Forum

Przejazd specjalny w 10. rocznicę likwidacji...

zdjęcie
Przejazd specjalny w 10. rocznicę likwidacji linii 10
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

wysłane przez ja (gość)

Moze ktoś napisac coś wiecej o lini 10, jej trase, kiedy jezdzila czemu zlikwidowali itp????
ja napisał(a):

> Moze ktoś napisac coś wiecej o lini 10, jej trase, kiedy > jezdzila czemu zlikwidowali itp????

Linia 10 kursowała na trasie: Gocław - Stocznia Szczecińska - Dubois - Matejki - Plac Hołdu Pruskiego - Plac Żołnierza Polskiego - Niepodległości -Brama Portowa - 3 Maja - Potulicka. W 1967 roku kursowała na trasie Stocznia Remontowa - Wawrzyniaka. W 1973 zaczeła kursować do Potulickiej i została wydłużona na Gocław. Została zlikwidowana w 1992 roku.
Wojtek napisał(a):

> Linia 10 kursowała na trasie: Gocław - Stocznia Szczecińska - > Dubois - Matejki - Plac Hołdu Pruskiego - Plac Żołnierza > Polskiego - Niepodległości -Brama Portowa - 3 Maja - Potulicka. > W 1967 roku kursowała na trasie Stocznia Remontowa - > Wawrzyniaka. W 1973 zaczeła kursować do Potulickiej i została > wydłużona na Gocław. Została zlikwidowana w 1992 roku.

A wiadomo czemu zlikwidowana została?
RJawdyk napisał(a):

> A wiadomo czemu zlikwidowana została?

Przede wszystkim ze względu na coraz mniejsze zainteresowanie. Wiązało się to z upadkiem części zakładów przemysłowych na północy Szczecina, a więc ze zmiejszeniem potoków pasażerów. :(( Linia jeżdziła co 12-15 min o ile dobrze pamiętam, i do końca obsługiwana była składami enek.
man751 napisał(a):

> RJawdyk napisał(a):

> > A wiadomo czemu zlikwidowana została? > > Przede wszystkim ze względu na coraz mniejsze zainteresowanie. > Wiązało się to z upadkiem części zakładów przemysłowych na północy > Szczecina, a więc ze zmiejszeniem potoków pasażerów. :(( Linia > jeżdziła co 12-15 min o ile dobrze pamiętam, i do końca obsługiwana > była składami enek.

Można powiedzieć też o linii 6 i 6Bis. Gdyby nadal byłbym na Gocławiu zakład i port rybacki, nie byłoby 6Bis, ponieważ 6Bis została stworzona z szczytowych brygad linii 6. 6 jeżdziły na Gocławiu co 6 minut w szczycie. Teraz co 12 minut.

--- Teraz polubiłem 105N 1039''+1040''', pomimo wieku...
man751 napisał(a):

> Linia > jeżdziła co 12-15 min o ile dobrze pamiętam, i do końca obsługiwana > była składami enek.

A nie. Na samym początku stopiątek na Golęcinie widziałem skład jadący kultowym przejazdem na wprost przez Matejki, widziałem też stopiątkową tablicę boczną do "10".