Forum

Wybierz sobie tramwaj

Czy szczecińskie tramwaje mają być seledynowo-niebieskie, kremowo-czerwone, czy też biało-czerwone?

wysłane przez mavag (gość)

Portal "Lepszy Szczecin" ma rację. Obecna kolorystyka taboru tramwajowego i autobusowego opatrzyła się. Jest ona podatna na szybkie zabrudzenia, a osbkurnie to wygłąda zwłaszcza po zdjęciu reklam z pojazdów. Trudno zmyć klej, który pozostaje na pudle pojazdu. Dobrze więc się stało, że MZK jak i Lepszy Szczecin zajęły się sprawą i propnują do wyboru odpowiednią kolorystykę dla pojazdów komunikacji miejskiej. Ja osbiście preferuję kolorystykę nawiązującą do przedwojennych barw Szczecina, czyli koloru kremowego chociaż nie całkiem bo dadawany jest czerwony(karminowy) pas na fartuchach pudła.

wysłane przez konjo 4

mavag napisał(a):

> Ja osbiście preferuję kolorystykę nawiązującą do > przedwojennych barw Szczecina, czyli koloru kremowego chociaż > nie całkiem bo dadawany jest czerwony(karminowy) pas na > fartuchach pudła.

Ja osobiście preferuje nowy tabor, naprawy główne lub porządne modernizacje. No ale skoro MZK jest tak bogate, że nadworni plastycy mogą wymyślić ten szałowe połączenia kolorów... Cały pomysł jest beznadziejny, a same kolory dość jasne, tak więc nie trujmy o tym, że mają się mało brudzić... bo czy np. ta 102-ka jest dużo ciemniejsza od dzisiejszych? To jest malowanie trawy na zielono: 35 letnie tramwaje w fantastycznych srebrno-pomarańczowych barwach. A swoją drogą, ani MZK, ani lepszyszczecin.pl nie uwzględniają opcji: pozostaw stare barwy. Co to za głosowanie, gdzie wychodzi na to, że na siłe TRZEBA przepchnąć nowe kolory? Szczecin przy zapaści w KM jest za BIEDNY na fanaberie.

--- This fire is burnin' and it's out of control.

So never mind the darkness.

wysłane przez MQ ?

konjo napisał(a):

> bo czy np. ta > 102-ka jest dużo ciemniejsza od dzisiejszych?

No oczywiście, wcale nie widać brudu i porysowań od krzaków na nowych malowaniach. Naklejane reklamy też będą zdejmowane bez śladu. I wszyscy będą żyć długo i szczęśliwie ;-)

--- Bykom stop! http://www.bykom-stop.avx.pl/

wysłane przez kajetansz 65

O dziwo, czemu do wyboru nie ma starych barw? Wybór jak za systemu autorytarnego.

Штирлиц

wysłane przez konjo 4

Stirlitz napisał(a):

> O dziwo, czemu do wyboru nie ma starych barw? Wybór jak za > systemu autorytarnego.

To tylko na Komisie, bo była tu taka sonda w której wygrała opcja: pozostaw stare barwy.

--- This fire is burnin' and it's out of control.

So never mind the darkness.

wysłane przez kajetansz 65

konjo napisał(a):

> To tylko na Komisie, bo była tu taka sonda w której wygrała > opcja: pozostaw stare barwy.

Komis to swoją drogą. Podobną ankietę mogę zrobić u swojej babci na działce. Tu chodzi o to, że szczecińscy decydenci nie bedą mieli wyboru pozostawienie starych barw.

Штирлиц

wysłane przez konjo 4

Stirlitz napisał(a):

> Komis to swoją drogą. Podobną ankietę mogę zrobić u swojej babci > na działce.

No jeśli respondenci dopiszą to czemu nie, to wolny kraj...

So never mind the darkness.

wysłane przez kajetansz 65

konjo napisał(a):

> No jeśli respondenci dopiszą to czemu nie, to wolny kraj...

ja nawet bylbym za :-)

Штирлиц

wysłane przez yoss83 (gość)

Autobusy pozostaną w starych barwach, tak? Połowę komunikacji zapelimy reklamami, a przez kupę lat będą tramwaje jeździć w starych i nowych barwach jednocześnie... Wtedy to już nikt nie będzie wiedział jakie barwy ma komunikacja... Ale przy obecnym postawieniu sprawy przez MZK skłaniam się ku kremowo-czerwonym barwom

wysłane przez MQ ?

yoss83 napisał(a):

> Autobusy pozostaną w starych barwach, tak? Połowę komunikacji > zapelimy reklamami, a przez kupę lat będą tramwaje jeździć w > starych i nowych barwach jednocześnie...

