Forum

Mój ulubiony model MANa to:

wysłane przez konjo  4

Ponieważ w ostatniej sondzie, ulubieńcem użytkowników Komisu okazał się MAN, zgodnie z wcześniejszą deklaracją pojawia się pytanie umożliwiające sprecyzowanie konkretnego modelu zwycięzcy. - Świadomie został pominięty ex-berliński przegubowiec, żeby nie wprowadzać do konkurencji modelu który jeszcze nie zdobył odpowiedniego stażu na liniach miejskich. Tj. żeby nie wprowadzać niepotrzebnego zamieszania.

Wyniki poprzedniej sondy: http://www.mkm.szczecin.pl/results.php

1. MAN: 23 (41%) 2. Volvo: 15 (26%) 3. Ikarus: 8 (14%) 4. Solaris: 6 (10%) 5. Autosan: 4 (7%) 6. Jelcz: 0 (0%)

Razem oddano 56 głosów.

Czekamy na głosy w sprawie sprecyzowania ulubionego modelu z pod znaku wilka.

--- All we need is just a little patience.

So never mind the darkness.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

konjo napisał(a):

[ciach]

Dlaczego nie ma opcji "żaden" ? dlaczego nie można wypowiedzieć się znów że nie lubiętych wyrobów? Tę sondę uważam za niedopracowaną. Brak opcji pt "żaden" jest tego przyczyną.

--- Volvo ponad reszte busów :)

wysłane przez konjo  4

MC napisał(a):

> Dlaczego nie ma opcji "żaden" ? dlaczego nie można > wypowiedzieć się znów że nie lubiętych wyrobów? Tę sondę uważam > za niedopracowaną. Brak opcji pt "żaden" jest tego przyczyną.

Specjalnie dla Ciebie postanowiłem wprowadzić przycisk Żaden. Sonda miała za zadanie zbadać preferencje miłośników MANów, no ale skoro przeciwnicy nie mogą się wypowiedzieć to w takim razie proszę bardzo już gotowe. Można wybrać "Żaden z powyższych"

--- All we need is just a little patience.

So never mind the darkness.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

konjo napisał(a):

> Specjalnie dla Ciebie postanowiłem wprowadzić przycisk Żaden. > Sonda miała za zadanie zbadać preferencje miłośników MANów, no > ale skoro przeciwnicy nie mogą się wypowiedzieć to w takim razie > proszę bardzo już gotowe. Można wybrać "Żaden z powyższych"

Dziękuję. Acz zadowala mnie to tylko połowicznie, albowiem to "z powyższych" sugeruje ze jest jakiś inny MAN (np SG200) którego tu nie ma a ja go lubie - żeby było jasne Nie lubię ani Lions City ani SG200 ani jakiegokolwiek innego :D

--- Volvo ponad reszte busów :)

wysłane przez (użytkownik usunięty)

MC napisał(a):

[cut]

Tak swoja droga widzę że nie tylko ja skorzystałem z tej opcji.

wysłane przez konjo  4

MC napisał(a):

> Dziękuję. Acz zadowala mnie to tylko połowicznie, albowiem to "z > powyższych" sugeruje ze jest jakiś inny MAN (np SG200) którego tu > nie ma a ja go lubie

Hmm, tworząc tą ankiete pomyślałem, że skoro mam do czynienia z osobami biegłymi w szczecińsko-polickiej KM to po spisie modeli użytkownicy domyślą się, że chodzi tylko i wyłącznie o pojazdy które można spotkać na liniach ZDiTM. System ankiet pozwala na stworzenie ankiety o 10 pytaniach i niestety ni mogę stowrzyć pytania: Czy lubisz: 1. Volvo z SPAD 2. Volvo z SPAK 3. Jelcza 120M 4. Jelcza 120MM/1 ... 25. MANa NG313

