Forum

BAHN, co dalej?

wysłane przez Pomocnik (gość)

Witajcie! Bardzo lubię program Bahn i mapę komunikacji miejskiej Szczecina i Polic. Jednak mapa "maj 2004" jest robiona już około 100 dni (gdzieś 3 miesiące). Czym jest to spowodowane? Kiedy można się doczekać następnej mapy? Proszę o odpowiedź na te pytania.

wysłane przez MQ ?

Pomocnik napisał(a):

> Proszę o odpowiedź na te pytania.

Żeby się nie rozdrabniać, odpowiedź zbiorcza na wszystkie pytania :-)

A więc maj leży sobie na moim dysku, a rozkłady do niego leżą na podłodze. Długi czas pracy nad tą wersją jest spowodowany tym, że tym razem trzeba trochę "podziubać". Otóż w maju 2004 zmieniła się struktura czasu przejazdu na liniach pospiesznych. Chwała ZDiTMowi za to, że w końcu został ujednolicony czas przejazdu na wszystkich liniach, jednak spowodowało to zmiany godzin odjazdów z przystanków typu "minuta w tę, minuta w tamtą". Do tego dochodzi sprawa mnogości wariantów czasu przejazdu w ciągu dnia (np. na linii B naliczyłem ich 5, na linii A 4). Dlatego na każdej linii trzeba na nowo poustawiać międzyprzystankowe czasy przejazdu, a to zajmuje trochę czasu (na każdej linii trzeba sprawdzić kursy wykonywane przez cały dzień, w obu kierunkach). Obecnie do poprawienia zostały linie C, C BIS i G. Nie ma szansy na pojawienie się mapki przed 9 lutego, czyli przed zakończeniem mojej sesji egzaminacyjnej na uczelni.

--- Bykom stop! http://www.bykom-stop.avx.pl/

wysłane przez Pomocnik (gość)

mkubien napisał(a):

> Nie ma szansy na pojawienie się mapki przed 9 > lutego, czyli przed zakończeniem mojej sesji egzaminacyjnej na > uczelni.

Szkoda

A czy ta mapka będzie przystosowana do wersji B384?

wysłane przez MQ ?

Pomocnik napisał(a):

> A czy ta mapka będzie przystosowana do wersji B384?

Nie będzie, ponieważ 3.84 to cały czas wersja beta, a ja nie chcę spotkać się z sytuacją, że po zapisaniu mapy w tej wersji nie będę mógł jej potem otworzyć (a pojawiały się już takie sygnały).

Nie będzie też dostosowana do wersji 3.83 dopóki nie pojawi się edytor pojazdów użytkownika dla tej wersji.

--- Bykom stop! http://www.bykom-stop.avx.pl/