Wtedy dopiero ten cały lepszyszczecin będzie miał o czym pisać ;-)

--- Bykom stop! http://www.bykom-stop.avx.pl/

wysłane przez konjo 4

mkubien napisał(a):

> Wtedy dopiero ten cały lepszyszczecin będzie miał o czym pisać

A najlepiej jeszcze jak każda spółka chce mieć własne bilety to i własne malowanie zakładowe, na pewno będzie radośniej w mieście. :) Ja nie wiem po co zmieniać coś do czego ludzie się przyzwyczaili i co dopiero nakładem czasu i kosztów osiągnięto... Taki 2252 dopiero po niedawnym remoncie po tylu latach od wejścia malowania szczecińskiego doczekał się wymiany czerwono-kremowych barw, a wg niektorych w zasadzie mógłby być przemalowany... Na szczęście spółki liczą koszty i nie przejawiają takiej "twórczości".

--- This fire is burnin' and it's out of control.

So never mind the darkness.

wysłane przez mavag (gość)


Ja tez wolałbym nowy tabor lub porządne naprawy główne i modernizacje. Kazdy widzi jaki jest stan KM. Nie można bez przerwy narzekać. Jak już ktoś coś zaproponuje zawsze znajdzie się taki ktoś co wszystko dokładnie skrytykuje. Też nie podobają mi się kolory seledynowo-niebieskie i stalowo-szaro itd... Jak doskonale wiesz MZK jest firmą budżetową i żyje z dotacji. Doskonale wiesz również, że molowanko starych tramwajów odbywałoby się przy okazji remontów kapitalnych lub modernizacji. Z Twojej wypowiedzi wynika, że nie masz o niczym pojęcia. Czepiasz się głosowania, w którym zaproponowano tylko te trzy warianty koloru taboru i na które ludzie głosują. Nikt na siłę nie chce niczego przepchnąć. Jest to tylko propozycja. Nie są to żadne fanaberie tylko jakaś propozycja. Zaproponuj alternatywne kolory taboru tramwajowo- autobusowego oprócz pozostawienia dotychczasowych. Zachowujesz się jak wkurzony Chopin. A ja preferuję przedwojenne barwy taboru.

wysłane przez Administracja 0

Fajnie by było, gdyby było wiadomo, komu odpowiadasz, i gdyby w poście nie było nadmiarowych wolnych linii.

wysłane przez konjo 4

mavag napisał(a):

> Z Twojej wypowiedzi wynika, że nie masz o niczym pojęcia. Czepiasz się > głosowania, w którym zaproponowano tylko te trzy warianty > koloru taboru i na które ludzie głosują.

Tak, to ciekawe? A ile ostatnio wykonano tych napraw? Ile zmodernizowanych wagonów wyjechało? Odpowiedz jeśli masz takie pojęcie, bo mi się wydaje, że cudem znalazła się kasa na dwa składy i zakup 6 doczep. Tak więc w sytuacji finansowej MZK uważam to za fanaberie.

> Nikt na siłę nie chce niczego przepchnąć. Jest to tylko propozycja. Nie są > to żadne fanaberie tylko jakaś propozycja. Zaproponuj > alternatywne kolory taboru tramwajowo- autobusowego oprócz > pozostawienia dotychczasowych.

No jeżeli w głosowaniu mogą brać udział tylko nowe warianty to uważam, że jest to przepychanie nowego projektu na siłe, tym bardziej, że nie liczy się opinia tych mieszkańców którym albo na tym nie zależy, albo podoba im się po staremu. Nie dostrzegasz tego w swoim zapędzie kolorowania świata? I mam pytanie po co mi każesz proponować coś nowego, jeżeli z historii moich postów wynika, że jestem za szczecińskimi paskami? Rozdwojenia jaźni mam dostać?

> Zachowujesz się jak wkurzony Chopin.

