Forum

Otwarcie Krzywoustego

Otwarcie Krzywoustego

wysłane przez MAN756 21

Bodajże ze dwa dni temu otworzyli Krzywoustego i jak narazie jest cisza. Czyżby naprawdę było wszystko w porządku? Ktoś może orientuje się czy tramwaje nie mają spóźnień na tym odcinku? Czy tworzą się tam korki?
Re: Otwarcie Krzywoustego

wysłane przez Piotr

MAN756 napisał(a):

> Bodajże ze dwa dni temu otworzyli Krzywoustego i jak narazie > jest cisza. Czyżby naprawdę było wszystko w porządku? Ktoś > może orientuje się czy tramwaje nie mają spóźnień na tym > odcinku? Czy tworzą się tam korki?

Podobno na razie jest ok :)

http://miasta.gazeta.pl/szczecin/1,34939,3142418.html

wysłane przez kajetansz (gość)

Piotr napisał(a):

> Podobno na razie jest ok :) > > http://miasta.gazeta.pl/szczecin/1,34939,3142418.html

ale to tylko kapitalistyczna propaganda

wysłane przez Piotr

stirlitz napisał(a):

> ale to tylko kapitalistyczna propaganda

Bywa ;), ale jak na razie na Krzywoustego spokój. Na forum również jakaś cisza w sprawie Krzywoustego ;). Miało być tragicznie i co ?;)i jest OK :).

wysłane przez torwid (gość)

Piotr napisał(a):

Miało być tragicznie i co > ?;)i jest OK :).

Bo mam wrażenie (nie tylko zresztą ja), że spora część kierowców nie powróciłą na Krzywoustego. Przy pozostawieniu pierwszeństwa na drodze nr 10 wolą omijać pl. Kośiuszki i nadal jeżdżą Narutowicza-Kopernika. Poza tym korki z tego co widzę na pl.regionalne.szczecin tworzą się przy pl. Zgody i ma to prawdopodobnie związek z przeprogramowaniem świateł, by udrożnic Krzywoustego właśnie.

wysłane przez Maciek (gość)

> Bo mam wrażenie (nie tylko zresztą ja), że spora część kierowców nie > powróciłą na Krzywoustego. Przy pozostawieniu pierwszeństwa na drodze > nr 10 wolą omijać pl. Kośiuszki i nadal jeżdżą Narutowicza-Kopernika. > Poza tym korki z tego co widzę na pl.regionalne.szczecin tworzą się > przy pl. Zgody i ma to prawdopodobnie związek z przeprogramowaniem > świateł, by udrożnic Krzywoustego właśnie.

No wlasnie co ciekawe ruch na Krzywoustego to jest juz w tej chwili taki jak przed przebudowa, A co do pl. Zgody to rzeczywiscie na Obroncow Stalingradu jest masakra

wysłane przez lhb178 17

Piotr napisał(a):

> Bywa ;), ale jak na razie na Krzywoustego spokój. Na forum również > jakaś cisza w sprawie Krzywoustego ;). Miało być tragicznie i co > ?;)i jest OK :).

Poza tym że zielona fala dla tramwajów nie działa i 4 minuty niekoniecznie wystarczają...

wysłane przez enka167 25

lhb178 napisał(a):

> Poza tym że zielona fala dla tramwajów nie działa i 4 minuty > niekoniecznie wystarczają...

Motorniczowie z tego co słyszałam sa zadowoleni.

wysłane przez lhb178 17

enka167 napisał(a):

> > Poza tym że zielona fala dla tramwajów nie działa i 4 minuty > > niekoniecznie wystarczają... > > Motorniczowie z tego co słyszałam sa zadowoleni.

Jak wcześniej stali parę razy na światłach, a teraz tylko raz, to nic dziwnego.

wysłane przez techno 8

> Jak wcześniej stali parę razy na światłach, a teraz tylko raz, to nic > dziwnego.

