Informacje
Komunikacja na wakacje
za ZDiTM,
dodane przez MQ; zmodyfikowane
W związku z rozpoczęciem wakacji i okresu urlopowego od 27 czerwca wprowadzane będą zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
Od 27 czerwca
Linie 61 i 88 funkcjonować będą według letnich rozkładów jazdy bez zmiany częstotliwości kursowania.
Na linii 69 w dni powszednie obowiązywać będzie letni rozkład jazdy z 12-15-minutową częstotliwością kursowania w godzinach szczytu, a w pozostałym okresie bez zmian.
Brygada 73/3 w dni powszednie obsługiwana będzie taborem MEGA przegubowym (niskopodłogowym).
Na linii 74 nie będą wykonywane kursy na odcinku Łukasińskiego Ogrody - Mierzyn Szkoła.
Na linii 80 w soboty i dni świąteczne w godzinach 9-18 wprowadzony zostanie drugi autobus, pozwalający na uzyskanie w tych godzinach 30-minutowej częstotliwości kursowania.
Na linii 102 zawieszone zostaną podjazdy pod Prywatne Liceum w Policach.
Na linii 103 w dni powszednie wprowadzony zostanie letni rozkład jazdy z likwidacją podjazdów pod Gimnazjum nr 1 w Policach. Nie będą także wykonywane kursy przewidziane do realizacji tylko w okresie nauki w szkołach.
Na linii 106 nie będą wykonywane kursy przewidziane do realizacji tylko w okresie nauki w szkołach.
Na linii 111 obowiązywać będzie rozkład jazdy dla okresu wolnego od nauki w szkołach.
Na linii 122 nie będą wykonywane kursy przewidziane do realizacji tylko w okresie nauki w szkołach.
Na linii C nie będzie wykonywany kurs przewidziany do realizacji tylko w okresie nauki w szkołach.
Linie 109, 110, D i E zostaną zawieszone.
Od 29 czerwca
Linie 1, 5, 8, 9, 10 i 12 w dni powszednie funkcjonować będą według letnich rozkładów jazdy obowiązujących na czas przebudowy ulic Potulickiej i Gdańskiej:
- linie 1, 5, 8, 9 bez zmian częstotliwości kursowania,
- linia 10 z częstotliwością 24 min. w godzinach szczytu, po szczycie bez zmian,
- linia 12 z częstotliwością 4-8 min. w godzinach szczytu, po szczycie bez zmian. Obsługa taborem kategorii B (brygady 2, 3, 5, 7, 9, 12), kategorii A (brygady 1, 4, 6, 8, 10, 11).
Linia 3 w dni powszednie funkcjonować będzie według normalnego letniego rozkładu jazdy, trasą przez ul. Wyszyńskiego, bez zmian częstotliwości kursowania.
Linia 4 zostanie zawieszona.
Linia 7 w dni powszednie kursować będzie według letniego rozkładu jazdy z 12-minutową częstotliwością w godzinach szczytu; w pozostałym okresie bez zmian. Linia będzie obsługiwana przez 5 pociągów kategorii B niskopodłogowych z zajezdni Pogodno.
Linia 11 w dni powszednie funkcjonować będzie według letniego rozkładu jazdy bez zmian częstotliwości kursowania.
W dni świąteczne na liniach 11 i 12 obowiązywać będą rozkłady jak przed dniem wolnym, tj. bez dodatkowych kursów realizowanych jako linia 2 na trasie Pomorzany - Dworzec Główny - Dworzec Niebuszewo.
Linia 53 w dni powszednie będzie kursować według letniego rozkładu jazdy z częstotliwością 15 minut w godzinach szczytu (w pozostałym okresie bez zmian). Jednocześnie nastąpi zmiana rozkładów powszednich (zimowego i letniego). Linia kursować będzie na trasie Pomorzany Dobrzyńska - Stocznia Szczecińska z dotychczasową częstotliwością. W rozkładzie powszednim zimowym obsługa przez 9 autobusów MEGA przegubowych (brygady niskopodłogowe: 1, 3, 5, 6, 7, 8, 9), w powszednim letnim bez zmian.
Linia 60 w dni powszednie będzie kursować według letniego rozkładu jazdy z częstotliwością 15 minut w godzinach szczytu (w pozostałym okresie bez zmian).
Od 1 lipca
Na linii 87 wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy zakładający wydłużone czasy przejazdów, z zachowaniem dotychczasowej częstotliwości. Linia obsługiwana będzie w dni powszednie w okresie letnim 7 autobusami przegubowymi, od września 8 autobusami przegubowymi (od godz. 18:00 dopuszcza się tabor MAXI). W soboty i dni świąteczne tabor bez zmian. Przystanki "Świętego Jana Pawła II" i "Podbórzańska Ogrody" otrzymają status przystanków stałych.
Linia 107 w dni powszednie będzie kursować według letniego rozkładu jazdy z częstotliwością 8 minut w godzinach szczytu i 10 minut poza godzinami szczytu. Wieczorem jak dotychczas.
Autobusy linii B w dni powszednie poza godzinami szczytu oraz w soboty i dni świąteczne będą kursować na trasie Osiedle Słoneczne - Dworzec Niebuszewo z dotychczasową częstotliwością. Na skróconej trasie w kierunku Osiedla Słonecznego obowiązywać będzie dodatkowo przystanek "Niemcewicza" (14321). Ekspedycja taboru bez zmian.
Linia F zostanie zawieszona.