Forum

Nowe autobusy

Re: Nowe autobusy

wysłane przez Mario (gość)

Pomocnik napisał(a):

> Może jakaś ze spółekskusiła by sie na kupno autobusów przez > ... internet?

Może dla Ciebie to są nowe, ale dla mnie to są trupy... bleeee

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Pomocnik napisał(a):

A jakiś przetarg być po drodze gdzieś musi...

> Popatrzcie na te pojazdy

Syf kiła i mogiła. Ten co sprzedaje te MANidła nawet nie pochwalił się jaka tam jest skrzynia biegów... na jednym zdjęciu widać, że ZF ale na pozostałych nic. Jak chcesz kupić dużego kota w jeszcze większym worku kup autobus w internecie.

--- Volvo ponad reszte busów :)

wysłane przez torwid (gość)

MC napisał(a):

> A jakiś przetarg być po drodze gdzieś musi...

A na używki z Berlina musiał być? Przypomnę po raz kolejny, że przetargi ogłasza się powyżej pewnej wartości, w każdym wypadku można też się starać o zgodę Prezesa UZP na zamówienie z wolnej ręki.

torwid napisał(a):

> MC napisał(a):

> > A jakiś przetarg być po drodze gdzieś musi... > > A na używki z Berlina musiał być?

Coś gdzieś być musiało. Jak nie przetarg to sam niżej odpowiedziałeś sobie na pytanie :)

> Przypomnę po raz kolejny, że przetargi ogłasza się powyżej pewnej > wartości, w każdym wypadku można też się starać o zgodę Prezesa > UZP na zamówienie z wolnej ręki.

MC napisał(a):

> Coś gdzieś być musiało. Jak nie przetarg to sam niżej > odpowiedziałeś sobie na pytanie :)

No właśnie nie. Powtórzę po raz kolejny: poniżej pewnej wartości zamówienia realizuje się bez przetargu. i bez jakichkolwiek procedur. Po prostu wbrew pozorom same starania, zamówienia, przetargi też sporo kosztują i nie ma sensu mnożyć kosztów. Szczegóły na pewno są w Ustawie o zamówieniach publicznych.

torwid napisał(a):

> No właśnie nie. Powtórzę po raz kolejny: poniżej pewnej wartości > zamówienia realizuje się bez przetargu. i bez jakichkolwiek procedur. > Po prostu wbrew pozorom same starania, zamówienia, przetargi też > sporo kosztują i nie ma sensu mnożyć kosztów. Szczegóły na pewno są w > Ustawie o zamówieniach publicznych.

No bez przesady. Nie uważasz chyba że te 4 MANidełka były warte mniej niż 5000zł a taka bodajże jest górna granica. Za pewne w tym wypadku byłą zgoda prezesa USC. A już abstrachując od kwoty (no bo nawet jeśli się pomyliłem) to ten jeden autobus był warty najmniej 50000zł. x4 (wersja najtańsza dla SPAD) i wychodzi nijak inaczej niż 200000. A takiej forsy wydać bez zauważenia nikogo nie można.

MC napisał(a):

> No bez przesady. Nie uważasz chyba że te 4 MANidełka były warte mniej > niż 5000zł a taka bodajże jest górna granica. Za pewne w tym wypadku > byłą zgoda prezesa USC.

Bez przesady. UZP wystarczy ;)

A już abstrachując od kwoty (no bo nawet jeśli > się pomyliłem) to ten jeden autobus był warty najmniej 50000zł. x4 > (wersja najtańsza dla SPAD) i wychodzi nijak inaczej niż 200000. A > takiej forsy wydać bez zauważenia nikogo nie można.

Zgadza się. Ustawy się ciężko czyta, ale jeśli trafiłem na dobry tekst skrócony, to bez przetargu i jakichkolwiek starań można realizować zamówienia do kwoty 6 tys. euro. W przedziale 6-60 tys. stosuje się procedurę uproszczoną, która przewiduje m.in. skrócone postępowania, negocjacje, ale także bezpośredni wybór oferenta za zgodą Prezesa UZP oczywiście. Ale jak to zazwyczaj w polskich przepisach jest, są różne furtki, m.in w stylu, że np. zakup jest niezbędny i natychmiastowy, co wystarczy odpowiednio uzasadnić i dodać tylko, że wcześniej nie było możliwości ogłoszenia procedury, albo że okres niezbędny do wyboru oferty jest znacznie krótszy, niż ten, który przewiduje Ustawa o zamówieniach publicznych. I wtedy chyba nawet zgody Prezesa nie trzeba. ;) To tylko nieliczne szczegóły, które muszą chyba zaciemniać obraz na tyle mocno, by można było swobodnie lawirować i interpretować na swoją korzyść. Ale być może wystarczyła zgoda Prezesa w tym przypadku i ani ogłoszenia o negocjacjach, ani przetargu nie trzeba było przygotowywać. w samej Ustawie uzasadnienie jest proste: w celu redukcji kosztów, bo procedury wynikające z Ustawy, naprawdę sporo kosztują.

torwid napisał(a):

> Bez przesady. UZP wystarczy ;)

uuu ale zonk - cośostatnio mi się za często zdarzają tutaj nizej też ortograficzny :/ abstrahująć :)

[ciach paragrafy]

Tak też więc gdzieś jakieś pisemka muszą być :)

wysłane przez MQ 0

Pomocnik napisał(a):

Na pewno odpada zakup MAN-ów z tej prostej przyczyny, że za trzy lata pojazdy te będą miały po 20 lat, a warunki przetargu (oby się udał) zabraniają obsługi linii tak wiekowymi autobusami.

