Forum

Miliony na transport?

W środę odbędzie się spotkanie Regionalnego Komitetu Sterującego, na którym powstanie lista wniosków dotyczących m. in. dróg i komunikacji miejskiej, rekomendowanych do dofinansowania ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Miliony na transport?

wysłane przez Columb (gość)

Gdzie jest ta cała Niedźwiedzia? PS: Co do priorytetów odnosnie remontów ulic proponuję przejechać chociażby ul. Arkońską albo Łukasińskiego
Re: Miliony na transport?

wysłane przez Jacek

Columb napisał(a):

> Gdzie jest ta cała Niedźwiedzia? PS: Co do priorytetów > odnosnie remontów ulic proponuję przejechać chociażby ul. > Arkońską albo Łukasińskiego

Niedźwiedzia jest w Kijewie (stan fatalny - gorszego nie widziałem). I żadna Łukasińskiego ani Arkońska jej niedorówna.

--- Volvo górą! ... pomimo wieku :-)

wysłane przez mmm (gość)

Jacek napisał(a):

> Niedźwiedzia jest w Kijewie (stan fatalny - gorszego nie > widziałem). I żadna Łukasińskiego ani Arkońska jej niedorówna. Fakt Niedzwiedzia jest tragiczna i to tego jeździ tam 54.

wysłane przez Robert 5

mmm napisał(a):

> > Fakt Niedzwiedzia jest tragiczna i to tego jeździ tam 54.

Teraz będzie dwujezdniowa, a jej przedłużeniem będzie brukowana Zoologiczna. :-P

wysłane przez konjo 4

Jacek napisał(a):

> Niedźwiedzia jest w Kijewie (stan fatalny - gorszego nie > widziałem). I żadna Łukasińskiego ani Arkońska jej niedorówna.

I w związku z tym wspaniałym stanem nawierzchni na Dąbskiej, Zoologicznej i Niedźwiedziej dyspozytorzy nie mogą się powstrzymać i na 54 często goszczą NL223, M121M i U12...

ps. No chyba, że to tylko moje skrzywione zazdrosne spojrzenie skoro trza się wozić M11 na 65 ;)

--- The surgeon general says it´s hazardous to breathe.

So never mind the darkness.

wysłane przez Jacek

konjo napisał(a):

> I w związku z tym wspaniałym stanem nawierzchni na Dąbskiej, > Zoologicznej i Niedźwiedziej dyspozytorzy nie mogą się > powstrzymać i na 54 często goszczą NL223, M121M i U12...

Dobrze, że na "brygadzie przegubowej" 54 nie puszczają Volvo, choć już kiedyś się zdarzyło...

> ps. No chyba, że to tylko moje skrzywione zazdrosne spojrzenie > skoro trza się wozić M11 na 65 ;)

Jak dla mnie to masz rację. 54 i 54bis nie powinny być obsługiwane taborem nowszym od Jelcza 120MM/1 i M121M.

wysłane przez MQ 0

Jacek napisał(a):

> Jak dla mnie to masz rację. 54 i 54bis nie powinny być obsługiwane > taborem nowszym od Jelcza 120MM/1 i M121M.

Nie zapominaj, że na trasie 54 i 54BIS znajduje się szpital, więc tabor niskopodłogowy jest jak najbardziej wskazany.

--- MAN Lion's City - Bus of the Year 2005

wysłane przez Jacek

mkubien napisał(a):

> Nie zapominaj, że na trasie 54 i 54BIS znajduje się szpital, więc > tabor niskopodłogowy jest jak najbardziej wskazany.

Myślę, że jak kobietę wiozą na porodówkę to zazwyczaj własnym samochodem, taksówką lub karetką. Psycholi zresztą też :>

wysłane przez MQ 0

Jacek napisał(a):

> Myślę, że jak kobietę wiozą na porodówkę to zazwyczaj własnym > samochodem, taksówką lub karetką. Psycholi zresztą też :>

No to ja powiem tak: na 73 i G nie powinno kursować nic nowszego niż 120MM/1, ew. M121M. Przecież szpital jest nieważny. Co Ty na to? :->

wysłane przez Jacek

mkubien napisał(a):

> No to ja powiem tak: na 73 i G nie powinno kursować nic nowszego niż > 120MM/1, ew. M121M. Przecież szpital jest nieważny. Co Ty na to? :->

No mi się wydaje, że kobieta, która rodzi raczej nie wsiada do autobusu i nie jedzie nim do szpitala :>

Zaś co do oddziału psychiatrycznego:

"[...] około 11.20 mężczyzna zszedł z parapetu i oddał się w ręce policji. Karetką pogotowia został przewieziony do szpitala przy ul. Mącznej w Szczecinie, gdzie pozostał na obserwacji." Cytat o psycholu, który chciał wyskoczyć przez okno, zapewne czytałeś.

