Informacje
Zmiany na linii 79 i nowa linia 72
za ZDiTM,
dodane przez man; zmodyfikowane
Na wniosek Rad Osiedli, mieszkańców i przedstawicieli zakładów pracy zlokalizowanych przy ulicy Pomorskiej, 4 maja nastąpi zmiana trasy linii 79 i uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa 72.
Autobusy linii 79 kursować będą na nowej trasie: na odcinku od pętli "Jezierzyce" do ulicy Struga jak dotychczas, a następnie ulicami Gryfińską, Batalionów Chłopskich, Leszczynową i Eskadrową do pętli "Most Cłowy". Na nowym odcinku trasy autobusy zatrzymywać się będą na przystankach:- "Bagienna" - w obu kierunkach, wspólne z linią 65 (słupki nr nr 80321 i 80331),
- "Torfowa nż" - tylko w kierunku Jezierzyc, wspólny z linią 65 (słupek nr 86611),
- "Zdroje Krzyżówka" - w obu kierunkach, wspólne z linią 65 (słupki nr nr 80211 i 80221),
- "Hangarowa nż" - tylko w kierunku Jezierzyc, wspólny z linią 65 (słupek nr 80114),
- "Most Cłowy" - przystanek końcowy, dotychczasowy przystanek linii 79 (słupek nr 70118).
Uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa 72, kursująca na trasie Jezierzyce - Topolowa - Pyrzycka - Przyszłości - Szosa Stargardzka - Pomorska - Gierczak - Przestrzenna - Eskadrowa - Most Cłowy. Obowiązywać będą przystanki:
- "Jezierzyce" - przystanek końcowy, wspólny z linią 79 (słupek nr 81911),
- "Topolowa" - w obu kierunkach, wspólne z linią 79 (słupki nr nr 81811 i 81812),
- "Topolowa Stadion nż" - w obu kierunkach, wspólne z linią 79 (słupki nr nr 81711 i 81712),
- "Śmierdnica Pętla" - w obu kierunkach, wspólne z linią 79 (słupki nr nr 81611 i 81612),
- "Pyrzycka" - w obu kierunkach, wspólne z linią 79 (słupki nr nr 81511 i 81512),
- "Przyszłości" - tylko w kierunku Jezierzyc, wspólny z linią 79 (słupek nr 81411),
- "Przyszłości PEKAES nż" - tylko w kierunku Jezierzyc, wspólny z linią 79 (słupek nr 81311),
- "Przyszłości PEKAES" - tylko w kierunku mostu Cłowego, wspólny z linią 79 (słupek nr 81312),
- "Uczniowska" - w obu kierunkach, wspólne z linią 79 (słupki nr nr 81211 i 81212),
- "Balińskiego nż" - w obu kierunkach, wspólne z linią 79 (słupki nr nr 81011 i 81012),
- "Kijewo Autostrada nż" - tylko w kierunku mostu Cłowego, wspólny z linią 79 (słupek nr 80911),
- "Zwierzyniecka" - w obu kierunkach, wspólne z linią 79 (słupki nr nr 80811 i 80812),
- "Pomorska" - w obu kierunkach, wspólne z linią 54 (słupki nr nr 74711 i 74712),
- "Letnia" - w obu kierunkach, nowe przystanki zlokalizowane przy ulicy Pomorskiej na wysokości posesji nr 142 (słupki nr nr 74911 i 74912),
- "Plac Słowiański" - w obu kierunkach, nowe przystanki zlokalizowane przy ulicy Pomorskiej na wysokości komisariatu policji (słupki nr nr 71121 i 71122),
- "Emilii Gierczak" - w obu kierunkach, wspólne z linią 56 (słupki nr nr 70711 i 70731),
- "Przybrzeżna nż" - w obu kierunkach, wspólne z linią 56 (słupki nr nr 70611 i 70612),
- "Kolonia nż" - w obu kierunkach, wspólne z linią 56 (słupki nr nr 70511 i 70512),
- "Camping nż" - w obu kierunkach, wspólne z linią 56 (słupki nr nr 70411 i 70412),
- "Przystań Żeglarska nż" - w obu kierunkach, wspólne z linią 56 (słupki nr nr 70311 i 70312),
- "Lotnisko nż" - w obu kierunkach, wspólne z linią 56 (słupki nr nr 70211 i 70212),
- "Most Cłowy" - przystanek końcowy, wspólny z linią 79 (słupek nr 70118).
Linie 72 i 79 kursować będą z następującą częstotliwością:
- w dni powszednie:
- do godz. 8 - ok. 60 minut,
- w godz. 8-14 - ok. 80 minut,
- w godz. 14-18 - ok. 60 minut,
- w godz. 18-23 - ok. 80 minut;
- w soboty i dni świąteczne:
- do godz. 8 - ok. 160 minut,
- w godz. 8-17 - ok. 80 minut,
- w godz. 17-23 - ok. 160 minut;
- w Wielkanoc, Boże Narodzenie i Nowy Rok: ok. 160 minut.
Na wspólnym odcinku Jezierzyce - Zwierzyniecka kursy linii 72 i 79 wykonywane będą naprzemiennie, z częstotliwością równą dotychczasowej częstotliwości linii 79, tj.:
- w dni powszednie:
- do godz. 8 - ok. 30 minut,
- w godz. 8-14 - ok. 40 minut,
- w godz. 14-18 - ok. 30 minut,
- w godz. 18-23 - ok. 40 minut;
- w soboty i dni świąteczne:
- do godz. 8 - ok. 80 minut,
- w godz. 8-17 - ok. 40 minut,
- w godz. 17-23 - ok. 80 minut;
- w Wielkanoc, Boże Narodzenie i Nowy Rok: ok. 80 minut.
Funkcjonować będą zadania łączone:
- w dni powszednie: 72/1+79/1, 72/2+79/2 i 72/3+79/3,
- w soboty i dni świąteczne: 72/1+79/1,
- w Wielkanoc, Boże Narodzenie i Nowy Rok: 72/1+79/1.
Linie obsługiwane będą przez SPA Dąbie taborem MAXI niskopodłogowym z wyjątkiem brygady 72/2+79/2 w dni powszednie, która będzie obsługiwana taborem MEGA bez wymaganej niskiej podłogi oraz brygady 72/2 w soboty i dni świąteczne, która będzie obsługiwana taborem MAXI bez wymaganej niskiej podłogi.
Na linii 79 nastąpi zmiana nazw przystanków:
- "Przyszłości" w kierunku mostu Cłowego na "Przyszłości PEKAES" (wraz ze zmianą numeru na 81312),
- "Płonia" w obu kierunkach na "Uczniowska".
Pasażerowie posiadający bilety okresowe jednoliniowe na linię 79 uprawnieni są również do korzystania z linii 72 na całej trasie. Pasażerowie posiadający bilety okresowe jednoliniowe na linię 72 uprawnieni są również do korzystania z linii 79 na całej trasie.