Forum

Nie wietrzcie pasażerów

Pasażerowie skarżą się, że w miejskich autobusach jest zimno. Chcą by na pętlach kierowcy nie otwierali wszystkich drzwi i żeby w pojazdach działało ogrzewanie.

wysłane przez MC (gość)

" Autobusy tak są skonstruowane, że trzeba otwierać wszystkie drzwi - mówi Włodzimierz Sołtysiak, prezes SPA "Dąbie". - Nie ma żadnych guzików."

Widać jak sie pan prezes zna na autobusach :/ Tylko i wyłącznie wynalazki z berlina są takie że trzeba otworzyć drugie i trzecie drzwi razem. w pozostałych jest seria przycisków. od Ikarusa przez Jelcze wszelkiej maści i na Volvo kończąc.

wysłane przez konjo  4

"- Popisowym numerem, z którym wielokrotnie miałem "szczęście" się spotkać, jest niepodjeżdżanie na przystanek końcowy i niewpuszczanie pasażerów. W czasie takiego kilkuminutowego postoju - przerwy, pasażerowie oczywiście muszą tuptać na przystanku, oczekując na łaskawy podjazd autobusu - relacjonuje."

Jeśli to miałoby ograniczyć dewastacje i przypadki agresji wobec kierowców i innych pasażerów to chętnie bym się poświęcił i poczekał na mrozie. Może by to ostudziło trochę zapały niektórych pasażerów "dzikusków".

--- Right next door to hell.

So never mind the darkness.

wysłane przez MC (gość)

konjo napisał(a):

> poświęcił i poczekał na mrozie. Może by to ostudziło trochę > zapały niektórych pasażerów "dzikusków".

wręcz odwrotnie - podgrzeje

wysłane przez konjo  4

MC napisał(a):

> wręcz odwrotnie - podgrzeje

Ale daje mniej czasu na "twórcze" działanie.

So never mind the darkness.

wysłane przez NEOfil (gość)

Czesto jezdze GT6 w ktorych motorniczy wlacza na ful cale ogrzewanie (jezeli oczywiscie wszystkie nawiewy dzialaja). Pasazerom tez jest w tedy zle bo jest za goraco szczegulnie jak sie jedzie w szczycie. W Ikarusach wogule nie spotykam sie z dzialajacym ogrzewaniem :-(

wysłane przez MC (gość)

NEOfil napisał(a):

> jak sie jedzie w szczycie. W Ikarusach wogule nie spotykam > sie z dzialajacym ogrzewaniem :-(

No patrz a ja wręcz odwrotnie zawsze jak jadę jest cieplutko. Napisze coś co wywoła wzrost ciśnienia krewi marcinkowi i wcale nie mu na złość tylko sam to przeżyłem - odmrażanie się w ikarusie po podróży przez 35 minut lodowatym manidłem na 107. ba tam był włączony nawiew ale powietrza zimnego i z tego czegoś ledwo wyszedłem.

wysłane przez MAN756 23

MC napisał(a):

> No patrz a ja wręcz odwrotnie zawsze jak jadę jest cieplutko. > Napisze coś co wywoła wzrost ciśnienia krewi marcinkowi i wcale > nie mu na złość tylko sam to przeżyłem - odmrażanie się w > ikarusie po podróży przez 35 minut lodowatym manidłem na 107. > ba tam był włączony nawiew ale powietrza zimnego i z tego > czegoś ledwo wyszedłem.

O rany, znowu te tendencyjne argumenty. To że jechałeś przez 35 minut w Manie bez ogrzewania to ma być kolejny argument za tym , że Man jest be tak? No i dobra pewnie nie było tego ogrzewania, są dwie możliwości: pierwsza: jechałeś z nowym kierowcą, który świeżo przeszedł szkolenie na Many i jescze gubi się w guzikach druga: niedawno też jechałem Manem 749 i ogrzewanie było słabiutkie,(zmarzłem jak cholera) kierowca żalił mi się że, mechanicy słabo się starają i niezrobili porządnie ogrzewania.

Co do ikarusów pewnie chodzi ci o te Dąbskie to chwała im za to, że dbają o ogrzewanie wtych autobusach i domykają boczne okna, to wtedy faktycznie może być ciepło.

wysłane przez MC (gość)

MAN756 napisał(a):

> O rany, znowu te tendencyjne argumenty. To że jechałeś przez 35

Fakty. Wojny nie chce mi sie poprostu toczyć bo jakbym chciał to wierz mi że inaczej sformuowałbym tamtego posta.

> pierwsza: jechałeś z nowym kierowcą, który świeżo przeszedł > szkolenie na Many i jescze gubi się w guzikach

ani to

> druga: niedawno też jechałem Manem 749 i ogrzewanie było > słabiutkie,(zmarzłem jak cholera) kierowca żalił mi się że, > mechanicy słabo się starają i niezrobili porządnie ogrzewania.

Ani to. To był któryś z NL313 z tej środkowej partii teraz nie pamiętam który.

> Co do ikarusów pewnie chodzi ci o te Dąbskie to chwała im za to,

Owszem o dąbskie.

wysłane przez konjo  4

Uprasza się o nie wszczynanie kolejnej jałowej dyskusji typu autobus kontra autobus. Jeszcze nie zdążyliśmy otrząsnąć się z tej z wątku: "Ex-berlińskie Volvo w Szczecinie" http://www.mkm.szczecin.pl/forum.php?detail=1135063899.sigma

a najwyrażniej wiadać, że mamy tutaj początki kolejnych porównań typu MAN i reszta świata. To już było, a jeszcze przed nami dostarczenie NG272 do Dąbia i temat pewnie i tak wróci jak bumerang.

--- Right next door to hell.

So never mind the darkness.

wysłane przez MAN756 23

konjo napisał(a):

> Uprasza się o nie wszczynanie kolejnej jałowej dyskusji typu > autobus kontra autobus. Jeszcze nie zdążyliśmy otrząsnąć się > z tej z wątku: "Ex-berlińskie Volvo w Szczecinie" > http://www.mkm.szczecin.pl/forum.php?detail=1135063899.sigma

Ale ja naprawdę nie mam zamiaru wywoływać kolenej wojny bus vs.bus tylko zwracam uwagę na to, że jeden z forumowiczów non stop narzeka na jednego producenta autobusów, nie podając przy tym żadnych merytorycznych argumentów. Ja cieszę się z tego, że SPAK kupił sobie Volvo, i nie stękam z tego powodu, że nie wybrał sobie innej marki.Bo przecież w końcu pozbęcie się tych złomiastych M11.

wysłane przez konjo  4

MAN756 napisał(a):

> Ale ja naprawdę nie mam zamiaru wywoływać kolenej wojny bus > vs.bus tylko zwracam uwagę na to, że jeden z forumowiczów non > stop narzeka na jednego producenta autobusów, nie podając przy > tym żadnych merytorycznych argumentów.

Ja wiem, że nie uczestniczysz namiętnie w forumowych wojnach. :) To było raczej ku zastanowieniu dla niektórych, bo wszak dopiero 3 dni temu padł ostatni post w wątku o Volvo, a i tak do wszystkich zarzutów brak ustosunkowania. Wątek padł śmiercią naturalną, a nie chcemy mieć za chwilę podobnej ostrej sprzeczki.

--- Right next door to hell.

So never mind the darkness.