PS. Coraz częściej jeżdżę 62, 73 idzie w odstawkę a G ostatnio jechałem chyba w marcu.

wysłane przez MQ 0

Jacek napisał(a):

> No mi się wydaje, że kobieta, która rodzi raczej nie wsiada do autobusu i > nie jedzie nim do szpitala :>

Wytłumacz mi wobec tego, skąd biorą się te wszystkie wnioski pasażerów, żeby tabor niskopodłogowy podjeżdżał pod szpitale? Dodam, że wnioski te (a przynajmniej ich część) w przypadku rozstrzygnięcia przetargu zostałaby przez ZDiTM uwzględniona.

wysłane przez Jacek

mkubien napisał(a):

> Wytłumacz mi wobec tego, skąd biorą się te wszystkie wnioski pasażerów, > żeby tabor niskopodłogowy podjeżdżał pod szpitale? Dodam, że wnioski te (a > przynajmniej ich część) w przypadku rozstrzygnięcia przetargu zostałaby > przez ZDiTM uwzględniona.

Ok. Nie będę już gadał o porodówkach i psycholach. Zatem wróćmy do kwestii stanu ciągu ulic Dąbska-Zoologiczna-Niedźwiedzia. Sądzisz, że NL223 i SU12 powinny być dobijane na tym fatalnym odcinku? Tak, wiem. Zaraz mi wyskoczysz z płytami na Przylesiu przy Pałacu Goeringa (Ośrodek nż), że tam też są dobijane nowe autobusy. Istotnie - są, ale nie moja wina, że Polska to taki biedny kraj.

PS. A 54bis można skrócić trasę do Osiedla Bukowego lub Słonecznego. Wtedy sobie będą mogły jeździć MANy i Solarki.

wysłane przez MQ 0

Jacek napisał(a):

> Zaraz mi > wyskoczysz z płytami na Przylesiu przy Pałacu Goeringa (Ośrodek nż), że > tam też są dobijane nowe autobusy. Istotnie - są, ale nie moja wina, że > Polska to taki biedny kraj.

No więc widzisz, że sytuacja na 73 i 54/54BIS (80 zresztą tez) jest bardzo podobna. Ale nie rozumiem, dlaczego nie masz nic przeciwko wysyłaniu niskopodłogowców na jedne linie, a w przypadku innych budzi to Twój sprzeciw.

> PS. A 54bis można skrócić trasę do Osiedla Bukowego lub Słonecznego. Wtedy > sobie będą mogły jeździć MANy i Solarki.

Czekam, co MC na to powie :>

wysłane przez konjo 4

mkubien napisał(a):

> > PS. A 54bis można skrócić trasę do Osiedla Bukowego lub Słonecznego. > Wtedy > > sobie będą mogły jeździć MANy i Solarki. > > Czekam, co MC na to powie :>

Jeśli można się wtrącić w tej kwestii, to moim zdaniem skrót 54bis do Bukowego to bezsens, bo korzystają z niego mieszkańcy Nad Rudzianką zwyczajnie jadąc sobie po zakupy... No chyba, że mieli by go likwidować w ogóle, ale na to się chyba nie zanosi.

wysłane przez MQ 0

konjo napisał(a):

> korzystają z niego mieszkańcy Nad Rudzianką

O właśnie, zapomniałem o Rudziance. Przecież 54BIS już wkrótce ma tamtędy jeździć.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

mkubien napisał(a):

> konjo napisał(a):

> > korzystają z niego mieszkańcy Nad Rudzianką > > O właśnie, zapomniałem o Rudziance. Przecież 54BIS już wkrótce ma tamtędy > jeździć.

A możesz coś więcej zdradzić na ten temat ? trasa przystanki rozkład (może coś dołożą?) ?

--- Volvo ponad reszte busów :)

wysłane przez MQ 0

MC napisał(a):

> A możesz coś więcej zdradzić na ten temat ? trasa przystanki rozkład (może > coś dołożą?) ?

