Encyklopedia

Pętla autobusowa Warszewo

dodane przez man; zmodyfikowane przez Waszka

13.02.2022
zaktualizowano przedawnione informacje Waszka

Pętla Warszewo znajduje się na jednokierunkowym odcinku ulicy Złotowskiej w bezpośrednim sąsiedztwie placu zabaw i boiska sportowego.

zdjęcie
Przegubowe 57 na klimatycznych uliczkach Warszewa
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Dojazd do niej odbywa się poprzez klimatyczną, brukowaną ulicę Dzierżonia i po pokonaniu skrzyżowania z ulicą Złotowską, na którym autobusy skręcają w lewo udając się na przystanek końcowy o nazwie „Warszewo”. Wyjeżdżając z pętli, pojazdy wykonują ponownie skręt w lewo w brukowaną ulicę Perlistą, po przejechaniu której kierują się w dalszą drogę. 

Pasażerowie oczekujący na przyjazd autobusu, mają możliwość skorzystania z wiaty przystankowej oraz drewnianej ławki postawionej obok, natomiast z rozkładem jazdy mogą zapoznać się dzięki stojącemu na pętli słupkowi przystankowemu.

zdjęcie
Tele-bus na przystanku końcowym
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Pętla od początku swojego funkcjonowania gości linię 57 kursującą od początku z dzielnicy Niebuszewo (początkowo z przystanku „Dworzec Niebuszewo”, a następnie z pętli Kołłątaja).

„Warszewo” od 1 października 2003 roku to również przystanek końcowy kursów wariantowych nocnej linii 522.

zdjęcie
Jeden z najnowszych z nabytków SPAK-u na Warszewie
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Od 2 stycznia 2007 do 25 sierpnia 2014 roku wariantowe kursy w szczycie przewozowym do pętli wykonywała linia 87.

Ponadto, 1 września 2018 roku „Warszewo” stało się przystankiem końcowym dla linii 99 (następnie 901) - Transportu na Żądanie, gdzie dany kurs widniejący w rozkładzie jazdy realizowany jest, gdy minimum na 20 minut przed jego rozpoczęciem wpłynie telefoniczne zgłoszenie od pasażera.

28 września 2020 roku w związku z przebudową ulicy Andersena, Północnej i Wapiennej trasa linii 901 została skrócona do przystanku „Północna”, zatem od tego dnia nie obsługiwała już pętli Warszewo.

30 listopada 2020 roku linia została całkowicie zlikwidowana i już nie powróciła na pętlę Warszewo.

Obecnie z pętli Warszewo odjeżdżają:

autor: man przy pomocy artykułów encyklopedycznych z serwisu KOMIS i wiedzy własnej

aktualizacja: Waszka