MZA negocjują z ZTM droższy wozokilometr

Jakub Dybalski, Transport Publiczny, 26.01.2018
Kategoria: Artykuł
[dodane 27.01.2018, g. 23:19 przez –– Jasiek]
strona główna »
wydarzenia »
zgłoś informację »

Warszawa: Miejskie Zakłady Autobusowe negocjują z Zarządem Transportu Miejskiego podniesienie stawki za wozokilometr – poinformował w rozmowie w Radiu Kolor rzecznik MZA Adam Stawicki. Ewentualne dodatkowe pieniądze miałyby zostać przeznaczone na podwyżki dla kierowców. "Strajk nam nie grozi, dogadamy się dużo wcześniej" - zapewnia.

Blog o Szczecinie - ciekawe miejsca, hotele i wydarzenia w Szczecinie

– Zarząd MZA rozpoczął negocjacje z Zarządem Transportu Miejskiego, żeby uzyskać wyższą stawkę za wozokilometr. To podstawowa stawka jeśli chodzi opłaty dla spółki ze strony ZTM. Liczymy na to, że dzięki temu będziemy mieli więcej pieniędzy na podwyżki dla kierowców. W ramach budżetu, którym dysponujemy, to co zaproponowaliśmy kierowcom, to maksimum tego co możemy zaproponować – powiedział w rozmowie z Radiem Kolor Stawicki. Sprecyzował, że MZA chciałoby wyższej wyceny wozokilometra na 2018 r., ale też zwiększonych zadań przewozowych na lata następne.

Rzecz dotyczy sporu o podwyżki miedzy „autobusowymi” związkami zawodowymi, a zarządem MZA, o którym pisaliśmy w środę. Związkowcy już w listopadzie zwrócili się do zarządu o kilkuset złotowe podwyżki. Kierownictwo spółki niedawno zaproponowało podniesienie pensji, ale nieznaczne – o 100–200 zł. W efekcie w tym tygodniu w MZA odbył się sondaż, który miał potwierdzić, czy załoga popiera żądania płacowe związków zawodowych (gdy publikowaliśmy ten tekst, nieznane były jego wyniki).

Przeczytaj całość na stronie: Transport Publiczny »

źródło: Transport Publiczny
brak komentarzy | wersja do druku |

KOMIS wersja 6.3 | © 2001-2019 by KOMIS Team | grafika i skrypty: Marcin Stefanowicz
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zasady użytkowania...
Hosting strony zapewnia PROSCAPE - www.netlook.pl
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)