Forum

Pasażerka trzy razy przytrzaśnięta drzwiami

Najpierw kierowca autobusu niemal przytrzasnął drzwiami mnie, potem moją kulę, a wreszcie moje dziecko - opowiada pasażerka autobusu linii 77. - O kuli poruszam się od niedawna, ale tego jednego dnia bardzo szybko dowiedziałam się, jak ciężko jest osobom niepełnosprawnym.

wysłane przez peter (gość)

Co za złośliwość kierowcy! ma przeciez obowiazek zeby wszyscy wysiedli i wsiedli do autobusu i dopiero moze ruszyc? h...o
1

wysłane przez konjo  4

"Tam, gdzie jeżdżą osoby niepełnosprawne, staramy się np. wysyłać autobusy niskopodwoziowe."

Mhmm, szczególnie na linie obsługiwane przegubowcami, takie jak 77... :)

Tak w zasadzie to nawet na 73 i 84 które miały być "szpitalnymi" trudno trafić w niskiego. Wiem, że jest ich mało, ale dla niepełnosprawnych, ludzi na/z wózkami, osób starszych to prawdziwa loteria.

--- Nobody understands, quite why we're here.

So never mind the darkness.

wysłane przez Jacek

konjo napisał(a):

> Tak w zasadzie to nawet na 73 i 84 które miały być > "szpitalnymi" trudno trafić w niskiego. Wiem, że jest ich > mało, ale dla niepełnosprawnych, ludzi na/z wózkami, osób > starszych to prawdziwa loteria.

Na 73 najczęściej jeździ co najmniej jeden, a na 84 chyba prawie zawsze też jest niska podłoga... Prawie robi wielką różnicę? :)

wysłane przez asd (gość)

A moze by wybrac pare kursow i opisac je w rozkladzie ze dany kurs jest obslugiwany autobusem niskopodlogowym. Takie cos istnieje na przyklad w Lodzi. Co sadzicie o tym?

wysłane przez Piotr

asd napisał(a):

> A moze by wybrac pare kursow i opisac je w rozkladzie ze dany > kurs jest obslugiwany autobusem niskopodlogowym. Takie cos > istnieje na przyklad w Lodzi. Co sadzicie o tym?

Znane od lat, chyba jest cos o tym w nowym przetargu...Jezeli tak to czeka nas akcja wymiana tabliczek :).

wysłane przez MQ ?

Piotr napisał(a):

> Znane od lat, chyba jest cos o tym w nowym przetargu...

Ano jest. Cyt.: "Po rozstrzygnięciu przetargu Zamawiający zastrzega sobie prawo rozdysponowania taboru wskazanego przez Wykonawcę w wykazie taboru, który stanowi załącznik nr 4 do SIWZ, a złożonego w Ofercie, do realizacji usług na konkretnej linii autobusowej". W domyśle chodzi oczywiście o tabor niskopodłogowy (trudno sobie wyobrazić przecież, że ZDiTM będzie żądał obsługi jakiejś linii wysokopodłogowcami).

A swoją drogą na debacie, która odbyła się pół roku temu na uniwersytecie, prezesi spółek byli mocno niezadowoleni, gdy padła propozycja, aby w rozkładzie oznaczać kursy niskopodłogowe.

Wracając jeszcze do zapisów w specyfikacji: "Za obsługę linii pojazdem o pojemności mniejszej i innego typu (w tym ilości wymaganych drzwi w pojeździe) niż ustalono w rozkładzie linii: kara umowna w wysokości 25 odejmowanych wozokilometrów". Trudno to chyba uznać za karę dotkliwą, gdy niektóre linie realizują przewozy na poziomie kilku tysięcy wozokilometrów dziennie (107 - prawie 4 tys.), a wyższe kary są np. za palenie papierosów przez kierowcę (100 wozokm) czy brak zrealizowania skomunikowania (50).