Było już daaaaawno na forum :-P

Z tego, co pamiętam, to z Kolorowych Domów skręt w prawo w Chłopską. Potem Swojska, Romantyczną i Gwarną do Dąbskiej. Lokalizacji przystanków nie znam.

wysłane przez Jacek

mkubien napisał(a):

> Z tego, co pamiętam, to z Kolorowych Domów skręt w prawo w Chłopską. Potem > Swojska, Romantyczną i Gwarną do Dąbskiej. Lokalizacji przystanków nie > znam.

Zatem czekamy. Bloków na Rudziance jest już ok. 12. Na Klęskowie (Swojska, Romantyczna itd) też się coś buduje, a więc czym szybciej 54Bis pojedzie przez Rudziankę tym lepiej.

wysłane przez lhb178 17

mkubien napisał(a):

> Z tego, co pamiętam, to z Kolorowych Domów skręt w prawo w Chłopską. Potem > Swojska, Romantyczną i Gwarną do Dąbskiej. Lokalizacji przystanków nie > znam.

Maciuś, nie dezinformuj :>

wysłane przez MQ 0

lhb178 napisał(a):

> Maciuś, nie dezinformuj :>

A co? Olaf pogrzebał i zmienił koncepcję? :>

wysłane przez lhb178 17

mkubien napisał(a):

> > Maciuś, nie dezinformuj :> > > A co? Olaf pogrzebał i zmienił koncepcję? :>

Nie ja :>

wysłane przez Jacek

mkubien napisał(a):

> Ale nie rozumiem, dlaczego nie masz nic przeciwko wysyłaniu > niskopodłogowców na jedne linie, a w przypadku innych budzi to Twój > sprzeciw.

Sugerujesz, że chcem aby na 73 kursowały MANy, Solary i na dodatek jeszcze Volvo, żeby było miło, a 54 i 54bis bronię nowego taboru? Hmm... czasem może z moich wypowiedzi to wynika, ale w rzeczywistości jest inaczej.

PS. A może sprzedamy wszystkie MANy, Solarki i Volviaki, a na drogach będą królować nasze polskie dumy (Jelcze) i węgierskie (Ikarusy). Wtedy nie będzie sporów o to, na jakiej linii powinien kursować MAN albo Solaris. Jelcze i Ikarusy niech sobie nawet po błotnistych pagórkach jeżdżą. W końcu nikomu nie szkoda.

> Czekam, co MC na to powie :>

Pożyjemy, zobaczymy

wysłane przez MQ 0

Jacek napisał(a):

> Sugerujesz, że chcem aby na 73 kursowały MANy, Solary i na dodatek jeszcze > Volvo, żeby było miło, a 54 i 54bis bronię nowego taboru?

Nie, sugeruję, że twierdzisz, że w MAN-ie na 73 nie widzisz nic niewłaściwego, a na 54 - już tak. A to pewna różnica.

> PS. A może sprzedamy wszystkie MANy, Solarki i Volviaki, a na drogach będą > królować nasze polskie dumy (Jelcze) i węgierskie (Ikarusy). Wtedy nie > będzie sporów o to, na jakiej linii powinien kursować MAN albo Solaris. > Jelcze i Ikarusy niech sobie nawet po błotnistych pagórkach jeżdżą. W > końcu nikomu nie szkoda.

Bez komentarza.

wysłane przez Jacek

mkubien napisał(a):

> Nie, sugeruję, że twierdzisz, że w MAN-ie na 73 nie widzisz nic > niewłaściwego, a na 54 - już tak. A to pewna różnica.

Czytaj dalej: "Hmm... czasem może z moich wypowiedzi to wynika, ale w rzeczywistości jest inaczej".

> Bez komentarza.

Chyba nie myślałeś, że mówię na poważnie :]

wysłane przez MQ 0

Jacek napisał(a):

> Czytaj dalej: "Hmm... czasem może z moich wypowiedzi to wynika, ale w > rzeczywistości jest inaczej".

Odpowiedziałem Ci, co sugeruję :-P A jeśli piszesz co innego, niż myślisz, to chyba coś tu jest nie tak :->

> Chyba nie myślałeś, że mówię na poważnie :]

Nie myślałem, dlatego powstrzymałem się od komentarza.

wysłane przez Jacek

mkubien napisał(a):

> Odpowiedziałem Ci, co sugeruję :-P > A jeśli piszesz co innego, niż myślisz, to chyba coś tu jest nie tak :->

Powiedzmy, że czasem nie wiem co piszę :P Sytuacja jest prosta: Niech sobie jeżdżą MANy i Solarki na 54, 54Bis i 73. Prędzej czy później będą dobite czy ktoś chce czy nie i tyle.

