Encyklopedia

description Tymczasowa pętla autobusowa Most Cłowy

dodane 18.10.2014, godz. 8:34 przez zdjęcie profilowe użytkownika jas59 jas59; zmodyfikowane 18.10.2014, godz. 12:21 przez zdjęcie profilowe użytkownika jas59 jas59

Pętla Basen Górniczy od dnia 18 października 2014 roku została wyłączona z eksploatacji na czas jej przebudowy. Obsługę pasażerów i linii autobusowych przejmie tymczasowa pętla znajdująca się na ulicy Eskadrowej na wysokości lotniska w kierunku centrum.

Przygotowano tam 12 stanowisk dla obsługi pasażerów i taboru, postawiono wiaty przystankowe, załatano dziury w chodniku, postawiono słupki przystankowe z oznaczeniem linii i rozkładami jazdy.

Dla ułatwienia przy przystankach zamontowano również dodatkowe oznaczenia kolorystyczne. Kolor żółty oznacza przystanki, z których autobusy będą odjeżdżać w kierunku centrum, kolor niebieski oznaczają przystanki, z których autobusy będą odjeżdżały w kierunku Zdrojów, a zielonym w kierunku Dąbia. Uruchomiono również tymczasową dyspozytornię.

Na tymczasowej pętli będą zatrzymywały się autobusy obsługujące linie prawobrzeża, dowożące pasażerów chcących udać się do centrum. Są to linie 54, 55, 56, 65, 73D i Z, 79 i 807. Dla większości linii autobusowych rozkład jazdy pozostanie taki sam jak dotychczas, jedynie linie 65, 71 i 807 będą jeździły według rozkładu specjalnego.

Natomiast linie pospieszne będą jeździły jak dotychczas, tylko z tą różnicą, że będą zatrzymywały się dalej na Basenie Górniczym w zatoce autobusowej w stronę prawobrzeża w ciągu ulicy Gdańskiej.
Opracowanie: Na podstawie informacji zawartych na stronie ZDiTM i wiedzy własnej Janusz Światowy