--- MAN Lion's City - Bus of the Year 2005

wysłane przez konjo  4

mkubien napisał(a):

> A swoją drogą na debacie, która odbyła się pół roku temu na > uniwersytecie, prezesi spółek byli mocno niezadowoleni, gdy padła > propozycja, aby w rozkładzie oznaczać kursy niskopodłogowe.

Oj, piękna ta nasz rzeczywistość, dobrze że nie byli niezadowoleni że pasażerów mają wozić... ;)

--- Nobody understands, quite why we're here.

So never mind the darkness.

wysłane przez Jacek

mkubien napisał(a):

> Ano jest. Cyt.: "Po rozstrzygnięciu przetargu Zamawiający zastrzega > sobie prawo rozdysponowania taboru wskazanego przez Wykonawcę w > wykazie taboru (...)

No to już wiem dlaczego na 73/3 jeżdżą same Ikarusy...

wysłane przez konjo  4

Jacek napisał(a):

> No to już wiem dlaczego na 73/3 jeżdżą same Ikarusy...

A na przegubowej brygadzie 65 w dzień powszedni ostatnio było Volvo, święto lasu. :)

So never mind the darkness.

wysłane przez Jacek

konjo napisał(a):

> A na przegubowej brygadzie 65 w dzień powszedni ostatnio było Volvo, > święto lasu. :)

Hehe, ja któregoś poranka na 56 widziałem Volvo, ale to pewnie była rezerwa. Najbardziej jednak szczęka mi opadła jak rodzice dwa dni temu powiedzieli mi przy kolacji, że od Płoni do Sławociesza jechali za... Volvo :P

wysłane przez konjo  4

Jacek napisał(a):

> Hehe, ja któregoś poranka na 56 widziałem Volvo, ale to pewnie była > rezerwa.

Wiesz co nie byłem pewny co do tego 56, bo nie zdążyłem popatrzeć na wyświetlacz tak śmignął, ale to był ten sam dzień co na 65.

--- Nobody understands, quite why we're here.

So never mind the darkness.

wysłane przez konjo  4

Jacek napisał(a):

> Na 73 najczęściej jeździ co najmniej jeden, a na 84 chyba > prawie zawsze też jest niska podłoga...

No właśnie prawie zawsze, ostatnio poruszałem się M11 :)

> Prawie robi wielką różnicę? :)

No :) Nie mogłem dziś sobie odmówić troszkę złośliwego komentarza. :)

--- Nobody understands, quite why we're here.

So never mind the darkness.

wysłane przez Jacek

konjo napisał(a):

> No właśnie prawie zawsze, ostatnio poruszałem się M11 :)

A to mi się wydaje, że to szczytówka, bo one są zazwyczaj obsługiwane Jelczami. Na całodziennej natomiast (prawie)zawsze niska podłoga.

wysłane przez TCT

> Akt drugi tragicznej podróży

Nie no, to juz przesada, rozumiem jakby tą panią przyciął i ruszył, ale jej chyba sie nic nei stalo wiec po co taka hiperbola?

Może niech kupią te wycofane z Londinium autobusy bez drzwi? :>

--- Pierdel,serdel,burdel - Pierwszy Marszałek Polski Józef Piłsudski o polskim sejmie

wysłane przez MQ ?

TCT napisał(a):

> Nie no, to juz przesada, rozumiem jakby tą panią przyciął i > ruszył, ale jej chyba sie nic nei stalo wiec po co taka > hiperbola?

No wiesz, tytuł też krzyczy wielkimi literami, że pasażerka przycięta trzy razy, a po przeczytaniu artykułu okazuje się, że nie trzy, a raz :-)

--- MAN Lion's City - Bus of the Year 2005

wysłane przez TCT

mkubien napisał(a):

> No wiesz, tytuł też krzyczy wielkimi literami, że pasażerka > przycięta trzy razy, a po przeczytaniu artykułu okazuje się, że > nie trzy, a raz :-)

Wyborcza - i wszystko jasne ;P I tak dobrze ze nie był to artykuł Rabendy ;P

--- Pierdel,serdel,burdel - Pierwszy Marszałek Polski Józef Piłsudski o polskim sejmie