Encyklopedia

Pętla autobusowa Zakłady Mięsne

dodane przez man; zmodyfikowane przez man

Pętla „Zakłady Mięsne” znajduje się na parkingu przed budynkiem zakładów mięsnych Agryf (Animex), zlokalizowanym przy ul. Pomorskiej 115b w Szczecinie. Użytkowana jest głównie w szczycie przewozowym oraz w późniejszym okresie nieregularną liczbą kursów.

Dojazd do pętli odbywa się od ulicy Potok, gdzie autobusy skręcają w prawo kierując się do wydzielonego miejsca postojowego, na którym oczekują na odjazd. Następnie autobusy skręcają w lewo w drogę wyjazdową z parkingu i wyjeżdżają z niego drugim wlotem w odpowiednim kierunku, zgodnym z przebiegiem trasy.

zdjęcie
Ikarus pod Agryfem
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Na infrastrukturę pętli składa się słupek przystankowy z rozkładami jazdy oraz ławka dla pasażerów. 

W okresie od 11 kwietnia 1983 do 6 maja 1991 na pętli pojawiała się regularnie linia 69 kursująca do Basenu Górniczego. Począwszy od lat 80. XX wieku do Zakładów Mięsnych kursowała także linia 72

październiku 2001 przedłużono do pętli „Zakłady Mięsne” część kursów linii 54, która przez kilkanaście lat jako jedyna obsługiwała tę krańcówkę.

Znaczące zwiększenie liczby autobusów kursujących do Zakładów Mięsnych nastąpiło 29 stycznia 2018. Wówczas do pętli przedłużono wariantowo część kursów linii 84, a także uruchomiono nową linię 91 kursującą przez ul. Łubinową oraz północną nitką wspomagającą ul. Struga. 1 maja 2018 do pętli wydłużono również ostatni kurs nocnej linii 533.

zdjęcie
Po fotostopie w Kijewie pojechaliśmy pod Zakłady Mięsne
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Od 1 listopada 2018 kieszeniowo przez pętlę przejeżdża także jeden kurs linii 72 w kierunku pętli „Basen Górniczy” realizowany od poniedziałku do soboty po godz. 22:00.

Kolejna nowa linia pojawiła się przy Zakładach Mięsnych 3 września 2018. Tego dnia uruchomiono linię 94 kursującą od pętli „Turkusowa” przez osiedle Majowe i ul. Szymborskiej. Z powodu ograniczeń finansowych, od 1 grudnia 2019 linia została skrócona do przystanku „Struga” i nie pojawia się już regularnie na pętli.

W okresie od 31 marca do 8 czerwca 2020 do Zakładów Mięsnych w szczycie wydłużono odpowiednio po jednym kursie linii 5484 oraz 94.

Ponadto na pętli pojawiają się także autobusy linii pracowniczych niezwiązanych ze ZDiTM.

Do pętli „Zakłady Mięsne” dojeżdżają:

na podstawie wiedzy własnej oraz informacji w serwisie KOMIS - autor: man