Encyklopedia

Termometr elektroniczny

dodane przez jas59; zmodyfikowane przez man

Tablica wewnętrzna z kierunkiem - ETM-38


zdjęcie
Termometr elektroniczny ETM-38 zamontowany w Moderusie #603

Tablica typu ETM-38 jest tablicą opartą na matrycy LCD. Znajduje zastosowanie jako tablica wewnętrzna systemu informacji pasażerskiej oraz jako tablica reklamowa.

Wysokiej rozdzielczość matryca „połówkowa” Full HD pozwala na wyświetlanie w kolorze tekstu, grafiki, animacji i przewijania tekstu. W urządzeniu zastosowano najnowszą znaną i stosowaną obecnie technologię podświetlania matrycy w oparciu o diody LED dzięki czemu uzyskano bardzo wysoki poziom luminancji bez konieczności podnoszenia poboru mocy. Ponadto tablica posiada zaawansowany system kontroli, czuwający nad właściwą pracą tablicy.

Aktywny system regulacji parametrów obrazu zapewnia wygodę oraz zmniejsza zapotrzebowanie na energię uzależniając moc podświetlenia od warunków oświetlenia panujących w pojeździe.

Konstrukcja mechaniczna oparta na stalowej ramie zapewnia niezbędną wysoką sztywność zamocowania matrycy, co jest szczególnie istotne przy dużych gabarytach tablicy. Szybą czołowa została wykonaną z grubego hartowanego szkła. Urządzenie to przewidziane jest do współpracy ze sterownikami tablic reklamowych typu MSTR. Duże możliwości graficzne sterownika MSTR-x , opartego o komputer przemysłowy, pozwalają na wizualizację całej trasy przejazdu.

W szczególności tablica ETM-38 może w sposób dynamiczny prezentować informacje w postaci tzw. „choinki”, uzupełnionej o dodatkowe informacje zaprogramowane przez przewoźnika.

Dane Techniczne

Rozdzielczość - 1920x502px
Matryca - TFT, 38"
Technologia podświetlenia - LED
Znamionowe napięcie zasilania - 24 V DC
Zakres napięcia zasilania - 16,8 ÷ 33 V
Maksymalny pobór mocy - 140 W
Zakres temperatur pracy - -20°C ÷ +50°C
Luminancja - 1000 cd/m2
Wymiary gabarytowe - 1017 x 329 x 100 mm
Masa - 25 kg
Interfejsy - DVI, VGA

na podstawie: R&G opracował: Janusz Światowy jas59