Encyklopedia

Pętla autobusowa Most Cłowy

dodane przez jas59; zmodyfikowane przez man

zdjęcie
Zastępczy postój przy Eskadrowej
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Pętla „Basen Górniczy” w dniu 18 października 2014 roku została wyłączona z eksploatacji na czas jej przebudowy. Obsługę pasażerów i linii autobusowych przejęła wówczas tymczasowa pętla znajdująca się na ulicy Eskadrowej na wysokości lotniska w kierunku centrum.

zdjęcie
Linia 73 objeżdża kilka prawobrzeżnych osiedli i wraca do tej samej pętli
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Przygotowano tam 12 stanowisk dla obsługi pasażerów i taboru, postawiono wiaty przystankowe, załatano dziury w chodniku, postawiono słupki przystankowe z oznaczeniem linii i rozkładami jazdy.

Dla ułatwienia przy przystankach zamontowano również dodatkowe oznaczenia kolorystyczne. Kolor żółty oznaczał przystanki, z których autobusy odjeżdżały w kierunku centrum, kolor niebieski oznaczały przystanki, z których autobusy odjeżdżały w kierunku Zdrojów, a zielonym w kierunku Dąbia. Uruchomiono również tymczasową dyspozytornię.

zdjęcie
"Zatramwaj" wyjeżdża z nowej pętli
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Na tymczasowej pętli zatrzymywały się:

W związku z przywróceniem funkcjonowania pętli „Basen Górniczy” po przebudowie, 29 sierpnia 2015 roku tymczasowa pętla „Most Cłowy” została zlikwidowana, a autobusy skierowano na nowe trasy, bądź przywrócono je na obowiązujące sprzed przebudowy.

Opracowanie: Na podstawie informacji zawartych na stronie ZDiTM i wiedzy własnej Janusz Światowy jas59

aktualizacja: man