Szczecin Blog

 Kolejne Swingi dla Szczecina

szczecin.eu, 20.07.2012
Kategoria: Artykuł
[dodane 20.07.2012, g. 11:04 przez –– mkubien]
strona główna »
wydarzenia »
zgłoś informację »

Na forum

–– lukaszenko pisze:
Primo: może przy tych 22 nowych swingach nie będzie problemu z odpadającymi osłonami wózków. Secondo: czy 1,7m to aż taka różnica w cenie, żeby nowe pojazdy były krótsze? No i to WiFi.... czytaj dalej »

Korczian pisze:
Co byś się nie przejadł transferem ;) Trochę szkoda, że tylko PESA złożyła ofertę. Liczyłem na emocje do ostatniej chwili. Ale fajnie, że będzie (najprawdopodobniej, bo znając... czytaj dalej »

–– mkubien pisze:
A przy dotychczasowych są?

zobacz wszystkie 75 wypowiedzi »
dodaj własną opinię »

Więcej...
Przetarg na tramwaje niskopodłogowe
 • Nowy Swing w mieście
 • Swingi w Szczecinie
 • Tramwaje z dofinansowaniem
 • Pesa podpisała kontrakt na dostawę 22 tramwajów dla Szczecina
 • Pierwsze tramwaje niskopodłogowe trafią do Szczecina za 181 dni. Jutro podpisanie umowy
 • A jednak Swingi! Umowa na nowe tramwaje w październiku
 • Swingów drugi zastrzyk
 • Kontrakt na swingi
 • Kolejne Swingi dla Szczecina
 • Kontrakt na tramwaje: odsłona druga

  więcej »

 • Bydgoska PESA chce wyprodukować 22 tramwaje niskopodłogowe dla Szczecina. Kontrakt wart 150 milionów złotych ma być zrealizowany do końca marca 2014 roku.

  Na zaproszenie skierowane do czterech producentów tramwajów odpowiedziała tylko bydgoska Pesa. Pozostałe 3 firmy (polski Solaris, czeska Skoda i hiszpański CAF) nie skorzystały z możliwości składania ofert w dwuetapowym przetargu Tramwajów Szczecińskich.

  Pesa zaoferowała dostawę 22 tramwajów (Swingów) wraz ze specjalistycznym sprzętem technicznym do obsługi tramwajów, częściami zamiennymi oraz pakietem szkoleń za 150 milionów złotych netto. Pieniądze na zakup taboru pochodzić będą m.in. z kredytu bankowego i dofinansowania z Unii Europejskiej.

  Tramwaje będą jednobryłowe, pięcioczłonowe w pełni niskopodłogowe o długości 30,12 m. każdy (niecałe dwa metry krótsze od jeżdżących już po Szczecinie 6 Swingów). Będą mogły zabrać jednocześnie 200 pasażerów, przy czym 40 osób będzie mogło podróżować na siedząco.

  Wyposażone będą w cyfrowy monitoring, automat do sprzedaży biletów, klimatyzację, dwie rozkładane rampy dla wózków przy drugich i trzecich drzwiach, bezprzewodowy mobilny internet, elektroniczny system informacji pasażerskiej.

  Oprócz tramwajów zamówienie obejmuje także dostarczenie wieżowego pojazdu dwudrogowego, który będzie dostosowany do jazdy po torowiskach i jezdni, specjalistyczny pojazd do spychania i holowania tramwajów a także dwa samojezdne pojazdy do napełniania piasecznic w tramwajach. Dostawca tramwajów będzie musiał także dostarczyć pakiet naprawczy, części zamienne do pojazdów a także zobowiązany będzie do przeszkolenia pracowników TS w zakresie obsługi jak i naprawy pojazdów. Tramwaje objęte zostaną pięcioletnią gwarancją.

  Oferta złożona przez Pesę jest obecnie analizowana pod względem formalnym oraz zgodności ze Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia. Jeśli spełni wszystkie wymagania po uprawomocnieniu wyniku przetargu i kontroli w Urzędzie Zamówień Publicznych zostanie podpisana umowa.

  Wszystkie tramwaje będą musiały być dostarczone do końca marca 2014 roku z czego pierwszych 6 trafi do Szczecina w ciągu 180 dni od chwili podpisania umowy (do Wielkanocy 2013). Pozostałych 16 trafi pomiędzy październikiem 2013 a marcem 2014 roku.

  Czytaj także na stronie: szczecin.eu »

  źródło: szczecin.eu
  75 komentarzy | wersja do druku |

  KOMIS wersja 6.3 | © 2001-2019 by KOMIS Team | grafika i skrypty: Marcin Stefanowicz
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Zasady użytkowania...
  Hosting strony zapewnia PROSCAPE - www.netlook.pl
  Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)