Forum

Zirytowani czekaniem

- Czy tramwaj nr 3 mógłby się nie spóźniać i jeździć częściej? - pyta Czytelniczka. "Trójka" nie trzyma się rozkładów jazdy przez zniszczone tory.

wysłane przez Mario  ?

"Będziemy rozmawiali z miastem o stanie torowisk na odcinku Arkońska - Niemierzyńska"

Powinni już to dawno zrobić. Teraz będą wybory samorządowe, to już obecnym władzam nie będzie się chciało tego słuchać, bo powiedzą, że teraz są wybory.

--- Teraz polubiłem 105N 1039''+1040''', pomimo wieku...

wysłane przez kajetansz 65

Bella napisał(a):

> Powinni już to dawno zrobić. Teraz będą wybory samorządowe, > to już obecnym władzam nie będzie się chciało tego słuchać, > bo powiedzą, że teraz są wybory.

Przed wyborami usłyszymy znowu jakąś bajeczkę. Pamiętacie, że wg obietnic przed 4 laty już powinniśmy mieć szybki tramwaj??

--- Wnioskuje o zamienienie czerwonej kartki przy moim nicku z "-1" na czerwony sztandar z "7 XI"!!

Штирлиц

wysłane przez torwid (gość)

"Winne są zniszczone torowiska i stary tabor. MZK nie chce puścić na tę trasę nowych tramwajów, bo na takich torach tylko by się zniszczyły."

Pierdu, pierdu... Dyrektor Turczyn nuemal rok pracuje w MZK, a mam wrażenie ze nigdy bacznie nie obserwował tej linii. Bajkę o puszczaniu tam wyłącznie starszego taboru słyszę przy każdsej interwencji dotyczącej linii 3. Tymczesem kilka razy w tygodniu jeżdżę na trasie os. Tatarzańskie-pl. Żołnierza i nie ma dnia, żeby na "3" nie było bulw, albo modernizacji. A bywa, że jest jedno i drugie, i to w większych ilościach.

wysłane przez konjo  4

torwid napisał(a):

> nie ma dnia, żeby na "3" nie było bulw, albo modernizacji. > A bywa, że jest jedno i drugie, i to w większych ilościach.

Tak jest. Ostatni bul-bul na "trójce" był wczoraj, ale tak lało, że nie chciało mi się lecieć sprawdzać numeru taborowego. Dla tych którzy kolekcjonują tego typu info: to ten z reklamą bodajże Poczty Polskiej.

--- It's a critical solution.

So never mind the darkness.

wysłane przez Pepe 235

konjo napisał(a):

> Tak jest. Ostatni bul-bul na "trójce" był wczoraj

Bul-bul mamy także i dzisiaj, skład 787+788 :) A trójki i tak spóżnione...

wysłane przez DamTram (gość)

torwid napisał(a):

> Pierdu, pierdu... Dyrektor Turczyn nuemal rok pracuje w MZK, > a mam wrażenie ze nigdy bacznie nie obserwował tej linii. > Bajkę o puszczaniu tam wyłącznie starszego taboru słyszę przy > każdsej interwencji dotyczącej linii 3. Tymczesem kilka razy > w tygodniu jeżdżę na trasie os. Tatarzańskie-pl. Żołnierza i > nie ma dnia, żeby na "3" nie było bulw, albo modernizacji. > A bywa, że jest jedno i drugie, i to w większych ilościach.

To dlatego że na bulwy są jeszcze przydziały osób, a jak im się znudzi to pewnie zmieniają linię bo ileż na jedniej mozna wytrzymać. to są takie pupilki dutektora:-/

wysłane przez novy (gość)

> To dlatego że na bulwy są jeszcze przydziały osób, a jak im się > znudzi to pewnie zmieniają linię bo ileż na jedniej mozna > wytrzymać. to są takie pupilki dutektora:-/

Na Golęcinie to chyba nie ma przydziałów na bulwy, czy może się mylę? Może nie ma tam pupilków...

wysłane przez mmm

Dziś rano w Radiu Szczecin słyszałem że ZDiTM rozpoczął kontrole na linii nr 3. Ma to oczywiście związek z największą ilością spóżnień jaka występuje na tej linii w stosunku do całej sieci. Jak można było usłyszeć jest to kontrola kompeksowa i potrawa conajmniej kilka dni. Jak to miło że ktoś to w końcu do ZDiTM-u cos dotarło.

wysłane przez torwid (gość)

mmm napisał(a):

> Dziś rano w Radiu Szczecin słyszałem że ZDiTM rozpoczął > kontrole na linii nr 3. Ma to oczywiście związek z największą > ilością spóżnień jaka występuje na tej linii w stosunku do > całej sieci...

Ciekawwe, co odkryją? Źe duźa czść trasy to torowiska niewydzielone, a fatalny stan torów na Arkońskiej/Niemierzyńskiej przyczynia się do częstych awarii, co równieź generuje odchylenia od rozkładu? :) To wiadomo od lat, bez specjalnych kontroli. Wolalbym usłyszeć, źe będą w stanie temu zaradzić, ale pewnie za bardzo się rozmarzyłem...

wysłane przez jas59  ?

torwid napisał(a):

> Ciekawwe, co odkryją? Wolalbym usłyszeć, źe będą w > stanie temu zaradzić, ale pewnie za bardzo się rozmarzyłem...

Odkryją to, że torowisko jest w fatalnym stanie i nic poza tym. ZDiTM w tej kwestii nic nie zdziała. W ślad za tą kontrolą muszą być podjęte konkretne decyzję, ale to już leży w gestii magistratu. Pomarzyć można zawsze, marzenia czasami się spełniają. Moim marzeniem jest to, aby radni wraz z UM zabezpieczyli środki na remont kapitalny zdezelownej ulicy Niemierzyńska-Arkońska. Oby stało się to jak najwcześniej, zanim wydarzy się tragiczny wypadek. Oby urzędnicy byli mądrzy przed a nie po szkodzie. Swego czasu już raz była zamknięta Niemierzyńska-Arkońska ze względu na stan techniczny torowisk.

cogito ergo sum

wysłane przez torwid (gość)

jas59 napisał(a):

Pomarzyć można zawsze, marzenia czasami się > spełniają. Moim marzeniem jest to, aby radni wraz z UM > zabezpieczyli środki na remont kapitalny zdezelownej ulicy > Niemierzyńska-Arkońska.

Aź takim marzycielem nie jestem. Kompleksowy remont Niemirzyńskiej/Arkońskiej został oszacowany na ok. 33 mln zł, czyli 2 razy więcej, niź Krzywoustego. Ale bez zewnętrznego finansowania nie widzę na to źadnych szans :( Obawiam się, źe faktycznie dopiero po jakimś wypadku pieniądze nagle się znajdą...