Encyklopedia

description Pętla autobusowa Logistyczna

dodane 4.08.2009, godz. 22:33 przez Bauer; zmodyfikowane 4.02.2020, godz. 21:16 przez zdjęcie profilowe użytkownika man man

Wraz z programem „Poprawa jakości wody w Szczecinie”, w 2007 roku przystąpiono na międzyodrzu do budowy oczyszczalni ścieków. Wybudowany zakład stał się nowym miejscem pracy, co wiązało się także z organizacją komunikacji miejskiej w tymże rejonie. Wybór linii mającej kursować w rejon oczyszczalni nie był trudny, tuż obok przebiegała trasa linii 76, z której kilka kursów wycięto i skierowano do oczyszczalni. Całe przedsięwzięcie wiązało się jednak z uruchomieniem nowej pętli autobusowej.

Na nową końcówkę 76 wyznaczono zatem kraniec ulicy Logistycznej, tuż przy bramie oczyszczalni. Inauguracyjny kurs na pętlę odbył się 11 czerwca 2009 roku a pierwszym autobusem, który zajechał na pętlę było Volvo B10L – SN12 1710.

zdjęcie
Infrastruktura wokół pętli jest dość uboga, oprócz oczyszczalni ścieków w pobliżu nie znajdują się żadne budynki mieszkalne, przeważają natomiast krzaki i nieużytki. Na nawierzchnię pętli składają się betonowe płyty, pętla nie jest wyposażona w wiatę. 


Źródła: wiedza własna
opracował: Darek Krukowski