Encyklopedia

Linia 121: Głębokie - Sławoszewo

dodane przez jas59; zmodyfikowane przez fan004

22.04.2021
Dodano opis objazdu z września i października 2020 roku fan004
16.06.2016
Dodano informacje o skróceniu trasy od 1 września 2015 roku. wsad123

Trasa: Głębokie — Kupczyka — Wołczkowo: Lipowa — Dobra: Szczecińska — Graniczna — Dębowa — GrzepnicaSławoszewo

Linia została uruchomiona 1 stycznia 2015 roku. Było to możliwe dzięki podpisaniu umowy w dniu 14 listopada 2014 roku pomiędzy gminą Szczecin a gminą Dobra na obsługę komunikacyjną. Gminy zobowiązały się do partycypacji w kosztach utrzymania linii.

zdjęcie
Mercedes Citaro jest pierwszym krótkim autobusem PKS-u przemalowanym w szczecińskie barwy miejskie
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Początkowo linia została uruchomiona na trasie Głębokie - Dobra Osiedle.

Linia 121 obsługiwana jest przez PKS Szczecin taborem klasy MAXI, a od czasu wydłużenia jej do pętli Sławoszewo taborem MINI.

1 września 2015 roku trasa linii została zmieniona oraz uruchomiony został nowy przystanek "Grzepnica Alabastrowa nż". Od tego czasu linia kursowała na trasie Głębokie - Grzepnica.

Jeden obieg wykonywany był na trasie Grzepnica - Dobra Rondo.

zdjęcie
Tymczasowy objazd na linii 121
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
W związku z pracami drogowymi prowadzonymi w ciągu ulicy Szczecińskiej w Dobrej od 18 września do 7 października 2020 roku linia kursowała objazdem przez ulice Poziomkową i Stokrotki z pominięciem przystanku „Dobra Rondo”. Przystanek „Dobra Stokrotki” w kierunku Sławoszewa/Grzepnicy przeniesiono do tymczasowej lokalizacji w ciągu ulicy Stokrotki. Dodatkowo uruchomiono przystanek „Dobra Przytulna” w ciągu ulicy Szczecińskiej, przy skrzyżowaniu z ulicą Przytulną.

Kolejne zmiany na linii wprowadzono 1 lutego 2019 roku, kiedy to wydłużono ją od pętli Grzepnica do Sławoszewa. Ze względu na ograniczenie tonażowe na moście nad Rowem Wołczkowskim od tamtej pory linia obsługiwana jest taborem MIKRO (z wyjątkiem brygady 2 w dni powszednie, która wykonuje kursy tylko do Grzepnicy i obsługiwana jest – jak dotychczas – taborem kategorii MAXI).

1 grudnia 2020 skierowano linię na nową pętlę Głębokie.

Na podstawie informacji zawartych na stronie ZDiTM opracował: Janusz Światowy jas59
aktualizacja: man, fan004