Forum

Wstrzymane autobusy

Spore kłopoty ma ostatnio Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Na około 60 autobusów, które eksploatuje firma, policja zakwestionowała sprawność dwunastu!

wysłane przez BatiX 14

Odkopuję trochę temat, wiem... Ale zauważyłem, że chyba we wszystkich NG313 z Polic są pęknięcia na jednej z dwóch części przedniej szyby. Wyjątkiem jest #757, w którym przednie są całe, natomiast na bocznej szybie kierowcy jest pęknięcie. W jednym z MANów pęknięcie sięga mniej więcej na wysokość oczu kierowcy! Jak policja tam wpadnie to może być nieciekawie. Ale zastanawia mnie bardziej co jest przyczyną tych pęknięć. Czyżby MANy były tak nie-sztywne, że szyby nie wytrzymują napięć powstających na nadwoziu? W innych modelach nie zauważyłem takich objawów. A może to jakies tańsze zamienniki oryginalnych szyb? Wie ktoś coś na ten temat?

wysłane przez Iwo

BatiX napisał(a):

Być może autobusy nie wytrzymują naszych dziurawych dróg...

Iwo

wysłane przez Warszewiak

BatiX napisał(a):

> Czyżby MANy > były tak nie-sztywne, że szyby nie wytrzymują napięć > powstających na nadwoziu?

W Warszawie czy gdzieś w połudnoiwej Polsce były przypadki, że w dosłownie "nówce" wyleciała szyba. Zastanawia mnie tylko jak to jest, że w Ikarusach nigdy nikt takiego czegoś nie zaobserwował a przecież są starej generacji itd. ?

Alle weiteren Rechte vorbehalten!

wysłane przez Luke_Police 163

Warszewiak napisał(a):

> W Warszawie czy gdzieś w połudnoiwej Polsce były przypadki, > że w dosłownie "nówce" wyleciała szyba.

Tak, tylko to było w Solarisie, o ile dobrze pamiętam. Natomiast daleko szukać nie trzeba, w grudniu w polickim MAN-ie NL283 też wypadła szyba http://www.mkm.szczecin.pl/news.php?detail=1166109684.news .

> Zastanawia mnie > tylko jak to jest, że w Ikarusach nigdy nikt takiego czegoś > nie zaobserwował a przecież są starej generacji itd. ?

Pod tym względem Ikarusy były hitem. Radziły sobie wszędzie tam, gdzie inne autobusy by się dawno rozpadły. W końcu wyprodukowano je w czasach, gdy drogi były gorsze niż dziś (czy może się mylę?).

-- I tym sposobem w Policach pozostanie pół Ikarusa 280 - Pogotowie techniczne #743.

Technik serwisu :)

wysłane przez Lukasy

Luke_Police napisał(a):

> Natomiast daleko szukać nie trzeba, w grudniu w polickim > MAN-ie NL283 też wypadła szyba > http://www.mkm.szczecin.pl/news.php?detail=1166109684.news .

Ale to nie o takie "wypadanie szyb" chodzi. W warszawskich MAN'ach trzaskającymi szybami nie były uchylne lufciki, lecz te duże szyby - powiedzmy: panoramiczne :| Mike_1994 dał linka do informacji, tam jest to ładniej objaśnione.

-- ...i po sprawie.

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez mike_1994

Warszewiak napisał(a):

> W Warszawie czy gdzieś w połudnoiwej Polsce były przypadki, > że w dosłownie "nówce" wyleciała szyba. Zastanawia mnie > tylko jak to jest, że w Ikarusach nigdy nikt takiego czegoś > nie zaobserwował a przecież są starej generacji itd. ?

Ano było coś takiego: http://www.mkm.szczecin.pl/news.php?detail=1157753538.news