Encyklopedia

Linia 901 (TNŻ): Warszewo - Jaworowa Las

dodane przez bartez; zmodyfikowane przez MQ

19.01.2020
nowy numer linii man

Trasa: Warszewo — Perlista — Szwedzka — Duńska — Wapienna — Północna — Andersena — Miodowa — Zegadłowicza — Jaworowa Las
 

Linia 901 została uruchomiona jako linia 99 1 września 2018 roku. Linia uruchomiona jako "Transport na żądanie" kursuje w godzinach 6:00-17:00 w dni powszednie. Obsługiwana jest przystosowanymi do tego celu busami przez PKS Szczecin.

Dany kurs widniejący w rozkładzie jazdy realizowany jest gdy minimum na 20 minut przed jego rozpoczęciem wpłynie telefoniczne zgłoszenie od pasażera.

Linia obsługuje wąskie uliczki Warszewa i Osowa, gdzie puszczenie nawet najmniejszego autobusu miejskiego nie jest możliwe. Celem jest zebranie i dowiezienie zainteresowanych pasażerów w miejsce dogodnej przesiadki na autobusy kursujące z pętli Warszewo lub Osów.

Jak informował ZDiTM od września do połowy listopada 2018 roku z nowych linii w ramach Transportu na Żądanie skorzystało blisko 7000 osób.

Od 19 listopada 2018 uczniowie z Osowa mają lepszy dojazd do swoich szkół. Organizator komunikacji w mieście wprowadził dodatkowe kursy w relacji:

Warszewo — Jaworowa Las ulicami: Złotowska — Perlista — Szwedzka (z powrotem Szwedzka — Dzierżonia — Złotowska) — Duńska — Wapienna — Północna — Andersena — Miodowa — Zegadłowicza — Jaworowa.

Na trasie uruchomiono przystanki: Warszewo (przystanek końcowy), Szwedzka, Warszewo Szkoła, Północna, Królowej Śniegu, Bajkowa, Andersena, Osów, Pod Urwiskiem, Miodowa Leśniczówka, Głębokie, Jaworowa, Jaworowa Szkoła, Kokosowa, Jaworowa Las (nowy przystanek końcowy).

Linia na wydłużonej trasie wykonuje 4 kursy dziennie, tylko w dni nauki w szkołach: z Warszewa o godzinie 7:48, 13:45, 14:40, 15:40, z Jaworowej Las o godzinie 8:10, 14:05, 15:02, 16:00.

Jednocześnie na trasie linii (Warszewo — Osów) został zmieniony rozkład jazdy w dni powszednie w dni nauki w szkołach. Ma to związek z wydłużonymi kursami do ulicy Jaworowej. 

1 stycznia 2020 roku miały miejsce dwie zmiany dotyczące linii. Przenumerowano ją z linii 99 na linię 901, skrócono czas jej kursowania i zaprzestano obsługi linii w inne dni niż powszednie.