Szczecin Blog

 Kraksa tramwajów. Winny motorniczy. Ale który?

ash, Gazeta Wyborcza, 31.10.2009
Kategoria: Tramwaj
[dodane 31.10.2009, g. 17:28 przez –– bartez]
strona główna »
wydarzenia »
zgłoś informację »

Na forum

–– leks pisze:
Z monitoringu placu czy monitoringu wagonów? Bo o ile wiem żaden z wagonów nie ma monitoringu. Zagadkowo wygląda prędkość 1. Można postawić więc taką hipotezę. 1 stanęła żeby... czytaj dalej »

Wojciech pisze:
Z monitoringu miejskiego. Jeśli by hamulec dobrze nie załapał(z uwagi na usterkę) by to na pewno było wskazane w "czarnej skrzynce". Aczkolwiek, wtedy TS by samo sobie nawarzyło piwa, że... czytaj dalej »

–– paki pisze:
Nie jest przesadą. I należy się cieszyć, że nie postawiony został zarzut bezpośredniego narażenia na utratę zdrowia lub życia. Krzaki nie mają tu nic do czynienia. Nie masz dostatecznej... czytaj dalej »

zobacz wszystkie 20 wypowiedzi »
dodaj własną opinię »

Więcej...
Zderzenie na placu Sprzymierzonych pioko17, pixl, Maciej Kubień, djdark, Mariusz Belko
(22.10.2009)
Rozbity wagon 105N #716
Rozbity wagon 105N #716
800x640; 99 KB

Motorniczy, który spowodował zderzenie tramwajów na pl. Sprzymierzonych, może zostać oskarżony nawet o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym.

Ustalanie przyczyn wypadku, do którego doszło w ubiegły czwartek, trwa. We wtorek komisja biegłych zbadała oba tramwaje, żeby sprawdzić, czy to brak hamulców, czy inne usterki były przyczyną wypadku. - Zarówno "jedynka", jak i "jedenastka" były w dobrym stanie - mówi Grzegorz Stasiński z zajezdni tramwajowej Pogodno. - Hamulce działały bez zarzutu.

Po odczytaniu zapisów z czarnych skrzynek wiadomo, że w chwili zderzenia "jedynka" jechała z prędkością 2 km na godz., a "jedenastka" 23 km na godz. - Obejrzeliśmy zapis z monitoringu - mówi Alicja Śledziona z biura prasowego KWP w Szczecinie. - Widać tam, jak doszło do wypadku. Jednemu z motorniczych zostaną postawione zarzuty. Nie mogę zdradzić, któremu. Może być oskarżony nawet o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym. Cały czas czekamy na zgłoszenia poszkodowanych, by móc ich policzyć.

Na pl. Sprzymierzonych wjeżdżająca z al. Wojska Polskiego w stronę ul. Piłsudskiego "jedynka" uderzyła w zjeżdżającą w al. Piastów "jedenastkę". Poszkodowanych zostało 12 osób. Siedem z nich trafiło do szpitala, jednak nikt nie doznał poważniejszych urazów.

Czytaj także na stronie: Gazeta Wyborcza »

źródło: Gazeta Wyborcza
20 komentarzy | wersja do druku |

KOMIS wersja 6.3 | © 2001-2019 by KOMIS Team | grafika i skrypty: Marcin Stefanowicz
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zasady użytkowania...
Hosting strony zapewnia PROSCAPE - www.netlook.pl
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)