Dziś przejechałem się od Bramy Portowej do Kościuszki z włączonym stoperem w ręku. Co prawda godzina 11:24 (8), to w miarę wcześnie, ale nie sądzę, żeby w szczycie były większe problemy. Przejazd do Kościuszki z postojem przy kościele garnizonowym (pierwsze światła), przy wlocie w Krzywoustego (drugie światła) i krzyżówce z Królowej Jadwigi (czwarte światła) trwał 3,5 minuty. Zielona fala dla samochodów przy 50 km/h jest. Niestety tramwaj wyjeżdżający wcześniej z placu Zwycięstwa musi się zatrzymać (albo jechać wolniej) bo na krzyżówce z Królowej Jadwigi trafia na czerwone światło. Jak będę wracał to sprawdzę jak to wygląda w przeciwnym kierunku:)

Pzdr /techno

Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]

wysłane przez MQ 0

techno napisał(a):

[ciach bezproblemowa jazda]

Szkoda za to, że pozostawiano na Piastów w stronę centrum przy skrzyżowaniu z Narutowicza beznadziejny program sygnalizacji. Stwierdziłem, że dziś pojadę sobie 61 aż do Kościuszki zamiast jak normalnie tylko do Szyrockiego, żeby sprawdzić, czy, tak jak przed remontem, przez Piastów jedzie się szybciej autobusem niż tramwajem. Gdzie tam. Rozkładowe dwie minuty można sobie wsadzić, "dwunastka" oczywiście mnie wyprzedziła, choć, gdy przejeżdżałem przez Szyrockiego, jeszcze jej tam nie było.

wysłane przez lhb178 17

techno napisał(a):

> > Jak wcześniej stali parę razy na światłach, a teraz tylko raz, to nic > > dziwnego. > > Dziś przejechałem się od Bramy Portowej do Kościuszki z włączonym stoperem > w ręku. Co prawda godzina 11:24 (8), to w miarę wcześnie, ale nie sądzę, > żeby w szczycie były większe problemy.

Niewiele trzeba, by pojawił się problem z dojazdem do przystanku. Światła na Kościuszki przepuszczą 1 tramwaj na cykl...

> Przejazd do Kościuszki z postojem przy kościele garnizonowym (pierwsze > światła), przy wlocie w Krzywoustego (drugie światła) i krzyżówce z > Królowej Jadwigi (czwarte światła) trwał 3,5 minuty.

A postój na Kościuszki trwa 1,5. I tym optymistycznym...

wysłane przez techno 8

> Niewiele trzeba, by pojawił się problem z dojazdem do przystanku. Światła > na Kościuszki przepuszczą 1 tramwaj na cykl...

No i to jest dla mnie paranoja - w szczycie jak się tak zjadą stadem, to na przystanku mieści się tylko jeden skład. Drugi już zaczyna blokować pas ruchu... A tak jakby się sprężyli to skrzyżowanie opuściłyby dwa składy w jednym cyklu...

> A postój na Kościuszki trwa 1,5. I tym optymistycznym...

Akurat ten kurs ładnie się zebrał do jazdy i odjechał. Ale nie raz widziałem, jak zamiast jazdy, tramwaj stoi bo światełka są jakoś tak dziwnie dla samochodów...

wysłane przez lhb178 17

techno napisał(a):

> > Niewiele trzeba, by pojawił się problem z dojazdem do przystanku. > Światła > > na Kościuszki przepuszczą 1 tramwaj na cykl... > > No i to jest dla mnie paranoja - w szczycie jak się tak zjadą stadem, to > na przystanku mieści się tylko jeden skład. Drugi już zaczyna blokować pas > ruchu...

I dobrze - to zwiększa szansę na zauważenie problemu :>

> A tak jakby się sprężyli to skrzyżowanie opuściłyby dwa składy w > jednym cyklu... > > > A postój na Kościuszki trwa 1,5. I tym optymistycznym... > > Akurat ten kurs ładnie się zebrał do jazdy i odjechał.

Na poziomej kresce?

wysłane przez techno 8

> > Akurat ten kurs ładnie się zebrał do jazdy i odjechał. > Na poziomej kresce?

Widać zagadany byłem i nie zwróciłem uwagi na czas postoju... To zebranie się do jazdy jednak trwało.