Jacek napisał(a):

> Powiedzmy, że czasem nie wiem co piszę :P > Sytuacja jest prosta: Niech sobie jeżdżą MANy i Solarki na 54, 54Bis i 73. > Prędzej czy później będą dobite czy ktoś chce czy nie i tyle. >

Solarisy już są dobrze doprawione ;p jak jechałem na 65 ktoryms to klapy na suficie fruwały :) tak w ogóle to one są nierówno zamontowane już przez fabrykę, ale czepiam się szczegółów - przecież solaris taki cudowny autobus

P.S. W porównaniu z Solarem to naprawde MAN jest cudowny.

wysłane przez konjo 4

MC napisał(a):

> Solarisy już są dobrze doprawione ;p jak jechałem na 65 ktoryms to klapy > na suficie fruwały :) tak w ogóle to one są nierówno zamontowane już > przez fabrykę, ale czepiam się szczegółów - przecież solaris taki cudowny > autobus > > P.S. W porównaniu z Solarem to naprawde MAN jest cudowny.

Nie, tylko nie dyskusja tego typu, proszę i tak wszyscy zostaniemy przy swoich typach :)

konjo napisał(a):

> Nie, tylko nie dyskusja tego typu, proszę i tak wszyscy zostaniemy przy > swoich typach :)

Masz rację - ja dalej wolę nad inne marki Volvo, ale w tym wypadku zgadzam się z Marcinem, że błędem było kupno "polskich" autobusów zamiast MANideł - jakkolwiek ich nielubie to tu z dwojga złego naprawde lepiej byłoby ażeby jeździły dwa więcej MANy.

wysłane przez Jacek

MC napisał(a):

> Volvo ponad reszte busów :)

I tak trzymać :P

wysłane przez konjo 4

Jacek napisał(a):

> MC napisał(a):

> > > Volvo ponad reszte busów :) > > I tak trzymać :P

Tyle że jakoś niesłychać o nabywcach używanych B10L czy B10BLE, a Many i Merce importuje się hurtowo. Ewentualnie z kierunków północnych przyszło troszkę Scanii nowszych generacyjnie.

wysłane przez Jacek

konjo napisał(a):

> Tyle że jakoś niesłychać o nabywcach używanych B10L czy B10BLE, a Many i > Merce importuje się hurtowo. Ewentualnie z kierunków północnych przyszło > troszkę Scanii nowszych generacyjnie.

Nie no, nie mam na myśli, żebyśmy kupowali kolejne B10MA lub inne, tylko, żebyśmy kochali to co mamy :P

wysłane przez konjo 4

Jacek napisał(a):

> Nie no, nie mam na myśli, żebyśmy kupowali kolejne B10MA lub inne, tylko, > żebyśmy kochali to co mamy :P

Ale nie powiem, gdyby handel tym kwitł to wolał bym takiego Carrusowego L lub LE zamiast Mana lub Merca...

konjo napisał(a):

> Jacek napisał(a):

> > Nie no, nie mam na myśli, żebyśmy kupowali kolejne B10MA lub inne, > tylko, > > żebyśmy kochali to co mamy :P > > Ale nie powiem, gdyby handel tym kwitł to wolał bym takiego Carrusowego L > lub LE zamiast Mana lub Merca... >

A to ciekawym jest że jednak właśnie Volvo nie handlują specjalnie. Kaliskie Scanie są z pierwszej połowy lat 90. Używanych Volvo czy Scanii nowszysch od tych to jakoś specjalnie nie widać - teraz pytanie czemu Niemce wyzbywają się MANideł Mercedesów czy Nerwoplanów? Nie wiem bo na ich miejsce nowe kupują, a nie wierze, że szwedzi czy duńczycy nie są na tyle bogaci jak niemcy żeby nie było ich stać na wymianę wozów po 7 latach. Myślę że poprostu w przypadku Volvo nie ma konieczności wymiany autobusu który ma 7 lat i jest zadbany tak jak trzeba a nie tak traktowany jak nasze w SPAKu.

wysłane przez konjo 4

MC napisał(a):

> A to ciekawym jest że jednak właśnie Volvo nie handlują specjalnie. > Kaliskie Scanie są z pierwszej połowy lat 90. Używanych Volvo czy Scanii > nowszysch od tych to jakoś specjalnie nie widać

Słupsk jeszcze wyszarpał skądś Scanie Lahti.

