Forum

Pierwsze kilometry pokonane

zdjęcie
Pierwsze kilometry pokonane
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

wysłane przez m31 (gość)

Po przejechaniu sie tym volvo stwierdziłem ze nie sa az tak fajne mam wrazenie ze maja za słaby silnik .No i wnetrze jest jakies takie dziwne .Ale moze musze sie przekonac sie do nich .
m31 napisał(a):

> Po przejechaniu sie tym volvo stwierdziłem ze nie sa az tak > fajne mam wrazenie ze maja za słaby silnik .No i wnetrze jest > jakies takie dziwne .Ale moze musze sie przekonac sie do nich

A co rozumiesz przez pojęcie dziwne wnetrze...?Pozatym jechałem tym busem i uważam że silnik ma ok...Pozatym gdy zaliczałem Volvo przed nim jechał berlińczyk i jakoś cały czas volvo trzymało się tuż za nim...

Liczy się tylko Man:)

wysłane przez LLUZNIAK

> Pozatym gdy zaliczałem > Volvo przed nim jechał berlińczyk i jakoś cały czas volvo > trzymało się tuż za nim...

A wiesz, że ja jadąc maluszkiem za porshe też się cały czas trzymałem tuż za nim?!

Co to ma do rzeczy? Przecież to zależy od stylu jazdy kierowcy!

--- I wish I were...
LLUZNIAK napisał(a):

> A wiesz, że ja jadąc maluszkiem za porshe też się cały czas > trzymałem tuż za nim?! > > Co to ma do rzeczy? Przecież to zależy od stylu jazdy kierowcy!

Dobrze ale Manem całkiem nieźle cisnął i jakos Volvo nie odstawało...Kierowca stwierdził że moc silnika jest ok...

Liczy się tylko Man:)

wysłane przez ,,, (gość)

Moim zdaniem Volvo jest owiele lepszy pod względem estetyki i wogóle w środku jest ładniejszy a i te wyświetlacze pomarańczowe są super.
,,, napisał(a):

> Moim zdaniem Volvo jest owiele lepszy pod względem estetyki > i wogóle w środku jest ładniejszy a i te wyświetlacze > pomarańczowe są super.

Trzeba jeszcze dodać że silnik w Volvo jest dużo cichszy niż w Manie...Czyżby szykowała sie nowa wojna Man vs Volvo??

Liczy się tylko Man:)

wysłane przez Piotr

Titanic1912 napisał(a):

> Trzeba jeszcze dodać że silnik w Volvo jest dużo cichszy niż w > Manie...Czyżby szykowała sie nowa wojna Man vs Volvo??

Na pewno nie na wyświetlacze, bo te z VOLVO powędrowały do Bydgoszczy :), ale na estetyke, moc silnika, komfort jazdy etc. czemu nie ;). Ja jeszcze nie miałek okazji sprawdzić jak jest na trasie (w VOLVO), ale VOLVObus według mnie jest zdecydowanie ładniejszy (ma świeża linie), a w ogóle to jak dla mnie najważniejsze jest, aby jeździły, a nie stały jak dwa MANy z Dąbia :(.

wysłane przez Jacek

Piotr napisał(a):

> ale na estetyke, moc silnika, komfort jazdy etc.

Wnętrze autobusu wzbrew pozorom jest dość zbliżone do NL202, jak się patrzy na sufit to niczym w naszych poczciwych B10M lub poniekąd nawet NL223. Szkoda, że wzór tapicerki nie jest bardziej żywszy, taki jak w dąbskich Volvo. Jest jakby mniej porysowanych szyb i siedzeń. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny - autobus w ogóle nie przypomina używki, raczej sprawia wrażenie nowego fabrycznie. Pomarańczowy wyświetlacz dodaje mu nowoczesności, ma swoisty design no i dla mnie - bomba.

--- Po prostu Volvo :)
Jacek napisał(a):

> Wnętrze autobusu wzbrew pozorom jest dość zbliżone do NL202, jak > się patrzy na sufit to niczym w naszych poczciwych B10M lub > poniekąd nawet NL223. Szkoda, że wzór tapicerki nie jest bardziej > żywszy, taki jak w dąbskich Volvo. Jest jakby mniej porysowanych > szyb i siedzeń. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny - autobus w ogóle > nie przypomina używki, raczej sprawia wrażenie nowego fabrycznie. > Pomarańczowy wyświetlacz dodaje mu nowoczesności, ma swoisty design > no i dla mnie - bomba.

Tym razem popieram ciebie Jacku i stwierdze że to Volvo jest super...i jest wozem pomiędzy Nl202 a Nl223...:)))Jak na tamte czasy co go wyprodukowali musiał mieć super nowoczesny design skoro Man jeszcze wtedy miał w ofercie tylko poczciwą 2 generacje...

Liczy się tylko Man:)

wysłane przez Piotr

Titanic1912 napisał(a):

> Tym razem popieram ciebie Jacku i stwierdze że to Volvo jest > super...i jest wozem pomiędzy Nl202 a Nl223...:)))Jak na tamte czasy > co go wyprodukowali musiał mieć super nowoczesny design skoro Man > jeszcze wtedy miał w ofercie tylko poczciwą 2 generacje...

