Tramwaj na Arkońskiej za ok. 90 mln zł. Szczecin wybiera wykonawcę

Witold Urbanowicz, Transport Publiczny, 10.10.2017
Kategoria: Artykuł
[dodane 10.10.2017, g. 13:23 przez –– zack1989]
strona główna »
wydarzenia »
zgłoś informację »

Na forum

–– Ferrix pisze:
Ponadto tor odstawczy znajdujący się w ulicy Wojska Polskiego zostanie w części rozebrany – teraz będzie się kończyć kozłem oporowym przed nowo planowanym rondem Szkoda, że nie... czytaj dalej »

–– PrzemekW pisze:
tam Te tory odstawcze musiałby się zatem przecinać z nowym odcinkiem toru w kierunku Areny. Nie ma sensu takie rozwiązanie, bo będzie to kolejna krzyżownica która będzie wymagać utrzymania i... czytaj dalej »

–– torwid pisze:
tam Utrzymywanie całej infrastruktury dla 3-4 przejazdów w roku? Sorry, osobiście ratowałem Bremena i Perełkę, póki czas i siły pozwalały, robiło się wiele pożytecznych rzeczy. Ale... czytaj dalej »

zobacz wszystkie 7 wypowiedzi »
dodaj własną opinię »

Szczecin rozstrzygnął przetarg na przebudowę odcinka ulicy Arkońskiej od pętli Las Arkoński do al. Wojska Polskiego. W ramach inwestycji powstanie też nowa trasa tramwajowa, która zostanie wbudowana w przebudowywaną jezdnię. Wybrano ofertę firmy Eurovia za ok. 90 mln zł.

Przedmiotem przetargu jest przebudowa odcinka ulicy Arkońskiej od pętli tramwajowej Las Arkońskiej do al. Wojska Polskiego. Zakres przedsięwzięcia obejmuje przebudowę istniejącej pętli tramwajowej Las Arkoński na pętlę tramwajowo-autobusową wraz z budową budynku socjalnego. Ponadto ulica Arkońska zostanie przebudowana na ulicę o szerokości jezdni wynoszącej 13 m o czterech pasach ruchu, po dwa pasy w każdą stronę. Powstanie nowe torowisko tramwajowe na odcinku między Lasem Arkońskim a al. Wojska Polskiego, które zostanie wbudowane w jezdnię – zgodnie z założeniami dwa środkowe pasy będą wspólne dla ruchu tramwajowego i kołowego.

Przeczytaj całość na stronie: Transport Publiczny »

źródło: Transport Publiczny
7 komentarzy | wersja do druku |

KOMIS wersja 6.3 | © 2001-2018 by KOMIS Team | grafika i skrypty: Marcin Stefanowicz
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zasady użytkowania...
Hosting strony zapewnia PROSCAPE - www.netlook.pl
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)