- teraz pytanie czemu > Niemce wyzbywają się MANideł Mercedesów czy Nerwoplanów? Nie wiem bo na > ich miejsce nowe kupują, a nie wierze, że szwedzi czy duńczycy nie są na > tyle bogaci jak niemcy żeby nie było ich stać na wymianę wozów po 7 > latach.

Może w Bundesrepublice jest większe ciśnienie na pełne niskopodłogowce bez schodków wewnątrz?

mkubien napisał(a):

> > PS. A 54bis można skrócić trasę do Osiedla Bukowego lub Słonecznego. > Wtedy > > sobie będą mogły jeździć MANy i Solarki. > > Czekam, co MC na to powie :> >

Już mówię. :) Nie przysporzyłoby to tej linii niczego dobrego.pasażerowie z/do kijewa stanowią jednak większość. Na bukowym owszem ludzie wsiadają, ale na dłuższe odcinki wtedy kiedy jest akurat kurs wpasowany w dziurę między odjazdami 65, albo korzystają z niego jako z podjazdówki (po 2 - 3 przystanki na bukowym) Więc jeśli skracać to trzeba przerobić rozkłady 54 54BIS 65 i 71 żeby wszystkie pasowały i 54B uzupełniał i 54 i 65 i zeby się 65 z 71 nie kłóciły - za dużo wariacji.

Co do MANideł i Solniczek - MANy owszem często w soboty/niedziele jeżdżąna 54B - lubic ich nie lubie ale wole MANidło pod oknem jak nic :) a jeśli idzie o szpitale to babkom łatwiej jest wsiąść i wysiąść z MANidła jak z M11 czy innego Volvo. Sytuacje taka ze na 54B jeździł Solar a na 54 Solar i MAN widziałem raz - kijewo 100% niska podłoga, a tak to chyba starają się dać przynajmniej jeden wóz LF bo w soboty niedziele jednak częściej jeździ się w odwiedziny jak w powszednie dni.

wysłane przez Columb (gość)

> Niedźwiedzia jest w Kijewie

Teraz kojarzę

>stan fatalny - gorszego nie > widziałem). I żadna Łukasińskiego ani Arkońska jej niedorówna.

Można spekulować, uważam że stan Arkońskiej, szczególnie koło szpitala, jest na tyle tragiczny, że strach wozić tą ulicą chorych...

wysłane przez Jacek

Columb napisał(a):

> Można spekulować, uważam że stan Arkońskiej, szczególnie koło > szpitala, jest na tyle tragiczny, że strach wozić tą ulicą > chorych...

A to też prawda. Jeden z ważniejszych szpitali w Szczecinie usytuowany przy drodze, która się dla traktorów nadaje :/

wysłane przez Robert 5

Columb napisał(a):

> Gdzie jest ta cała Niedźwiedzia?

Na Kijewie. Na trasie 54 i 54 bis.

> PS: Co do priorytetów > odnosnie remontów ulic proponuję przejechać chociażby ul. > Arkońską albo Łukasińskiego

Przejedź się Niedźwiedzią, a uaktualnisz swój ranking. :-P

wysłane przez wocash (gość)

Robert napisał(a):

> Columb napisał(a):

> > Gdzie jest ta cała Niedźwiedzia? > > Na Kijewie. Na trasie 54 i 54 bis. > > > PS: Co do priorytetów > > odnosnie remontów ulic proponuję przejechać chociażby ul. > > Arkońską albo Łukasińskiego > > Przejedź się Niedźwiedzią, a uaktualnisz swój ranking. :-P A zamiast remontu torowiska na Ku słońcu proponuje o wiele bardziej remont torowiska na ul.Arkońskiej i Niemierzyńskiej
pieniądze na Niedźwiedzią

wysłane przez Piotr

GW 27 grudzień 2005 "Modernizacja ul. Niedźwiedziej kosztować będzie 5,2 mln zł (3,8 mln ze ZPORR-u). Na tym etapie zostanie zbudowane 600 m drogi. Obecnie ulica wygląda niemal jak wjazd na budowę - trochę asfaltu, gdzieniegdzie bruk, w innym miejscu płyty betonowe. Po przebudowie droga ma być dwujezdniowa i doprowadzona do ul. Zoologicznej. - Nasza koncepcja dotyczy przebudowy całego ciągu ulic: Niedźwiedziej, Zoologicznej, Dąbskiej, Pszennej i Walecznych - mówi Ryszard Kowalski, szef biura projektowego DiM. - Mają one stanowić swego rodzaju obwodnicę południową dla osiedli: Bukowego, Majowego i Słonecznego. Będą alternatywą dla ul. Struga."