Z tego też względu, rozbiłem plebiscyt na ulubiony autobus użytkowników Komisu na dwa pytania, w pierwszym o markę i łatwo się domyślić, że jeśli wygrał by Autosan, Ikarus bądz Solaris to edycji drugiej by nie było. A w drugim pytaniu chodziło o sprecyzowanie ulubionego modelu z marek które posiadają szerszy wybór pojazdów w naszych spółkach. Skoro wygrał MAN to naturalnym pytaniem było wyłonienie który model zasługuje na miano pierwszego. I myśle, że ankieta jest jednoznaczna nie występują tu jakieś dziwne modele w postaci Lion's City czy starych serii wysokopodłogowych. Na Twoje specjalne życzenie wprowadziłem dodatkową odpowiedź w postaci żaden z powyższych. I uważam, że jest to jak najbardziej w porządku, strona dotyczy naszej komunikacji, naszych pojazdów i łatwo się domyślić, że ankieta dotyczy tego samego. Jakoś przy pytaniu o markę nie było zaznaczone, że chodzi o markę szczecińską czy policką, a samo wymienienie 6 producentów spowodowało, że wszyscy zrozumieli sens pytania i nikt nie żądał wprowadzenia: Scanii, Neoplana czy też Mercedesa. To tyle tytułem 2 zbiorczych ankiet mających wyłonić tego naj...

So never mind the darkness.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

konjo napisał(a):

> Mercedesa. To tyle tytułem 2 zbiorczych ankiet mających wyłonić tego > naj...\

A i tak każdy pozostanie przy tym swoim naj. Ci co lubią Solara nie zamienia go ci co lubia MANa też go nie zamienia.

--- Volvo ponad reszte busów :)

wysłane przez konjo  4

MC napisał(a):

> A i tak każdy pozostanie przy tym swoim naj. Ci co lubią Solara nie > zamienia go ci co lubia MANa też go nie zamienia.

Ankieta nie jest po to żeby wywołać kolejną wojnę Volvo vs. MAN vs. Solaris i jej nawet nie prowokujmy, ankieta jest po to żeby dać użytkownikom Komisu trochę rozrywki ponieważ dawno nie było żadnego głosowania i zarazem ma charakter ciekawostki/plebiscytu co się podoba odwiedzającym te stronę. Na chwilę obecną najwyraźniej jest to MAN NG313, być może jeżeli kiedyś zasili nas większa rzesza użytkowników, a ten kontrowersyjny temat będzie wracał zorganizujemy coś o podobnym charakterze. Inną ewentualnością mogą być jakieś niespodziewane i nagłe dostawy nietypowego modelu czy też wkroczenie kolejnego producenta. Ale z racji mizerii zakupów taka ankieta nam szybko nie grozi. :>

--- All we need is just a little patience.

So never mind the darkness.

wysłane przez Phobos 17

> Dziękuję. Acz zadowala mnie to tylko połowicznie, albowiem to "z > powyższych" sugeruje ze jest jakiś inny MAN (np SG200) którego tu > nie ma a ja go lubie - żeby było jasne Nie lubię ani Lions City ani > SG200 ani jakiegokolwiek innego :D

Sonda juz zamknieta, wiec pozwole sobie napisac... :)

Njaciekawsze jest to, ze przy pierwszej sondzie nikt nie domagal sie odpowiedzi takich jak Mercedes, Scania, Solbus czy Neoplan...

I bron boze nie sugeruje tu, ze poprostu czepiasz sie jako wielki milosnik Volvo, poniewaz takowe przegralo ;)

--- 1 październik 2004 - smutny lepszego początek

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez Jacek

Phobos napisał(a):

> I bron boze nie sugeruje tu, ze poprostu czepiasz sie jako wielki > milosnik Volvo, poniewaz takowe przegralo ;)

Ale zawsze to drugie zaszczytne miejsce...

wysłane przez konjo  4

Przepraszam wszystkich za zamieszanie, do posta powyżej wkradł mi się drobny błąd :( - przyznaje się bez bicia ;)

Oto wyniki: Tak więc mamy wyniki drugiej ankiety: 1. NG313: 22 (33%) 2. NL223: 16 (24%) 3. Żaden z powyższych: 12 (18%) 4. NL283: 8 (12%) 5. NL313: 4 (6%) 6. NL202: 3 (4%) 7. NG312: 1 (1%) 8. NL222: 0 (0%)

W poprzedniej sondzie o ulubionej marce wygrał MAN, obecnie wyniki są bardziej sprecyzowane jak się okazuje bywalcy Komisu największą sympatią darzą modele 3 generacji, zwycięzcą łączonych ankiet zostaje NG313!

--- All we need is just a little patience.

So never mind the darkness.