Encyklopedia

Pętla autobusowa Stobno Stacja

dodane przez Waszka; zmodyfikowane przez man

zdjęcie
Obyło się bez trójkątowania
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Pętla Stobno Stacja znajduje się w pobliżu stacji kolejowej w podszczecińskim Stobnie, składa się z słupka przystankowego oraz ze starej, blaszanej wiaty. Nawierzchnia pętli wykonanana jest z betonowych płyt, na których nie ma prawie żadnych elementów oznakowania poziomego, Zatem, aby obsłużyć pasażerów, a następnie zawrócić na pętli, autobusy muszą wykonać manewr trójkątowania.

Historia pętli pod banderą ZDiTM rozpoczęła się 1 września 2011 roku, wraz z uruchomieniem linii 88. 9 października 2017 do pętli zaczęły docierać także pojedyncze kursy linii 83, przede wszystkim o porach, w których były przerwy w kursowaniu 88.

zdjęcie
Inwencja twórcza mieszkańców Stobna
Obecnie na pętli zatrzymują się linie 243 oraz 244 (w przeszłości kolejno 83 oraz 88). Dla linii 244 pętla jest przystankiem przelotowym w obu kierunkach (lub przystankiem końcowym, w przypadku wariantowych kursów), zaś dla linii 243 w kierunku Smolęcina (ponieważ wariant trasy linii 243 przez Stobno funkcjonuje tylko w kierunku Smolęcina).

Aby dojechać na pętlę autobusy muszą zjechać z głównej drogi w Stobnie, podążać dystans około 500 metrów poboczną drogą, a następnie wykonać skręt w lewo. Po obsłużeniu pętli pojazdy z powrotem pokonują ten sam dystans aby wrócić na główną ulicę, więc obsłużenie pętli w Stobnie można nazwać zajazdem kieszonkowym.

na podstawie wiedzy własnej opracował Waszka