Forum: Zakres pomocy udzielanej niepełnosprawnym przez kierowcęwszystkie wątki »
rozpocznij nowy wątek »
oznacz ten wątek jako przeczytany »
instrukcja obsługi »

Aby móc pisać na forum, musisz się zalogować!

 
wyświetlanie pojedyńczych wiadomości
dodaj komentarz
 
 
  Zakres pomocy udzielanej niepełnosprawnym przez kierowcęodpowiedź na ten post jest niemożliwa  
  Napisał(a): piotr9318 (użytkownik usunięty);
  Wysłano: 07.11.2018, g. 13:17
  
 

Witam wszystkich Użytkowników Serwisu, chciałem poruszyć problem związany ze wsiadaniem osób niepełnosprawnych(od razu zaznaczę, że nie jestem kierowcą, piszę w imieniu kolegi). Kilka dni temu jeździł on na linii 76, rano zatrzymał się na przystanku "Hryniewieckiego", żeby pomóc wsiąść mężczyźnie na wózku. Otworzył rampę i czekał aż wjedzie on do autobusu. Niepełnosprawny pouczył go, że musi pchnąć wózek bo on sam nie wjedzie po rampie. Kolega przez chwilę się z nim kłócił, bo uznał że jako kierowca musi tylko umożliwić wjazd do autobusu. W końcu pomógł wsiąść temu mężczyźnie, bo nie chciał mieć opóźnienia. Po pracy zadzwonił do znajomego, który jest instruktorem nauki jazdy kat. D i on powiedział, że nie ma jasno określonych przepisów dotyczących pomocy niepełnosprawnym we wsiadaniu do pojazdu. Kierowca musi umożliwić wjazd, ale kwestią dyskusyjną jest czy ma np. pchać wózek. Inny kierowca ze SPAK-u jakiś czas temu też pchał wózki i dostał świerzbu. Mój kolega na co dzień pomaga niepełnosprawnym wsiąść i też często wjeżdża po rampie, ale akurat w tym przypadku nie chciał tego robić, bo tamten mężczyzna był zaniedbany (prawdopodobnie mieszka w schronisku dla bezdomnych) i bał się że może się czymś zarazić.Stąd moje pytanie do Was: w jakim zakresie kierowca musi udzielić pomocy niepełnosprawnym przy wsiadaniu do pojazdu? Wiem, że to o czym piszę, dla niektórych może być mało istotne, bo ktoś może stwierdzić, że należy pomóc wjechać takim osobom ze zwykłej dobroci ludzkiej i kwestia, jaką poruszam jest zbyt szczegółowa, ale uważam że jednak jest to ważne.

 
 
  Re: Zakres pomocy udzielanej niepełnosprawnym przez kierowcęodpowiedź na ten post jest niemożliwa  
  Napisał(a): –– Jasiek  31 ;
  Wysłano: 07.11.2018, g. 16:55
zobacz oryginalny post  
 

piotr9318 napisał(a): > Witam wszystkich Użytkowników Serwisu, chciałem poruszyć > problem związany ze wsiadaniem osób niepełnosprawnych Jeśli ktoś jest sam i nie da rady wjechać pod rampę, ze względu na zbyt niski peron i kąt z tego powodu powstały, to ja pomagam ze zwykłej ludzkiej życzliwości, jednakże zawsze mam przy sobie rękawiczki do rozkładania rampy, które zakładam na ręce.

 
 
  Re: Zakres pomocy udzielanej niepełnosprawnym przez kierowcęodpowiedź na ten post jest niemożliwa  
  Napisał(a): Constantin (użytkownik usunięty);
  Wysłano: 07.11.2018, g. 21:33
zobacz oryginalny post  
 

Poruszyłeś bardzo ważny temat. Kolega, który zatrudnił się w SPAK dostał zapewne instrukcje dla służby ruchu/kierowców/dyspozytorów i tam jest napisane, że należy pomóc przy wsiadaniu/wysiadaniu osobie na wózku. Jeden z punktów mówi "wprowadzić osobę na wózku do pojazdu". Problem jest wtedy, gdy osoba taka mówiąc wprost to menel. Właśnie na takim 76 pojawia się dużo takich osób. Niby mieszkają w tym ośrodku na Hryniewieckiego, ale od wielu z nich czuć alkohol i po prostu śmierdzi. To jest temat do dyskusji i to nie tylko na tym Forum.

 
 
  Re: Zakres pomocy udzielanej niepełnosprawnym przez kierowcęodpowiedź na ten post jest niemożliwa  
  Napisał(a): –– Piotr_B;
  Wysłano: 08.11.2018, g. 08:47
zobacz oryginalny post  
 

Constantin napisał(a): > Poruszyłeś bardzo ważny temat. Kolega, który zatrudnił > się w SPAK dostał zapewne instrukcje dla służby > ruchu/kierowców/dyspozytorów i tam jest napisane, że należy > pomóc przy wsiadaniu/wysiadaniu osobie na wózku. Jeden z > punktów mówi "wprowadzić osobę na wózku do pojazdu". > Problem jest wtedy, gdy osoba taka mówiąc wprost to menel. > Właśnie na takim 76 pojawia się dużo takich osób. Niby > mieszkają w tym ośrodku na Hryniewieckiego, ale od wielu z > nich czuć alkohol i po prostu śmierdzi. To jest temat do > dyskusji i to nie tylko na tym Forum. Ale śmierdziela możesz nie wpuścić do autobusu, bo może zagrażać innym pasażerom. Przynajmniej w Białymstoku tak jest :)

 
 
  Re: Zakres pomocy udzielanej niepełnosprawnym przez kierowcęodpowiedź na ten post jest niemożliwa  
  Napisał(a): –– Michal105N  11 ;
  Wysłano: 07.11.2018, g. 18:28
zobacz oryginalny post  
 

piotr9318 napisał(a): [ciach] Ja w swojej karierze miałem może jednego pasażera, który dał rade wjechać samemu. Reszcie trzeba pomóc, ja nie mam z tym problemu. Problem zaczyna się jak chce pojechać dwóch naraz.

 
 
wyświetlanie pojedyńczych wiadomości
dodaj komentarz
 

Oznacz ten wątek jako przeczytany.

Korzystając z Forum Publicum oznajmiasz, że zapoznałeś się i akceptujesz warunki Regulaminu.

Wszelkie wypowiedzi są prywatnymi opiniami ich autorów. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Forum Publicum wersja 6.1 beta. Wszelkie prawa zastrzeżone, Marcin Stefanowicz 2003-2019

KOMIS wersja 6.3 | © 2001-2019 by KOMIS Team | grafika i skrypty: Marcin Stefanowicz
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zasady użytkowania...
Hosting strony zapewnia PROSCAPE - www.netlook.pl
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)