.2012
Artykuł

Prezydent: - Konserwator zabytków dał zielone światło na przesunięcie willi Grüneberga. Konserwator zabytków: - To nieprawda.

1 komentarz | czytaj dalej »

 
 

 Jest przetarg na budowę Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju
jm, Rynek Kolejowy, 30.07.2012
Artykuł

Jeszcze pod koniec ubiegłego roku wydawało się, że Szczeciński Szybki Tramwaj nie ma szans na szybką realizację. Jednak korzystna dla miasta decyzja konserwatora zabytków otworzyła ścieżkę dla budowy nowej linii tramwajowej. Miasto właśnie rozpisało przetarg na realizację inwestycji.

15 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

 Przetarg na inżyniera kontraktu
za Urzędem Miasta Szczecin, 12.06.2012
Tramwaj

Urząd Miasta Szczecin ogłosił przetarg na pełnienie funkcji inżyniera kontraktu przy budowie Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju (etap I).

brak komentarzy

 
 

 SST trochę bliżej
za ZUW Szczecin, 18.04.2012
Komunikacja miejska

Decyzją z dnia 11 kwietnia 2012 Wojewoda Zachodniopomorski utrzymał w mocy zaskarżoną przez Stowarzyszenie "Ocalmy Zabytek" decyzję Prezydenta Miasta Szczecin o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej polegającej na budowie Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju - etap I - przebudowa ulicy Batalionów Chłopskich wraz z niezbędną przebudową uzbrojenia podziemnego.

brak komentarzy

 
 

 Szczeciński Szybki Tramwaj coraz bliżej. Przetarg jeszcze w kwietniu
Marek Borowiec, Polskie Radio Szczecin, 04.04.2012
Artykuł

Niezależnie od toczących się spraw związanych z willą Grunenberga, wszystkie procedury zmierzające do ogłoszenia przetargu na realizację tej inwestycji, zostały już uruchomione.

1 komentarz | czytaj dalej »

 
 

 Szczeciński Szybki Tramwaj wychodzi na prostą
Andrzej Kraśnicki jr, Gazeta.pl, 03.03.2012
Artykuł

Najpoważniejsza przeszkoda na drodze do budowy linii szybkiego tramwaju padła. Ministerstwo Transport uznało, że nie ma powodów do wstrzymywania oceny wniosku Szczecina o przyznanie unijnej dotacji.

3 komentarze | czytaj dalej »

 
 

 Tylko willa jest zabytkiem
Urząd Miasta Szczecin, 25.01.2012
Artykuł

Zabudowanie warsztatowe oraz otoczenie Willi Grüneberga nie są zabytkami.

1 komentarz | czytaj dalej »

 
 

 Tramwaj z willą na biurku premiera
Mirosław Winconek, 24Kurier, 19.01.2012
Artykuł

W kilka dni po tym, jak prezydent Piotr Krzystek ogłosił, że wysłał miesiąc przed ostatecznym terminem wniosek o dotację z funduszy Unii Europejskiej na budowę Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju, do premiera Donalda Tuska w tej sprawie napisali też przeciwnicy przenosin przy okazji tej inwestycji dawnej willi Grünebergów przy ul. Batalionów Chłopskich 61. Budynek stoi na trasie planowanej linii z Basenu Górniczego do Zdrojów. W liście do szefa rządu zarzucają władzom miasta łamanie prawa.

5 komentarzy | czytaj dalej »

 
 

« poprzednia strona | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | następna strona »

KOMIS wersja 6.3 | © 2001-2019 by KOMIS Team | grafika i skrypty: Marcin Stefanowicz
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zasady użytkowania...
Hosting strony zapewnia PROSCAPE - www.netlook.pl
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)