MPK Łódź: Rewolucja w komunikacji miejskiej w Łodzi. Pasażerów MPK czekają wielkie zmiany

Marcin Bereszczynski, Dziennik Łódzki, 12.01.2017
Kategoria: Artykuł
[dodane 19.01.2017, g. 18:26 przez –– Jasiek]
strona główna »
wydarzenia »
zgłoś informację »

Łódź: MPK Łódź|REWOLUCJA W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W ŁODZI| Pasażerów MPK Łódź czeka wielka rewolucja w komunikacji miejskiej. Zmienią się trasy autobusów i tramwajów, pojawi się nowa linia tramwajowa, ale zniknie kilka linii autobusowych. Pojazdy MPK będą kursować co 12 minut. Zmiany zostaną wprowadzone w życie 2 kwietnia.

Blog o Szczecinie - ciekawe miejsca, hotele i wydarzenia w Szczecinie

Nowy model transportu zbiorowego, który został wczoraj przedstawiony przez władze miasta, powstał wokół liczby dwanaście. Tramwaje i autobusy mają jeździć co 12 minut, ale niektóre nawet co 6 minut. Miasto podzielono na 12 rejonów ze wspólną komunikacją miejską. Autobusy wjadą w 12 ulic, w które wcześniej nie docierały. Łącznie komunikacja miejska obejmie o 40 km ulic więcej, niż obecnie. Niestety, wszystko wskazuje na to, że wdrożenie nowej siatki połączeń będzie łączyło się z podwyżką cen biletów, która też ma obowiązywać od 2 kwietnia.

- Wejdzie w życie długo oczekiwana reforma. Ostatnia zmiana systemu komunikacji miejskiej miała miejsce 15 lat temu - mówi prezydent Hanna Zdanowska. - Ludzie z natury nie lubią zmian, ale są one konieczne. Musieliśmy znaleźć złoty środek pomiędzy istniejącymi torowiskami, posiadanym taborem i oczekiwaniami mieszkańców. Po wprowadzeniu zmian każdy będzie musiał znaleźć nową drogę dojazdu do pracy lub na uczelnię. Nowy system na pewno nie będzie akceptowany przez wszystkich, ale będzie dobry dla większości łodzian.

Przeczytaj całość na stronie: Dziennik Łódzki »

źródło: Dziennik Łódzki
brak komentarzy | wersja do druku |

KOMIS wersja 6.3 | © 2001-2018 by KOMIS Team | grafika i skrypty: Marcin Stefanowicz
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zasady użytkowania...
Hosting strony zapewnia PROSCAPE - www.netlook.pl
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)