Encyklopedia

Linia 904 (TNŻ): Podjuchy Pętla - Podjuchy Pętla

dodane przez jas59; zmodyfikowane przez MQ

19.01.2020
aktualizacja man

Trasa: Podjuchy — Szlamowa — Metalowa — Granitowa — Marmurowa — Radosna — Ostowa — Lechicka — Ostowa — Radosna — Morwowa — Chojnicka — Brzeżańska — Mielecka — Drawska — Sąsiedzka — Chromowa — Ruda — Olkuska — Wschodnia — Grzegorzewskiej — Korczaka — Prószyńskiego — Wschodnia — Chełmińska — Krzemienna — Szarego — Podjuchy

Linia 904 została uruchomiona 11 kwietnia 2016 roku jeszcze jako linia 95. Była to pierwsza w Szczecinie linia uruchomiona jako „Transport na żądanie”, który jest formą wsparcia regularnej komunikacji miejskiej. Ma ona ułatwić mieszkańcom górzystych terenów dzielnicy dostęp do linii komunikacji miejskiej kursujących przez pętlę Podjuchy.

Pasażerowie po skontaktowaniu się z dyspozytorem na Centrali Ruchu, a później po zalogowaniu się na specjalnie przygotowanej stronie, będą mogli zamówić na konkretną godzinę mikrobus, który dowiezie ich z/na pętlę lub na wybrany przystanek.

Mikrobusy zabierają jednorazowo 20 osób. O godzinie planowanej podróży decyduje pierwsze zgłoszenie. Czas i trasa przejazdu jest różna, ponieważ godzina i start pierwszego kursu może być każdego dnia inny. Celem jest dowiezienie zainteresowanych pasażerów w miejsce dogodnej przesiadki do autobusów komunikacji miejskiej na pętli Podjuchy lub do domów z pętli w ciągu 15 minut.

Linia 904 kursuje w godzinach od 7:00 - 17:00 w dni powszednie.

na podstawie materiałów dostępnych na stronie ZDiTM i wiedzy własnej opracował: Janusz Światowy
aktualizacja: man