Informacje
Autobusem do Będargowa
za ZDiTM,
dodane przez MQ; zmodyfikowane
1 października zostanie uruchomiona nowa linia autobusowa 83, kursująca na trasie Plac Kościuszki - Będargowo Szkoła.
W kierunku Będargowa autobusy będą kursować trasą: plac Kościuszki - aleja Piastów - Mieszka I - Cukrowa - Do Rajkowa - Warzymice - Będargowo.W kierunku placu Kościuszki obowiązywać będzie trasa: Będargowo - Warzymice - Przecław - Warzymice - Cukrowa - Południowa - Mieszka I - aleja Piastów - plac Kościuszki (od Przecławia po trasie linii 81).
Kursy będą wykonywane co ok. 50-60 minut, w dni powszednie w godzinach 6-10 i 12-18, a w soboty i dni świąteczne w godzinach 7-17. Linia będzie obsługiwana jednym autobusem MAXI z SPA Klonowica.
Uruchomione zostaną nowe przystanki:
- "Narutowicza nż" wspólny z liniami nocnymi,
- "Warzymice Osiedle Promyk" na ulicy Do Rajkowa przy tym osiedlu,
- "Warzymice Osiedle Różane" przy tym osiedlu,
- "Warzymice Hurtownia nż" przy posesji Warzymice 1,
- "Warzymice" na istniejących przystankach PKS przy posesji Warzymice 25, w obu kierunkach,
- "Warzymice 14 nż" na istniejących przystankach PKS przy tej posesji, w obu kierunkach,
- "Będargowo Szkoła" na pętli przy szkole podstawowej w Będargowie,
- "Przecław" w pobliżu istniejących przystanków linii 81.
Przystankiem początkowym i końcowym "Plac Kościuszki" będzie przystanek linii 61 w kierunku Podjuch. Przystanek "Plac Kościuszki" w kierunku z Będargowa będzie zlokalizowany na obecnym przystanku linii 703 w kierunku placu Rodła.