Encyklopedia

Pętla autobusowa Plac Kościuszki

dodane przez man; zmodyfikowane przez man

zdjęcie
KT4Dt po chwilowej blokadzie przez osobówki jedzie dalej w kierunku Bramy Portowej
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Plac Kościuszki to jeden z większych i ważniejszych węzłów przesiadkowych w Szczecinie. Jest skrzyżowaniem w formie ronda łączącym ulicę Krzywoustego, Sikorskiego i aleję Piastów.

Przez plac Kościuszki przejeżdża wiele linii zarówno autobusowych, jak i tramwajowych łączących przeróżne dzielnice Szczecina i okolicznych wiosek. W obrębie placu znajduje się aż 11 przystanków o nazwie „Plac Kościuszki”. Są to zarówno przystanki używane przez dzienne autobusy i tramwaje, jak również te, które zastosowanie znajdują tylko dzięki liniom nocnym i zastępczym.

zdjęcie
Mijanka "Swingów" na placu Kościuszki
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Przystanek „Plac Kościuszki” w ciągu ulicy Krzywoustego położonym w kierunku Turzynu obsługują z peronu tramwajowego linie: 7, 8, 9 i 10, a z kolei autobusowego linia 75 i nocne 521 i 527.

zdjęcie
"Jedenastka" skręca na placu Kościuszki
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
W pobliskim sąsiedztwie znajduje się również przystanek „Krzywoustego”, z którego odjeżdżają linie 61, 62 i 75, a także nocne 521, 527 oraz 528.

Przy pobliskiej restauracji KFC istnieje również przystanek w kierunku Krzekowa dla linii 75, 521 oraz 527.

W przeciwnym kierunku - do Bramy Portowej ulokowane są przystanki: od ulicy Sikorskiego tramwajowy linii 8, linii 10 oraz autobusowy linii nocnej 528.

zdjęcie
Solaris pokonuje plac Kościuszki w drodze do Podjuch
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
W kierunku Bramy Portowej w ciągu ulicy Krzywoustego przystanek mają również linia 7 i linia 9 oraz w alei Piastów w obu kierunkach linia 4, linia 11 i linia 12.

„Plac Kościuszki” to również przystanek autobusowy w ciągu alei Piastów położony bezpośrednio przy skwerze im. Janiny Szczerskiej. Korzystają z niego przelotowo linia 61, linia 62, linia 90, linia nocna 523 oraz linia nocna 524. Przystanek w przeciwnym kierunku to przystanek dla wysiadających dla linii 241, 242 i 243 oraz przystanek przelotowy dla linii 70.

zdjęcie
Solaris za chwilę wyruszy w podróż do Przecławia
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Przystanek przy skwerze to pętla, z której po nawrocie przez plac Kościuszki korzystają:

na podstawie wiedzy własnej - autor: man