Bo moja wypowiedź nie jest po Twojej myśli? Mógłbyś tak powiedzieć jeśli skorzystałbym z narzędzi administracyjnych, aby zmuszać innych do mojego zdania, a ja poprostu napisałem coś co się Tobie nie podoba, natomiast wiele osób myśli podobnie. Daleko nie szukając poniżej zapytał się Stirlitz dlaczego nie ma opcji: stare barwy. Zastanów się i wróć.

Tymczasem życze wszystkim szczęśliwego nowego roku i samych pozytywnych zmian w 2006 roku, a ja przechodzę w tryb offline i udaję się na wieś na zasłużony odpoczynek. Wracam 1.1.6, tak więc dyskusje będe kontynuował później, zresztą inni użytkownicy i administratorzy chętnie z Tobą podyskutują. Ps. Jakbyś wiedział ile nominacji negatywnych zebrał w naszym plebiscycie ten genialny pomysł... powiem tylko, że dużo. Tak więc poklasku nowe kolory nie zyskały.

Pozdrowienia

So never mind the darkness.

wysłane przez Andrzej (gość)

Czepiasz się > głosowania, w którym zaproponowano tylko te trzy warianty > koloru taboru i na które ludzie głosują. Nikt na siłę nie > chce niczego przepchnąć. Jest to tylko propozycja. Nie są to > żadne fanaberie tylko jakaś propozycja. Zaproponuj > alternatywne kolory taboru tramwajowo- autobusowego oprócz > pozostawienia dotychczasowych.

A ja prywatnie uważam, że te trzy propozycje MZK są "do dupy". Proponuje wrócić do barw czerwono-kremowych, takich, jakie obowiązywały do listopada 1995. Po pierwsze kolr zawsze dobrze widoczny, nawet zimą. Będzie mniej kolizji ! Obecnie zimą biały tramwaj jest słabo widoczny, po drugie bardzo się brudzi. Po trzecie na tych białych, nie remontowanych "gratach" bardzo widać korozję. A WIĘC PROPONUJE : BARWY CZERWONO-KREMOWE JAK PRZED 10.1995 WZÓR : 167,216,293,343 !

wysłane przez LLUZNIAK

> ... Po pierwsze kolr zawsze > dobrze widoczny, nawet zimą. Będzie mniej kolizji !

To ja proponuje seledyn - tego nie da się nie zauważyć!

> Obecnie > zimą biały tramwaj jest słabo widoczny...

Jak go ktoś nie chce zobaczyć to nawet jakby był różowy w zielone kropki dalej by go nie zobaczył...

--- I wish I were...

wysłane przez 105ngs (gość)

Przeczytałem wszystkie komentarze i doszedłem do wniosku, że muszę dorzucić jeszcze swoje trzy grosze :) Czy MZK ma za mało problemów na głowie i za dużo pieniędzy ? Przecież wiadomo, że cała ta szopka zwana zmianą barw miejskich pochłonie mnóstwo kasy, a tej przecież NIKT nie ma. Bo niby kto ma mieć ? MZK ? Miasto ? Po drugie, zanim wszystkie wagony zostaną przemalowane miną wieki. Przez najbliższe kilka lat będziemy mieli na tramwajach mieszankę wszystkich barw jednocześnie. Na początek po przyjęciu którejś z wersji przemalują pewnie kilka (w porywach kilkanaście) wozów. Te, które wożą teraz propozycje prawdopodobnie nie zostaną przemalowane do nabliżeszego remontu/modernizacji/reklamy/kasacji. Reszta będzie jeździć w starych barwach, w reklamach albo w ich resztkach. Ludzie, przecież to by był cyrk na kołach !!! Po trzecie (jak słusznie ktoś zauważył), co z autobusami ? Będziemy mieli trzy wersje malowania, tak ? Osobno tramwaje, osobno SPPK i osobno SPA ? Wtedy to już nikt nie będzie nic wiedział (a już teraz ludzie mają niekiedy problemy z rozpoznawaniem pojazdów KM). No i po czwarte : same propozycje są do bani (delikatnie mówiąc). Helmut wygląda jak by go po Dusseldorfie nie przemalowali, stodwójka ma kolory zerżnięte żywcem z Gdańska, a stopiątka wygląda jak jakaś nauka jazdy. I kto właściwie wymyślił tą dziwną czcionkę numeru taborowego ? Rozumiem, że niektórzy źle widzą, ale bez przesady ! Czy numer wagonu musi być aż tak dobrze widoczny z daleka jak numer linii ? Aha, i jeszcze jedno : dlaczego na bokach numer umieszczony jest w innym miejscu niż oznaczenia zajezdni ? Żeby ktoś kto będzie chciał się dowiedzieć o numer i zajezdnię obszedł dookoła cały wagon i podziwiał nowe barwy ?