Sprawdziłem to wczoraj. 10 sekund pionowej kreski dla tramwajów (no i ten nieszczęsny postój w okolicach 1,5 minuty) to zdecydowanie za mało. To się pewnie nazywa priorytet dla komunikacji indywidualnej (autobus ma to szczęście, że nie jedzie po szynach...). Nie wiem, kto projektował sygnalizację na Kościuszki, ale wyraźnie się nie popisał. A takich kwiatków, jak te 10 sekund na wlocie z kierunku od Bramy Portowej, jest więcej...

wysłane przez lhb178 17

techno napisał(a):

> > > Akurat ten kurs ładnie się zebrał do jazdy i odjechał. > > Na poziomej kresce? > > Widać zagadany byłem i nie zwróciłem uwagi na czas postoju... To zebranie > się do jazdy jednak trwało. > > Sprawdziłem to wczoraj. 10 sekund pionowej kreski dla tramwajów (no i ten > nieszczęsny postój w okolicach 1,5 minuty) to zdecydowanie za mało. To się > pewnie nazywa priorytet dla komunikacji indywidualnej (autobus ma to > szczęście, że nie jedzie po szynach...).

Autobusowi światło na Kościuszki ucieka sprzed nosa.

> Nie wiem, kto projektował > sygnalizację na Kościuszki, ale wyraźnie się nie popisał.

No kto? :) Ten, co ulicę projektował.

> A takich > kwiatków, jak te 10 sekund na wlocie z kierunku od Bramy Portowej, jest > więcej...

Przejścia dla pieszych - CZARNA ROZPACZ. Czerwone fale, deoptymalizacja, podwójne czerwone (dla kierowców i dla pieszych) i naruszanie przepisów.

wysłane przez enka167 25

lhb178 napisał(a):

> Jak wcześniej stali parę razy na światłach, a teraz tylko raz, to nic > dziwnego.

Zgadza się jest zdecydowanie lepiej. Żaden z zasłyszanych motorniczych nie narzeka też na to, że staje na pl. Zwycięstwa. Mogłoby być lepiej, ale nie jest źle.

wysłane przez 105ngs (gość)

Piotr napisał(a):

> Bywa ;), ale jak na razie na Krzywoustego spokój. Na forum również > jakaś cisza w sprawie Krzywoustego ;). Miało być tragicznie i co > ?;)i jest OK :).

Wszystko fajnie, tylko dlaczego u nas trzeba kombinować, żeby było OK ? Tak się wszyscy cieszą, że "na razie OK" ... To jest takie odhaczanie kolejnych dni - OK, dzisiaj było dobrze, kolejny sukces. A dlaczego nie można było zrobić tej ulicy tak, żeby cały czas było OK, bez kombinacji ? Bo gdyby nie reorganizacja ruchu w okolicach pl. Dziecka i przeprogramowanie świateł to pewnie byłaby masakra.

wysłane przez Pepe 86

MAN756 napisał(a):

> Bodajże ze dwa dni temu otworzyli Krzywoustego i jak narazie > jest cisza. Czyżby naprawdę było wszystko w porządku? Ktoś > może orientuje się czy tramwaje nie mają spóźnień na tym > odcinku? Czy tworzą się tam korki?

Faktycznie, dzięki zielonej fali narazie tramwaje kursują o dziwo dobrze, zarówno rano, jak i np. o 15 czy 16, ale to narazie. Chyba nie wszyscy kierowcy jeszcze widzą że Krzywoustego już otworzyli! :)
Przejezdna Krzywoustego

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Jechałem przedwczoraj (01.02.br.) ok. godz. 15:30 autobusem linii 61 przez ul. Krzywoustego i niebyło żadnego problemu, ulica przejezdza, tramwaje nie stały w korkach. Wg mnie ta przebudowa się udała, no chyba ze tramwaje bede stać w korkach to zmienie zdanie :P
Re: Przejezdna Krzywoustego

wysłane przez enka167 25

Maciek napisał(a):

> Jechałem przedwczoraj (01.02.br.) ok. godz. 15:30 autobusem > linii 61 przez ul. Krzywoustego i niebyło żadnego problemu, > ulica przejezdza, tramwaje nie stały w korkach. Wg mnie ta > przebudowa się udała, no chyba ze tramwaje bede stać w > korkach to zmienie zdanie :P

Moim zdaniem od dnia otwarcia ruch wzrósł. Problemów nie ma, ale poczekajmy jeszcze. Niech kierowcy oswoją się z faktem, że Krzywoustego jest otwrta. A jęsli chodzi o tramwaje to, tak jak już pisałam, motorniczowie są zadowoleni.