Forum

Pierwsze zdjęcia NG272

Dzięki uprzejmości SPA Dąbie publikujemy dziś pierwsze, wykonane jeszcze w Niemczech, zdjęcia autobusów MAN NG272, których zakupu dokona wkrótce spółka. Posiadamy również więcej informacji odnośnie wieku pojazdów.

wysłane przez MAN756 23

Z tego co widzę na zdjęciach wozy, które nie są z Berlina nie mają tych nieszczęsnych fotokomórek przy drzwiach, więc przynajmniej nie będzie problemów z zamykaniem drzwi.

wysłane przez M31 (gość)

MAN756 napisał(a):

> Z tego co widzę na zdjęciach wozy, które nie są z Berlina nie > mają tych nieszczęsnych fotokomórek przy drzwiach, więc > przynajmniej nie będzie problemów z zamykaniem drzwi.

I bardzo dobrze :) bo jedyny mankament włąsnie berlinczyków to fotokomórki ,

zastanawia mnie jeszcze cos . czy beda działąly wyswietlacze po lewej burcie wozu .

wysłane przez novy (gość)

> I bardzo dobrze :) bo jedyny mankament włąsnie berlinczyków to > fotokomórki ,

Nie wiem z czego tu się cieszyć. Mi fotokomórki w Dąbskich "Berlińczykach" nie przeszkadzają, a nawet teraz są ich zaletą, zwłaszcza w czasie postojów na pętlach. Ale będzie za to lipa jak przyjdą upały... Masakra, na klime nie ma co liczyć. Ciekawe czy ktoś o tym pomyślał. Żadnych wniosków nie wyciągnięto z użytkowania SPAK-owskich Volvo.
M31 napisał(a):

> MAN756 napisał(a):

> > Z tego co widzę na zdjęciach wozy, które nie są z Berlina nie > > mają tych nieszczęsnych fotokomórek przy drzwiach, więc > > przynajmniej nie będzie problemów z zamykaniem drzwi. > > I bardzo dobrze :) bo jedyny mankament włąsnie berlinczyków to > fotokomórki

Hmm, a SPAK nie likwidując możliwości samodzielnego otwierania drzwi doprowadził do tego, że ludzie już nawet mają odruch otwierania we wszystkich MAN-ach, więc takie złe te fotokomy nie są (zwłaszcza, że edukują :)

--- Arab komunikacyjny.
RJawdyk napisał(a):

> > > --- > Arab komunikacyjny.

Entery, prosimy, nawet bardzo prosimy.

wysłane przez Kriz8 (gość)

Martwi mnie to trochę, spodziewałem się większego odsetku czterodrzwiowców. Ciekawe na które linie SPAD pośle 3-drzwiowe i jakie będą tego efekty, ...a może zastąpią część solówek a nie przegubów..;-)

wysłane przez piot (gość)

> ...a może zastąpią część solówek a nie przegubów..;-)

Może nareszcie 84 doczeka się jednej przegubówki w szczycie (dzisiaj wracałem do domu 15.30 z basenu i do 84 (berlińczyka) nie można było się wcisnąćna krzyżówce, już nie mówię o dworcu i szpitalu !

wysłane przez konjo  4

Są całkiem, całkiem i postęp w stosunku do tych zdemolowanych rzechów które nieraz się trafiają (np. taka cudna śmierdząca spalinami M11-ka, która miałem wczoraj przyjemność się toczyć) jest niewątpliwy. Rozstrzał kolorystyczny jest taki, że miejmy nadzieje iż przemalowanie będzie kwestią formalności - dobrze by było, jak wyjdzie to zobaczymy. Różna tapicerka też nie ułatwi SPADowi zadania, a po desce rozdzielczej widać tylko dwa przyciski do otwierania drzwi i programator skrzyni bez ograniczników 1, 2, 3, chociaż kierowcy i tak nie mają nawyku korzystania z tej opcji. Muszę powiedzieć, że bardzo mi się podobają te czerwono-białe 4 drzwiowe, wyglądają na świetnie utrzymane. W sumie dobry zakup, miejmy nadzieje, że szybko opanują problemy wejścia do eksploatacji. Ps. Dawno nie jechałem NG312/272 czy te kanapy bokiem do ściany to standard czy to cecha charakterystyczna tych niemieckich?

--- This fire is burnin' and it's out of control.

So never mind the darkness.

wysłane przez m31 (gość)

konjo napisał(a):

> Ps. Dawno nie jechałem NG312/272 czy te kanapy bokiem do > ściany to standard czy to cecha charakterystyczna tych > niemieckich?

w 4 dzwiowych jest tylko jeden fotel stojacy nokie zaraz za przegóbem, w 3 dzwiowych ze wzfledu na przesuniete dzwi sa 3 fotele w tym samym miejscu .

wysłane przez Phobos 17

> w 4 dzwiowych jest tylko jeden fotel stojacy nokie zaraz za > przegóbem, w 3 dzwiowych ze wzfledu na przesuniete dzwi sa 3 > fotele w tym samym miejscu .

Dokładnie. Widac to zreszta na tym zdjeciu:

http://www.mkm.szczecin.pl/foto/big/1136482387.jpg

--- Z racji mojego pożądania możesz mnie nazywać tramwajem

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.