Temat juz znany, ale to bardzo dobrze, ze w koncu przebuduja chociaz pierwszy odcinek-autobusy przestana byc katowane :). Ciekawe czy w przebudowanie uwzgledniono trase SST, ktora ma przebiegac pod ulica Dabska. Jezeli tak to powinni postawic wiadukt-w co bardzo watpie :). Zdaje sie, ze na obecna chwile jedynym przygotowaniem pod SST jest przeprawa przez Regalice :>>>.
Re: pieniądze na Niedźwiedzią

wysłane przez lhb178 17

Piotr napisał(a):

> GW 27 grudzień 2005 > "Modernizacja ul. Niedźwiedziej kosztować będzie 5,2 mln zł > (3,8 mln ze ZPORR-u). Na tym etapie zostanie zbudowane 600 m > drogi. Obecnie ulica wygląda niemal jak wjazd na budowę - > trochę asfaltu, gdzieniegdzie bruk, w innym miejscu płyty > betonowe. Po przebudowie droga ma być dwujezdniowa i > doprowadzona do ul. Zoologicznej. - Nasza koncepcja dotyczy > przebudowy całego ciągu ulic: Niedźwiedziej, Zoologicznej, > Dąbskiej, Pszennej i Walecznych - mówi Ryszard Kowalski, szef > biura projektowego DiM. - Mają one stanowić swego rodzaju > obwodnicę południową dla osiedli: Bukowego, Majowego i > Słonecznego. Będą alternatywą dla ul. Struga."

Będzie stanowić obwodnicę będąc średnicą, czyli idąc przez środek osiedla. Rewela. I na pewno od razu potrzebne tam dwie jezdnie. > Temat juz znany, ale to bardzo dobrze, ze w koncu przebuduja > chociaz pierwszy odcinek-autobusy przestana byc katowane :). > Ciekawe czy w przebudowanie uwzgledniono trase SST, ktora ma > przebiegac pod ulica Dabska. Jezeli tak to powinni postawic > wiadukt-w co bardzo watpie :).

Na pewno wiadukt jest uwzględniony w projekcie, ale nie jego budowa (bo po co?)

> Zdaje sie, ze na obecna chwile > jedynym przygotowaniem pod SST jest przeprawa przez Regalice > :>>>.

Masz rację - zdaje Ci się.

wysłane przez Piotr

lhb178 napisał(a):

> Będzie stanowić obwodnicę będąc średnicą, czyli idąc przez > środek osiedla. Rewela. I na pewno od razu potrzebne tam dwie > jezdnie.

Byłeś? Widziałeś? Jechałeś? :>>> Nie prowadzi przez środek osiedla tylko jeżeli już to między osiedlami, a to spora róznica :>>>. Ruch na ulicy Walecznych jest bardzo duży jadąc w kierunku Bukowego natrafiamy na fatalną krzyżówkę - powinni zrobić rondo, dalej mamy Dąbską, Niedźwiedzią i owszem w tym miejscu ruch jest mały, ale powiększenie jezdni o jeden pas to zwiększenie kosztów o około 20-30% - tak przynajmniej jest w przypadu autostrad :> więc dwie jezdnie to przyszłościowa inwestycja za która w wiekszości i tak zapłaci unia :>>>. Ciekawi mnie jak chcą poszerzyć Walecznych skoro wzdłuż ulicy są domki-więcej będzie kosztować wykupienie niż samo położenie dodatkowego asfaltu :>>>

> Masz rację - zdaje Ci się.

