Urzędnicy zmieniają trasę autobusu linii D wbrew woli mieszkańców. Będzie protest na osiedlu!

Marcin Kaźmierczak, Gazeta Wrocławska, 19.01.2017
Kategoria: Artykuł
[dodane 19.01.2017, g. 19:01 przez –– Jasiek]
strona główna »
wydarzenia »
zgłoś informację »

Wrocław: Ponad 2200 podpisów zebrali mieszkańcy Kleciny pod protestem w sprawie niekorzystnej dla nich zmiany trasy pospiesznej linii D. Urzędnicy są jednak nieugięci. Wczoraj na przystankach pojawiła się informacja, że od soboty autobus pojedzie zmienioną trasą. O problemie mieszkańców pisaliśmy już kilka dni temu. Ludzie mieszkający na Klecinie przyznają, że nagłośnienie sprawy dało bardzo dobry efekt na osiedlu i sprawą zainteresowało się wielu korzystających z usług MPK. Dzięki temu udało się zebrać tyle podpisów, a na najbliższą sobotę szykowany jest protest na Klecinie.

Jak twierdzą mieszkańcy, zmiana trasy autobusu linii D jest niepotrzebna i niekorzystna. – Młodzież i dzieci z naszego osiedla, które dojeżdżają autobusem linii D np. do przedszkola i szkoły podstawowej przy ul. Januszowickiej czy Zespołu Szkół nr 4 przy ul. Powstańców Śląskich po zmianie trasy już tam bezpośrednio nie dotrą. Do tego wszystkiego nie będzie dojazdu do ważnego punktu przesiadkowego na ul. Krzyckiej – mówi Joanna Kubik, mieszkanka osiedla Klecina.

Mieszkańcy przekonują również, że zmiana trasy spowoduje także, że linia będzie pospieszna wyłącznie z nazwy. – Autobusy będą skręcały w ul. Skarbowców i dalej wąskimi uliczkami dojada do ul. Racławickiej, by wbić się w korek w ul. Hallera skąd dopiero dotrą do ul. Powstańców Śląskich. Jak można się spodziewać czas spędzony w autobusie bardzo się wydłuży, przez co linia nie będzie już pospieszna. Komfort jazdy pewnie też się pogorszy – twierdzi Joanna Kubik.

Przypomnijmy, że jeszcze tylko dziś i jutro autobusy linii D będą kursowały z Kleciny ul. Krzycką do pętli Krzyki, a dalej ul. Powstańców Śląskich w kierunku centrum. Od najbliższej soboty z ul. Krzyckiej będą skręcały w ul. Sowią, a do ul. Powstańców Śląskich dotrą przez ul. Skarbowców, Racławicką, Gajowicką i Hallera. Właśnie pominięcie pętli Krzyki, a więc ważnego węzła przesiadkowego najbardziej boli mieszkańców Kleciny.

Mieszkańcy Kleciny nie dają jednak za wygraną. Zebrali ponad 2200 podpisów pod petycją w sprawie cofnięcia zmiany trasy, którą złożyli w wydziale transportu urzędu miejskiego. Do magistratu wysłali także przeszło 200 petycji elektronicznych. W najbliższą sobotę, w dniu wprowadzenia zmian, będą protestować na przystanku "Wałbrzyska".

Czytaj także na stronie: Gazeta Wrocławska »

źródło: Gazeta Wrocławska
brak komentarzy | wersja do druku |

KOMIS wersja 6.3 | © 2001-2019 by KOMIS Team | grafika i skrypty: Marcin Stefanowicz
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zasady użytkowania...
Hosting strony zapewnia PROSCAPE - www.netlook.pl
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)