Forum

Kasa w autobusie

Blady strach padł na firmy przewozowe, świadczące usługi w komunikacji miejskiej. Ministerstwo Finansów nakazało bowiem montaż kas fiskalnych we wszystkich pojazdach. Termin, który kilkakrotnie przekładano, upływa 31 marca. Potem w autobusie bez kasy fiskalnej nie będzie można sprzedawać biletów.

wysłane przez Titanic1912 5

I znowu jakaś firma zarobi duże pieniądze z tytułu sprzedaży kas fiskalnych...rok temu montaż kas w taksówkach, w tym w autobusach, to gdzie każą zamontować w przyszłym roku...?

Liczy się tylko Man:)

wysłane przez DamTram (gość)

Titanic1912 napisał(a):

> I znowu jakaś firma zarobi duże pieniądze z tytułu sprzedaży > kas fiskalnych...rok temu montaż kas w taksówkach, w tym w > autobusach, to gdzie każą zamontować w przyszłym roku...?

Moze w tramwajach a jesli nie to w prywatnych autach :-P A jak zrobi w tramwajach to zostanie jeszcze kilka technicznych i historycznych wiec w nich tez zamontuja kasy fiskalne ~~~~~~~~~~~~~~~~~ http://www.damtram.szczecin.pl

wysłane przez mavag (gość)

DamTram napisał(a):

> Moze w tramwajach a jesli nie to w prywatnych autach :-P A jak > zrobi w tramwajach to zostanie jeszcze kilka technicznych i > historycznych wiec w nich tez zamontuja kasy fiskalne

Pomijając to, gdzie kasy fiskalne zamontują trzeba zwrócić uwagę na fakt, że Panowie Prezesi Spółek Autobusowych "Dąbie" i "Klonowica" głośno "krzyczeli" jakiś czas temu o przejęciu od ZDiTM-u sprzedaży biletów. Twierdzili, że jest to bardzo opłacalne i jest duża sprzedaż biletów w ich taborze. Jednak nie brali pod uwagę również kosztów związanych z obrotem tych biletów tj. drukiem, dystrybucją, rozliczeniem itp. lub dyplomatycznie przemilczeli. Teraz, kiedy trzeba wyłożyć ciężką kasę jest znowu "krzyk", że ZDiTM zmusił przewoźników do sprzedaży biletów a oni są tylko pośrednikami. Zgadzam się, że pomysł z montażem kas fiskalnych w autobusach jest poronionym pomysłem Ministerstwa Finansów. Gdzie tu jest tanie państwo, jest to znowu mnożenie podatków i ściąganie pieniędzy od podatników bardzo już biednych podatników.

--- ad perpetuam rei memoriam

wysłane przez Administracja 0

Z regulaminu forum:

6. Zabrania się na Forum: [...] - umieszczania w treści postów adresów zewnętrznych stron internetowych jeśli nie stanowią one integralnej części wypowiedzi

--- Z racji mojego pożądania możesz mnie nazywać tramwajem

wysłane przez MaTe (gość)

> I znowu jakaś firma zarobi duże pieniądze z tytułu sprzedaży > kas fiskalnych...rok temu montaż kas w taksówkach, w tym w > autobusach, to gdzie każą zamontować w przyszłym roku...?

W automatach sprzedajacych kawe .... i to niejest niestety ironia :/