Encyklopedia

Pętla autobusowa Skolwin

dodane przez man; zmodyfikowane przez man

25.07.2023
Dodano informacje o dodatkowej funkcji pętli przy przebudowie przejazdów kolejowych man

Pętla „Skolwin”, zgodnie z jej nazwą, znajduje się w szczecińskiej dzielnicy Skolwin. Położona jest na ulicy Inwalidzkiej, zaś sam peron przystankowy znajduje się na prawym pasie dwujezdniowej drogi.

zdjęcie
Berlińczyk jako tymczasowa linia 863 na pętli "Skolwin"
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Autobusy dojeżdżają do przystanku końcowego poprzez skręt w lewo z ulicy Plażowej, natomiast w kierunku powrotnym zawracają z wykorzystaniem drugiej, przeciwległej jednokierunkowej jezdni na ulicy Inwalidzkiej.

Na infrastrukturę pętli składają się słupek przystankowy, śmietnik oraz przeszklona wiata przystankowa w kolorach Floating Garden.

Jedyną linią, która obsługuje pętlę „Skolwin” jest linia 63 kursująca w kierunku pętli „Kołłątaja”

Na przestrzeni lat, na pętli „Skolwin” pojawiały się różne linie - m.in. 52, 78, 102A, 526A oraz 863.

Z powodu prac przy przebudowie przejazdu kolejowego w ciągu ulicy Orłowskiej, zaś później przejazdu przy ulicy Stołczyńskiej, od 3 lipca 2023 roku pętla „Skolwin” zaczęła pełnić funkcję przystanku przelotowego na trasie linii 63 w relacji tymczasowej. 

Dodatkowo, uruchomiono dodatkowy przystanek tymczasowy „Skolwin” w kierunku powrotnym zlokalizowany w ciągu ulicy Inwalidzkiej na wysokości posesji nr 94.

Od 15 lipca 2023 roku tymczasowo z obu przystanków „Skolwin” na swojej objazdowej trasie korzystały także linie 102 i 526.

29 lipca 2023 roku pętla powróciła do swej stałej funkcji.

autor: man na podstawie wiedzy własnej