Dzisiaj miałem okazję przejechać się Volvo B10L-SN12 na lini 76 (kierunek Tkacka) i muszę powiedzieć, że bardzo mi się podoba. Z zewnątrz prezentuje się zdecydowanie lepiej niż na zdjęciu :). Stylistyka jest bardzo świeża, diodowe wyświetlacze dodają mu młodości :D. Odczucia z pierwszej jazdy jak najbardziej pozytywne:). A teraz pytanie: Ile spalają ropy?;)

wysłane przez m31 (gość)

Dzisiaj miałe okazje sie znów przejechac naszymi nowymi volviaczki (oba kursy na 59) .Jak jechałem 1 szy raz trafiłem widocznie na jakiegos kierowce co nie wie gdzie jest pedał gazu . Autobus ma dobrego kopa cihutki silniczek .Wyglad z zewnatrz naprawde nowoczesny .W srodku dosc oginalny wyglad porecze po skosie załozone naprawde inaczej byle wiecej takich busów .

wysłane przez Bartek (gość)

Chociaz ma kilka makamentow. Na siedzeniach familijnych przy 3. drzwiach okno jest polozone bardzo nisko (ponizej kolan). Dzis zauwazylem ze ludzie sobie umilaja podroz kladac na framugach okien nogi, po czym nie mozna sie oprzec o szybe ani zlapac sie za raczke, bo jest cala w blocie posniegowym. Drugim mankamentem jest to ze nie dzialaja wewnetrzne wyswietlacze (choc ktos pisal ze mialy dzialac bez wariantu glosowego). Poza tym niezle wozy z duzym przyspeszeniem, ale wq...wiajacym dzwiekiem przy otwieraniu/zamykaniu drzwi (gorzej jak w volvo b10m).

p. bartek

wysłane przez konjo  4

Bartek napisał(a):

> (gorzej jak w volvo b10m).

A to jeszcze zależy w którym: czy ten piszczący z Dąbia, czy ten a' la dworzec ze SPAKu.

So never mind the darkness.

wysłane przez Bartek (gość)

> A to jeszcze zależy w którym: czy ten piszczący z Dąbia, czy ten > a' la dworzec ze SPAKu.

W obu przypadkach ;) Nie chce byc prorokiem ale oceniajac wage spraw jakie porusza szczecinska wyborcza, ten watek znajdzie sie na jej lamach najpozniej za miesiac ;)

p. bartek

wysłane przez m31 (gość)

Bartek napisał(a):

Na siedzeniach familijnych przy 3. > drzwiach okno jest polozone bardzo nisko (ponizej kolan).

To fakt linia okien jest cienko pomyslana .Za niska jest stanowczo za niska i cos mi sie wydaje ze dyklta pod oknem szybko bedzie zniszczona .

wysłane przez Titanic1912 5

Bartek napisał(a):

> Poza > tym niezle wozy z duzym przyspeszeniem, ale wq...wiajacym > dzwiekiem przy otwieraniu/zamykaniu drzwi (gorzej jak w volvo > b10m).

Biedny kierowca będzie po sluchaniu przez 8 godzin dźwięku przy zamykaniu drzwi...

Liczy się tylko Man:)

wysłane przez Bartek (gość)

> Biedny kierowca będzie po sluchaniu przez 8 godzin dźwięku przy > zamykaniu drzwi...

Bardzo dobrze, moze sie w koncu naucza wlaczac otwieranie drzwi przez pasazera, to beda mieli mniej sluchania.

p. bartek

wysłane przez konjo  4

Bartek napisał(a):

> Bardzo dobrze, moze sie w koncu naucza wlaczac otwieranie drzwi > przez pasazera, to beda mieli mniej sluchania.

Pasażerowie SPAKu już się tak poduczyli, że nawet w NL2x3 próbują cisnąć guziczki, szkoda, że nie są stosowane. :(

--- It's a critical solution.

So never mind the darkness.

wysłane przez Titanic1912 5

konjo napisał(a):

> Pasażerowie SPAKu już się tak poduczyli, że nawet w NL2x3 próbują > cisnąć guziczki, szkoda, że nie są stosowane. :(

Kierowca mówił że w Volvach szefostwo nakazało kierowcy otwierać drzwi by wymiana pasażerów była szybsza...

Liczy się tylko Man:)

wysłane przez konjo  4

Titanic1912 napisał(a):

> Kierowca mówił że w Volvach szefostwo nakazało kierowcy otwierać drzwi > by wymiana pasażerów była szybsza...

:( Mogliby chociaż na pętlach nie wietrzyć ludzi.

--- It's a critical solution.

So never mind the darkness.

wysłane przez Titanic1912 5

konjo napisał(a):

> :( Mogliby chociaż na pętlach nie wietrzyć ludzi.

Ale pamiętaj to już jest wyższa technika niewietrzenie pasażerów na pętlach...Najlepiej otworzyć wszystkie drzwi i spokój, takie myślenie niestety często spotykane...ale w Volvach nie mają kabiny więc kirowcom też by było cieplej...ale coż...

Liczy się tylko Man:)

wysłane przez LLUZNIAK

> Bardzo dobrze, moze sie w koncu naucza wlaczac otwieranie drzwi > przez pasazera, to beda mieli mniej sluchania.

W tych autobusach póki co innego wyjścia raczej nie mają ;)