Forum

Szczecin rajem gapowiczów

Nie warto kasować biletów. Tramwajami i autobusami można w Szczecinie jeździć za darmo. Gapowicze mogą podziękować policjantom, którzy odmawiają współpracy z kanarami. Sprawą zainteresowała się Komenda Główna Policji.

wysłane przez Jasiek (gość)

Zastanawiam się, czy policja nie mogłaby interpretować jazdy bez biletu jako wykroczenia/przestępstwa (np. oszustwa), oczywiście ściganego na wniosek ZDiTM. Wtedy nikomu nie opłacałoby się ukrywać danych osobowych, bo po przyjeździe policji czekałby go sąd grodzki i wysoka kara finansowa, czy nawet ograniczenia lub pozbawienia wolności (np. w przypadku recydywy), a tak tylko mandat do zapłaty. Tylko w takim przypadku cała ta biurokracja ma sens. Poza tym jeśli uznamy, że jazda bez biletu to np. wykroczenie, to kontroler ma prawo użyć siły i zatrzymać gapowicza do przyjazdu policji, tak jak każdy obywatel naszego kraju będący świadkiem np. kradzieży, czy innego łamania prawa. Co do zachowania policji szczecińskiej wydaje się, że jest poprawne: jeśli ja (lub moja firma) mam jakiś zatarg z inną osobą, np. ktoś mi coś ukradł, to nawet jeśli policja go złapie nie ma prawa ujawnić mi "od ręki" jego danych osobowych - mogę złożyć wniosek i będzie on rozpatrzony indywidualnie. Nie wiem, dlaczego ZDiTM, czy jego kontrolerzy mieli by stać ponad tymi zasadami?

wysłane przez mmm

Wynika z tego że policji nie chce sie ruszać dupy do wezwań kontrolerów. Dlatego wymyślili bzduną interpretacje przepisów. Mają Mniej roboty. A ja jestem zwykłym frajerem wydającym co miesiąc 73 zł na sieciówkę.

wysłane przez konjo 4

mmm napisał(a):

> Wynika z tego że policji nie chce sie ruszać dupy do wezwań > kontrolerów.

A ja raptem wczoraj czy przedwczoraj widziałem radiowóz który przyhechał na Basen, dziwne...

--- I guess some things never change.

So never mind the darkness.

wysłane przez mmm

konjo napisał(a):

> A ja raptem wczoraj czy przedwczoraj widziałem radiowóz który > przyhechał na Basen, dziwne...

Dziwne, a w jakim celu przyjechał?

wysłane przez konjo 4

mmm napisał(a):

> Dziwne, a w jakim celu przyjechał?

Nie mam pojęcia, bo śpieszyłem się na 8-ke, ale sądziłem, że skoro jacyś kolesie na nich machali to właśnie do gapowicza, ale chyba musze zweryfikować swoje poglądy po tym artykule.

--- I guess some things never change.

So never mind the darkness.

wysłane przez asd (gość)

> mmm napisał(a):

> > Dziwne, a w jakim celu przyjechał?

Przyjechali na paczki i hamurgery :-)