Encyklopedia

Pętla autobusowa Logistyczna

dodane przez Bauer; zmodyfikowane przez man

09.08.2020
Dodano informacje o wiacie na pętli man

zdjęcie
Przegubowy Solaris wyjątkowo w obsłudze linii 76
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Wraz z programem „Poprawa jakości wody w Szczecinie”, w 2007 roku przystąpiono na międzyodrzu do budowy oczyszczalni ścieków. Wybudowany zakład stał się nowym miejscem pracy, co wiązało się także z organizacją komunikacji miejskiej w tymże rejonie. Wybór linii mającej kursować w rejon oczyszczalni nie był trudny, tuż obok przebiegała trasa linii 76, z której kilka kursów wycięto i skierowano do oczyszczalni. Całe przedsięwzięcie wiązało się jednak z uruchomieniem nowej pętli autobusowej.

Na nową końcówkę linii 76 wyznaczono zatem kraniec ulicy Logistycznej, tuż przy bramie oczyszczalni. Inauguracyjny kurs na pętlę odbył się 11 czerwca 2009 roku a pierwszym autobusem, który zajechał na pętlę było Volvo B10L–SN12 1710.

zdjęcie
Na nową "pętlę" można wjechać tylko poprzez manewr trójkątowania
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Infrastruktura wokół pętli jest dość uboga, oprócz oczyszczalni ścieków w pobliżu nie znajdują się żadne budynki mieszkalne, przeważają natomiast krzaki i nieużytki. Na nawierzchnię pętli składają się betonowe płyty, na których znajduje się słupek przystankowy i wiata dla pasażerów.

Źródła: wiedza własna
opracował: Darek Krukowski