Encyklopedia

Linia 854: (Linia Specjalna)

dodane przez kajetansz; zmodyfikowane przez jas59

22.08.2014
Dodano informacje o uruchomieniu linii jas59
16.05.2012
Dodano informacje o następnej odsłonie linii jas59
Linia 854 pojawiła się w historii komunikacji szczecińsko-polickiej tylko jednego dnia – 21 sierpnia 2004 roku. Uruchomiono ją specjalnie na obchody 125 lat komunikacji miejskiej w Szczecinie. Jej zadanie polegało na dowiezieniu pasażerów chętnych do uczestnictwa w obchodach rocznicowych z pętli ”Police Rynek” do zajezdni Klonowica. Linię obsługiwało Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne i do jej obsługi wystawiło MAN-a NG312 749. O godzinie 9:25 autobus odjechał z Polic Rynku i o 9:55 dotarł do zajezdni Klonowica.

Trasa linii: Police Rynek – ulica Mazurska – ulica Piłsudskiego – ulica Wyszyńskiego – Siedlice – Pilchowo – aleja Wojska Polskiego – ulica Szafera – ulica Zawadzkiego – Klonowica MZK

Przystanki obsługiwane przez linię 854:

Następna odsłona linii 854, to przebudowa ulicy Struga. Uruchomiono ją 21 maja 2012 roku na trasie: Basen Górniczy – Most Pionierów Miasta Szczecina – Leszczynowa – Batalionów Chłopskich – Gryfińska – Krzywoń – Gierczak – Racławiska – Stacyjna – Pomorska – Zakłady Mięsne. Linia będzie kursowała do 16 lipca 2012 roku.

Linia obsługuje następujące przystanki:
Basen Górniczy – peron wspólny z liniami 54 i 84,
• Hangarowa nż – w kierunku Zakładów Mięsnych,
• Zdroje Krzyżówka – w obu kierunkach,
• Torfowa nż – w kierunku Zakładów Mięsnych,
• Bagienna – w obu kierunkach,
• Gryfińska – w obu kierunkach,
• Klombowa – w obu kierunkach,
• Gierczak – w obu kierunkach,
• Dąbie Dworzec – do Zakładów Mięsnych na przystanku dla linii 64 i 77 w kierunku Dąbia; do Basenu Górniczego na przystanku dla lnii 64 i 77 w kierunku Klucza / Os. Bukowego,
Zakłady Mięsne.

Następne odsłona linii nastąpiła kiedy, Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego na czas trwania imprez muzycznych "Eska Music Awards i Polo Hit Festival", w dniach 22 i 23 sierpnia 2014 roku uruchomił linie. Impreza odbywała się w hali sportowej Arena Szczecin przy ulicy Szafera.

Autobusy linii 854 pojadą na trasie Szafera - Wyszyńskiego. Linia obsługiwana przez trzy autobusy jeżdżące trasą linii 75.
na podstawie wiedzy własnej opracowali Maciej Kubień, Kajetan Szmuciński i Janusz Światowy