Encyklopedia

Pętla autobusowa Lubieszyn Granica

dodane przez Waszka; zmodyfikowane przez Waszka

20.04.2022
dodano informacje o nowej siatce połączeń w gminie Dobra oraz nowej linii zatrzymującej się na pętli Waszka

Pętla Lubieszyn Granica mieści się na posesji straży granicznej w Lubieszynie. Pętla składa się jedynie z słupka przystankowego. Na posesji obowiązuje ruch jednokierunkowy, więc aby dojechać na przystanek należy objechać cały plac. W rzeczywistości, autobusy odbywają postój w każdym możliwym miejscu na placu, najczęściej zaś na miejscu postojowym obok lasu.

Swój bieg kończą tutaj jedynie cztery kursy linii 226 (po dwa w porannym i popołudniowym szczycie), które służą pracownikom straży granicznej.

Do 31 grudnia 2016 roku pętla pełniła funkcję przystanku przelotowego, a po jej obsłużeniu autobusy linii 108 wracały na pętlę Lubieszyn Rondo.

Oprócz tego, do 30 kwietnia 2022 roku pętla służyła pojazdom linii 123, które w przypadku długich postojów na pętli Lubieszyn Rondo, odbywały przerwy tutaj.

1 maja 2022 roku w gminie Dobra uruchomiono nową siatkę połączeń wraz ze zmianą numeracji. W związku z tym, linia 108 (wówczas kończąca swój bieg na pętli „Lubieszyn Granica” została zastąpiona przez linię 226.

na podstawie wiedzy własnej opracował i zaktualizował Waszka