Encyklopedia

Linia 97: Osiedle Bukowe - Dąbie Osiedle

dodane przez bartez; zmodyfikowane przez man

25.08.2023
Dodano informacje o objeździe od 28 sierpnia 2023 man

Trasa: Osiedle Bukowe — Kolorowych Domów — Chłopska — rondo Reagana — Handlowa — Łubinowa — Struga — Gryfińska — Krzywoń — Gierczak — Newtona — Racławicka — Stacyjna — Pomorska — Goleniowska — Dąbie Osiedle — rondo Gryfa — Lubczyńska — Goleniowska — Kniewska — Zakłady Drobiarskie

Linia 97 została uruchomiona 29 stycznia 2018 roku w związku z otwarciem węzła przesiadkowego „Turkusowa” i reorganizacją siatki połączeń na Prawobrzeżu. Linia kursuje przez cały dzień naprzemiennie z linią 77 w godzinach 5:30-19:00 na trasie Osiedle Bukowe - Dąbie Osiedle, co wspomaga częstotliwość kursowania autobusów na tym odcinku.

W godzinach wzmożonych przewozów kursy wydłużone są do pętli „Zakłady Drobiarskie” przy ulicy Kniewskiej. Od początku powstania linii jej obsługą zajmuje się zajezdnia Dąbie.

W związku z przebudową ulicy Kniewskiej, od 16 lutego do 12 marca 2018 roku linia kursowała objazdem przez ulicę Lubczyńską w kierunku Zakładów Drobiarskich

W związku z rozpoczęciem robót budowlanych przy budowie węzła SKM Dąbie (Północ), począwszy od 28 sierpnia 2023 roku zamknięto dla ruchu ulicę Stacyjną od skrzyżowania z ulicą Racławicką do skrzyżowania z ulicą Pomorską. Autobusy linii 97 skierowano objazdem: od ulicy Racławickiej za mostem nad rzeką Płonią w prawo w ulicę Nurkową, dalej w lewo w przygotowany łącznik do ulicy Stacyjnej, w lewo w ulicę Stacyjną, w lewo w ulicę Racławicką i przez ulicę Racławicką do skrzyżowania z ulicami Newtona, Goleniowską i Pomorską.

Przystanki „Dąbie Dworzec” przeniesiono na przeciwną stronę jezdni i zlokalizowano przed skrzyżowaniem z ulicą Nurkową. 

na podstawie komunikatu ZDiTM Szczecin opracował bartez

aktualizacja: man

Częstotliwość: 

  • Dni powszednie:
    • W szczycie: 30 minut
    • W międzyszczycie: 40 minut
  • Soboty: 40 minut

Operator: SPA Dąbie