Encyklopedia

description Pętla autobusowa Logistyczna

dodane 4.08.2009, godz. 22:33 przez Bauer; zmodyfikowane 4.08.2009, godz. 23:00 przez Bauer

Wraz z programem „Poprawa jakości wody w Szczecinie”, w 2007 roku przystąpiono na międzyodrzu do budowy oczyszczalni ścieków. Wybudowany zakład stał się nowym miejscem pracy, co wiązało się także z organizacją komunikacji miejskiej w tymże rejonie. Wybór linii mającej kursować w rejon oczyszczalni nie był trudny, tuż obok przebiegała trasa linii 76, z której kilka kursów wycięto i skierowano do oczyszczalni. Całe przedsięwzięcie wiązało się jednak z uruchomieniem nowej pętli autobusowej.

Na nową końcówkę 76 wyznaczono zatem kraniec ulicy Logistycznej, tuż przy bramie oczyszczalni. Inauguracyjny kurs na pętle odbył się 11 czerwca 2009 roku a pierwszym autobusem, który zajechał na pętlę było Volvo B10L – SN12 1710.

Infrastruktura wokół pętli jest dość uboga, oprócz oczyszczalni ścieków w pobliżu nie znajdują się żadne budynki mieszkalne, przeważają natomiast krzaki i nieużytki. Na nawierzchnię pętli składają się betonowe płyty, pętla nie jest wyposażona w wiatę. W dni powszednie na Logistycznej można ujrzeć autobus siedem razy dziennie (pierwszy kurs 7:13, ostatni 20:52) zaś w pozostałe dni osiem razy dziennie (pierwszy kurs 7:05, ostatni 21:25).

Jak się okazuje, w niedalekiej przyszłości pętla ta stać się ma docelowo jedyną pętlą dla linii 76. Powodem takiego stanu rzeczy jest rychłe zamknięcie dojazdu do pętli Nabrzeże Ewa z powodu rozbudowy Portu Szczecin.
Źródła: wiedza własna
opracował: Darek Krukowski