Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Przebudowa torowiska na ulicy Energetyków i Gdańskiej. Policja krytykuje plany organizacji ruchu

Marek Jaszczyński, Moje Miasto,

dodane przez MQ

Przed rozpoczęciem przebudowy torowiska na ulicy Energetyków i Gdańskiej policja ma zastrzeżenia do organizacji ruchu.
Według policji, dokumentacja dotycząca organizacji ruchu w trakcie przebudowy nie spełnia wymogów formalnych. Mundurowi powołują się na rozporządzenie ministra infrastruktury z września 2003 roku, dotyczące szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach.

- Dostarczona dokumentacja nie posiada pełnego opisu technicznego - mówi podkomisarz Przemysław Kimon z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. - Projekt nie zawiera projektów sygnalizacji świetlnych ani parametrów geometrii dróg oraz rozwiązań technologicznych wykorzystanych przy modernizacji torowiska i przystanków komunikacji publicznej. W dokumentacji brak jest powiązania projektowanej organizacji ruchu z istniejącą oraz przedstawienia organizacji ruchu na skrzyżowaniach dróg.

"Ze względu na obowiązujące na ulicy Gdańskiej podniesienie prędkości jazdy (można tu jechać nawet "siedemdziesiątką" - przyp. red.) projektowana obsługa przystanków autobusowych (zjazd na wydzielone torowisko i włączanie się do ruchu) stwarza zagrożenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego" - czytamy w opinii policyjnej.

Co jeszcze nie podoba się policji?

- Projektowana sygnalizacja świetlna na włączeniu się pasa ruchu dla autobusów do ul. Gdańskiej opracowana jest w oparciu o nigdy niezrealizowaną i nieaktualną dokumentacje sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy Gdańskiej i ul. Kanał Parnicki - informuje podkomisarz Przemysław Kimon.

Podobne zastrzeżenia policja miała do czasowej organizacji ruchu spowodowanej remontem torowiska na Alei Piastów, Jagiellońskiej - Alei Bohaterów Warszawy.

- Nie jest tak, że nie uwzględniamy zaleceń, uwagi policji przekazujemy wykonawcy, ale jako organ zarządzający ruchem podejmujemy decyzję - wyjaśniał wówczas "Głosowi" Marcin Charęza, kierownik Zespołu ds. Organizacji Ruchu Urzędu Miasta Szczecin.

Przypomnijmy, że to Energopol Szczecin zaoferował najkorzystniejszą ofertę na modernizację torowiska od mostu Długiego po Basen Górniczy. Usługi wycenił na ponad 79 mln złotych. Od chwili podpisania umowy wykonawca ma 270 dni na realizację zadania.

Zadanie obejmuje modernizację torowisk wraz z siecią trakcyjną od przyczółku przed Mostem Długim do Basenu Górniczego wraz z pętlą. Z inwestycji wyłączone jest torowisko na samym Moście Długim. Łącznie przebudowanych będzie 8 296 metrów toru pojedynczego, powstanie także wspólny pas autobusowo - tramwajowy na ul. Energetyków, wspólne przystanki tramwajowo - autobusowe na ul. Gdańskiej (wykonane zostaną wjazdy na przystanki i zjazdy z nich), śluza dająca priorytet pojazdom komunikacji miejskiej wjeżdżającym na Most Długi od strony ul. Energetyków.

źródło: Moje Miasto

brak komentarzy