Encyklopedia
Pętla autobusowa Police Mścięcino Krzyżówka
dodane przez stoch; zmodyfikowane przez man
Zanim przejdziemy do linii dojeżdżających tam docelowych, wróćmy do 1955 roku, w którym to linię B z Gocławia do Polic przemianowano na 52. Już w tamtych czasach autobusy miejskiej dojeżdżały do tego polickiego osiedla.
Od 1963 roku do Mścięcina zaczęły dojeżdżać także pierwsze Jelcze 272. Wraz z reorganizacją numeracji linii w 1973 roku, linia 52 otrzymała numer 102. Od 2 stycznia 1973 roku pasażerowie mogli rozkoszować się jazdą kolejną linią – linią 101. Trzecią linią kursującą przez Mścięcino jest linia 107. Tak samo jak „stojedynka”, linia 107 kursowało do Placu Hołdu Pruskiego. Pierwsze kółko autobusy linii 107 wykonały 1 marca 1982 roku.
Jeszcze w tej samej dekadzie uruchomiono dwie kolejne linie – 202N i 204N. Obie były pierwszymi „nockami” dojeżdżającymi do Polic. Numery liniom zmieniono 1 lipca 1997 roku. Wówczas otrzymały numery 506 i 512. Poza zwykłymi liniami dziennymi i nocnymi, w czerwcu 1994 roku mieszkańcy osiedla mogli delektować się jazdą pierwszą w historii szczecińsko-polickiej komunikacji miejskiej linią pospieszną podmiejską F. Udane testy w wymienionym powyżej okresie zadecydowały o uruchomieniu linii na stałe. I tak mijały kolejne dni i noce do 1 października 2003 roku, kiedy to zreformowano numerację linii nocnych, a 506 i 512 przenumerowano na 524 i 526.
W okresie 1 września 2014 - 27 lutego 2015 roku przez Mścięcino przejeżdżała również przedłużona pospieszna linia A.
Obecnie do przystanku „Police Mścięcino Krzyżówka” dojedziemy polickimi autobusami zarówno klasy MEGA, jak i MAXI.
na podstawie Encyklopedii Komisu opracował Kamil Stochmal
aktualizacja: man