Encyklopedia

Pętla autobusowa Kościno

dodane przez Waszka; zmodyfikowane przez Waszka

15.07.2022
dodano informację o ogłoszeniu przetargu na budowę zatoki autobusowej Waszka
20.04.2022
dodano informacje o nowej siatce połączeń w gminie Dobra oraz nowej linii zatrzymującej się na pętli Waszka

zdjęcie
Niedługo linia 122 zostanie zastąpiona linią 222
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Pętla Kościno jest usytuowana przed sklepem spożywczym w Kościnie, składa się z słupka przystankowego i wiaty. Postój autobusu powinien odbywać się przy słupku przystankowym, jednak droga w tym miejscu jest na tyle wąska, że pojazd ciężarowy mógłby mieć problem przejechać obok autobusu, dlatego w rzeczywistości autobusy odbywają postój na żwirowej nawrotce w pobliżu kościoła. Rozpoczynając kurs pojazdy nie wracają na przystanek początkowy.

Swoją trasę kończy tutaj linia 222. Przez pętlę przejeżdżają pojazdy linii 536 w obu kierunkach. Dawniej przez pętlę przejeżdżały również podmiejskie linie PKS numer 6 oraz 7.

Do 31 sierpnia 2015 roku w tym miejscu swój bieg kończyły także niektóre kursy linii 123.

zdjęcie
Trwa budowa pętli w Kościnie
1 maja 2022 roku w gminie Dobra uruchomiono nową siatkę połączeń wraz ze zmianą numeracji. W związku z tym, linia 122 (wówczas kończąca swój bieg w Kościnie) została zastąpiona przez linię 222.

23 maja 2022 roku Gmina Dobra ogłosiła przetarg na budowę zatoki autobusowej z kostki brukowej w Kościnie, peronu autobusowego z wiatą, utwardzenie odcinka drogi kruszywem łamanym naturalnym i wykonanie dwóch zjazdów na drogę powiatową. 7 czerwca planowane jest otwarcie ofert złożonych w przetargu. Termin realizacji zamówienia wynosi 9 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

na podstawie wiedzy własnej opracował i zaktualizował Waszka