Moja propozycja : zostawić stare barwy i nie robić niepotrzebnego zamieszania (nie ma na to czasu i pieniędzy). Tylko pod jednym warunkiem : trzymać się ściśle tych barw, a nie co wagon to inna ilość pasków, inny kolor i czcionka numeru, a w skrajnych przypadkach jakieś dziwy typu biały tył zamiast czerwonego.

wysłane przez Phobos 17

[ciach]

W zasadzie dokladnie takich samych argumentów użyłem pisząc do ludzi z akcji Lepszy Szczecin. Plus jeden dodatkowy - to czy tramwaje będą czyste czy brudne zależy częstotliwości ich mycia, a nie od barwy lakieru...

--- Chcesz krytykować? Zacznij od siebie!

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez TCT

A ja uważam że schematy nie są takie złe, acz wymagają dopracowania.

1.Ten schemat retro bardzo ładnie wygląda na helmutach, pasuje do tego tupu jakoś :] A kremowy tak łatwo się nie brudzi.

2.Ten niebieski byłby znacznie lepszy gdyby jasny błękit (Czy co to jest) zastąpić bordo, byłoby supcia.

3.Schemat trzeci moim zdaniem jest najmniej udany, czerwien jest aż jaskrawa a ten szary wygląda na niedomytą biel.

Podsumowując, barwy obecne dobrze byłoby zmienić - biel szybko sie brudzi - proszę spojrzeć na 102-jki wyglądają okropnie z tymi plamami :-| Jednakże ostateczny projekt powinien być jeszcze jakoś dopracowany, ale obecnie nie ma to sensu gdyż MZK dostaje dużo pieniędzy z reklam i większość tramów i tak nie ma barw miejskich więc malowanie mija się z celem w obecnej sytuacyji.

--- Pierdel,serdel,burdel - Pierwszy Marszałek Polski Józef Piłsudski o polskim sejmie

wysłane przez Phobos 17

> 1.Ten schemat retro bardzo ładnie wygląda na helmutach, > pasuje do tego tupu jakoś :] A kremowy tak łatwo się nie > brudzi.

Heh... Ile jeszcze razy i komu trzeba wytłumaczyć, że kolor lakieru nie wpływa na to, czy brud klei się mniej lub bardziej? Czystość zależy od częstotliwości mycia wagonów...

--- Chcesz krytykować? Zacznij od siebie!

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez TCT

Phobos napisał(a):

> Heh... Ile jeszcze razy i komu trzeba wytłumaczyć, że kolor > lakieru nie wpływa na to, czy brud klei się mniej lub bardziej? > Czystość zależy od częstotliwości mycia wagonów...

Nie neguję tego, ale na ciemnym mniej widać ;) nałóż sobie jasne spodnie i oblej herbatą a potem ciemne ponure dziady ponure i też oblej. Na których bardziej widać? :>> Nawet jeżeli będą czyścić tak samo często dwa tramwaje o roznym odcieniu to każdy brud lepiej będzie widać na białym nie na kremowym.

--- Pierdel,serdel,burdel - Pierwszy Marszałek Polski Józef Piłsudski o polskim sejmie

wysłane przez NEOfil (gość)

TCT napisał(a):

> (...)obecnie nie ma to sensu gdyż MZK dostaje > dużo pieniędzy z reklam i większość tramów i tak nie ma barw > miejskich więc malowanie mija się z celem w obecnej > sytuacyji.

Hymm wykszosc? jestes pewien?

wysłane przez TCT

NEOfil napisał(a):

> Hymm wykszosc? jestes pewien?

Może nie, nie interesuję się reklamami ;). Wrażenie o większej ilości reklam mam bo codzień większość widzianych przezemnie reklamę posiadają, a czy to większość nie wiem zupełnie.

--- Pierdel,serdel,burdel - Pierwszy Marszałek Polski Józef Piłsudski o polskim sejmie