Szczecin Blog

 Lutomiersk: Ruch tramwajowy został wznowiony

Transport Publiczny, 10.10.2017
Kategoria: Artykuł
[dodane 10.10.2017, g. 20:08 przez –– Jasiek]
strona główna »
wydarzenia »
zgłoś informację »

Łódź: Po ośmiu miesiącach przerwy na mapę łódzkiej komunikacji miejskiej powróciło bezpośrednie połączenie Łodzi z Lutomierskiem. Tramwaj kursuje jednak wolno i nie jest konkurencyjny względem samochodu prywatnego. Mimo to lutomierski samorząd cieszy się z zakończenia okresu obsługi wsi przez autobusy zastępcze.

Wczoraj dość niespodziewanie wznowiony został ruch tramwajowy na nieczynnej od lutego podmiejskiej trasie z Konstantynowa Łódzkiego do Lutmierska. Informację o tym opublikowało w piątek po południu łódzkie MPK. Lakoniczny komunikat nie podsumował w żaden sposób przygotowań do uruchomienia połączenia. Wcześniej przewoźnik twierdził, że do przywrócenia przejezdności niezbędne będą najprawdopodobniej szerokie prace naprawcze.

Blog o Szczecinie - ciekawe miejsca, hotele i wydarzenia w Szczecinie

Rozkład jazdy nadal bez równego taktu

Do Lutomierska po raz pierwszy w historii dojechał więc tramwaj linii 43B. Wprowadzona w kwietniu tego roku reforma komunikacji miejskiej w Łodzi wpłynęła także na funkcjonowanie połączeń podmiejskich. Przed zawieszeniem ruchu do Lutomierska dojechać można było tramwajem nr 43. Korekta oznaczenia wiąże się także ze zmianą trasy na terenie Łodzi. Dziś bezpośrednio dotrzeć można się na skraj centrum, wcześniej tramwaj przecinał je i dojeżdżał w rejon miasteczka studenckiego Uniwersytetu Łódzkiego.

Przeczytaj całość na stronie: Transport Publiczny »

źródło: Transport Publiczny
brak komentarzy | wersja do druku |

KOMIS wersja 6.3 | © 2001-2019 by KOMIS Team | grafika i skrypty: Marcin Stefanowicz
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zasady użytkowania...
Hosting strony zapewnia PROSCAPE - www.netlook.pl
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)