No dobrze może o czymś nie wiem, więc mnie oświeć:). Wiem jeszcze o przeniesieniu TBSów i wiemy, że przebudowa "łuku śmierci" nie jest pod SST ;).

wysłane przez konjo 4

Piotr napisał(a):

> jadąc w kierunku Bukowego natrafiamy na fatalną krzyżówkę > - powinni zrobić rondo

A którą to masz na myśli: tą w Klęskowie?

wysłane przez Piotr

konjo napisał(a):

> A którą to masz na myśli: tą w Klęskowie?

Zapomniałem, że dalej jest już Pszenna :> chodzi mi o skrzyżowanoe Pszennej z Handlową i Dąbską (tam jest sporo wolnego terenu i można zrobić rondo), a zjazd i wjazd w ulicę Mączną z ulicy Walecznych w sztycie to tylko dla cierpliwych :>. Może chociaż powinni zrobić światła? działające w szczycie ;).

wysłane przez lhb178 17

Piotr napisał(a):

> > Będzie stanowić obwodnicę będąc średnicą, czyli idąc przez > > środek osiedla. Rewela. I na pewno od razu potrzebne tam dwie > > jezdnie. > > Byłeś? Widziałeś? Jechałeś? :>>>

Yep.

> Nie prowadzi przez środek > osiedla tylko jeżeli już to między osiedlami, a to spora róznica > :>>>.

Santocka też idzie "między osiedlami". Czyli przez środek.

> Ruch na ulicy Walecznych jest bardzo duży jadąc w kierunku > Bukowego natrafiamy na fatalną krzyżówkę - powinni zrobić rondo,

W planie jest przemielenie wszystkiego dookoła i przebudowanie tego na jedno skrzyżowanie.

> dalej mamy Dąbską, Niedźwiedzią i owszem w tym miejscu ruch jest > mały, ale powiększenie jezdni o jeden pas to zwiększenie kosztów ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ > o około 20-30% - tak przynajmniej jest w przypadu autostrad :> > więc dwie jezdnie ^^^^^^^^^^^^ > to przyszłościowa inwestycja za która w > wiekszości i tak zapłaci unia :>>>. Ciekawi mnie jak chcą > poszerzyć Walecznych skoro wzdłuż ulicy są domki-więcej będzie > kosztować wykupienie niż samo położenie dodatkowego asfaltu :>>>

Kolejny powód do skakania z radości? A Walecznych pewnie też idzie między osiedlami :-/ > > Masz rację - zdaje Ci się. > > No dobrze może o czymś nie wiem, więc mnie oświeć:). Wiem jeszcze > o przeniesieniu TBSów i wiemy, że przebudowa "łuku śmierci" nie > jest pod SST ;).

Wszystko, co się planuje, uwzględnia SST.

wysłane przez Błażej 3

Piotr napisał(a):

> GW 27 grudzień 2005 > "Modernizacja ul. Niedźwiedziej kosztować będzie 5,2 mln zł > (3,8 mln ze ZPORR-u). Na tym etapie zostanie zbudowane 600 m > drogi. Obecnie ulica wygląda niemal jak wjazd na budowę - > trochę asfaltu, gdzieniegdzie bruk, w innym miejscu płyty > betonowe. Po przebudowie droga ma być dwujezdniowa i > doprowadzona do ul. Zoologicznej.

A propo, lipiec juz mamy, a tam nic szczególnego się nie dzieje, wiadomo jak wygląda sytuacja z rozpoczęciem prac ?

--- 70 - Heyki - Cukrowa 72 - Basen Górniczy - Śmierdnica 74 - Basen Górniczy - Os Bukowe

wysłane przez mmm

Błażej napisał(a):

> A propo, lipiec juz mamy, a tam nic szczególnego się nie > dzieje, wiadomo jak wygląda sytuacja z rozpoczęciem prac ?

A przetarg na to był? Przy skrzyżowaniu do ciepłowni coś robią.

wysłane przez MQ 0

mmm napisał(a):

> A przetarg na to był?

A był. http://www.uzp.gov.pl/biulety/2006/167/167_5079.html

wysłane przez mmm

mkubien napisał(a):

> A był.

To dobrze ja sie nie czepiam. Myslałem, że ryją tam innym celu.

wysłane przez Mario ?

mmm napisał(a):

> A przetarg na to był? > Przy skrzyżowaniu do ciepłowni coś robią.

Na stronie Radia Szczecin mozna zobaczyc, kto wygra ten przetarg :-p

http://www.radio.szczecin.pl/index.php?ids=122&idx=122#12736

--- 100 zdjęć już mam za sobą. Fajnie.