--- MAN Lion's City - Bus of the Year 2005

wysłane przez NEOfil (gość)

mkubien napisał(a):

> Na pewno odpada zakup MAN-ów z tej prostej przyczyny, że za > trzy lata pojazdy te będą miały po 20 lat, a warunki przetargu > (oby się udał) zabraniają obsługi linii tak wiekowymi > autobusami.

Tak, ale można kupić tego przedostatniego co to autokar jest. By sie nie musieli głowić skąd kase na niego brać bo to ja sam moge go kupić ale to pewnie fotka. tramwaje też można podobno tak kupować. jak komóś się nudzi to niech sobie szuka ja nie mam czasu i ochoty... :P

wysłane przez konjo 4

Pomocnik napisał(a):

> Popatrzcie na te pojazdy

Nie no, SL202 to już nawet jak na warunki szczecińskie lekka przesada.

So never mind the darkness.

> Popatrzcie na te pojazdy > hahahahahahahahahahahahahah tyle na ten temat powiem no walnołes normalnie hita normalnie padam ze smiechu

wysłane przez vilq (gość)

no ten przedostatni moze byc no bo jak by sie udalo po tej cenie to czemu nie

wysłane przez m21 (gość)

> no ten przedostatni moze byc no bo jak by sie udalo po tej cenie > to czemu nie

nie bo nie mamy niskopodłogowych autobusów a 120 juz były i im podziekujemy :) (to znaczy takie jest moje zdanie ;) )

wysłane przez konjo 4

m21 napisał(a):

> nie bo nie mamy niskopodłogowych autobusów a 120 juz były i im > podziekujemy :) (to znaczy takie jest moje zdanie ;) )

Ale jemu chodziło chyba o tego Nerwoplana... ale taki pojedyńczy rodzynek to też słaby pomysł.

--- Nobody understands, quite why we're here.

wysłane przez m21 (gość)

> > Ale jemu chodziło chyba o tego Nerwoplana... ale taki pojedyńczy > rodzynek to też słaby pomysł.

ale ostani jest 120t ;)

wysłane przez konjo 4

m21 napisał(a):

> ale ostani jest 120t ;)

Ale on napisał: przedostatni. A to Neoplan...

wysłane przez m21 (gość)

> > Ale on napisał: przedostatni. A to Neoplan...

a to przepraszam pana adima

wysłane przez konjo 4

m21 napisał(a):

> a to przepraszam pana adima

A nie ma za co, toż to zwykła dyskusja :)

wysłane przez m21 (gość)

> A nie ma za co, toż to zwykła dyskusja :)

wiem ;) ale wiem tez ze dla administracji trzeba byc nader miłym bo sie łatwo obraza (przynajmniej niektórzy) wiec wole nie ryzkowac a co do naeoplana to nie widze dla niego mijesca niestety u nas
Re: Nowe autobusy [OT]

wysłane przez konjo 4

m21 napisał(a):

> ale wiem tez ze dla administracji trzeba byc nader miłym bo sie łatwo > obraza (przynajmniej niektórzy) wiec wole nie ryzkowac

Ależ tu nie ma ryzyka, ja tam nie gryze. :)

--- Nobody understands, quite why we're here.

wysłane przez m21 (gość)

> > Ależ tu nie ma ryzyka, ja tam nie gryze. :)

wole nie ryzykowac ;)

wysłane przez konjo 4

m21 napisał(a):

> wole nie ryzykowac ;)

Taa, krwiopijcza Administracja atakuje swoimi wielkimi kłami :E niczego niespodziewających się użytkowników. ;)

wysłane przez m21 (gość)

> Taa, krwiopijcza Administracja atakuje swoimi wielkimi kłami :E niczego > niespodziewających się użytkowników. ;)

hehehe cos w tym stylu ;) np o enter za daleko i inne takie sprawy
nowe autobusy

wysłane przez Andrzej (gość)

Nie chciałbym tych wozów widzieć na szczecińskich ulicach.
Re: nowe autobusy

wysłane przez lukasz007 3

A jakie to są autobusy??
Re: nowe autobusy [OT]

wysłane przez RoGaL

lukasz007 napisał(a):

> A jakie to są autobusy??

Ale żeś temat odkopał. Spójrz na datę. :/
Re: nowe autobusy [OT]

wysłane przez lukasz007 3

Widze tylko myślałem że ktoś wie jakie to autobusy były